SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uprawianie sportu z implantem słuchowym

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5530

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 66 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1056
Witam wszystkich,
zastanawiam się czy może jest na forum ktoś z wszczepionymi implantami słuchowymi i chce się podzielić jak się z nimi uprawia sport. Mam głęboki niedosłuch i oczekuje mnie operacja wszczepu. W związku z tym chciałbym się dowiedzieć więcej na ten temat. Jest możliwość pływanie z implantem lub robienia sportów ekstremalnych? Może być ze implant się uszkodzi lub wypadnie przy jakiś czynnościach?
Ucieszyłbym się z każdego doświadczenie które zemną podzielicie :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 21 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1221
Longin001
@pudrowa35, z tego co wiem to Cochlear jest oficjalnym partnerem. Oczywiście była jeszcze inna marka jak miałem robione testy w IFPS w Kajetanie (nazwy zapomniałem). A poza tym na ich stronie towarzyszenia tylko ta marka widnieje.
Nie wiem czy są jakieś różnice z tymi implantami. Nigdy je nie miałem ani nie testowałem (oprócz zrobionego badania na marce Cochlear). Oczywiście jak tylko będę miał to wolałbym od razu umówić się za 5 lat na wymiane procesora o ile będzie taka możliwość.

Na razie otrzymałem informacje że będą (z towarzyszenia) ze mną kontaktować telefonicznie i tyle. Jak się okaże że klinika zaproponuje mi inną markę to będę nieco zdziwiony i będę miał kolejny ból głowy ;(



hmm nigdy nie słyszałam o tym, żeby można było od razu zapisać się na wymianę procesora. Ale gdyby faktycznie była taka możliwość, to na pewno warto z tego skorzystać. Bo nawet jeśli z procesorem nic złego by się do tego czasu nie działo, to wiadomo, że zawsze lepiej mieć nowszy, być może bardziej „inteligentne” urządzenie. Kto wie w końcu, co będzie za parę lat i jak technologia i medycyna pójdzie do przodu.
Jeśli natomiast chodzi o firmę implantu, to też słyszałam, że Cochlear jest najczęściej wszczepiane i przez to bardzo popularna, a przy tym b. dobra marka, także możliwe, że nic się tutaj nie zmieni. A skoro ten implant już miałeś okazję testować to tym bardziej myślę, że nie ma się czym przejmować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Nie wiem czy taką osobę znajdziesz na forum, może i jest, na forum są tysiące użytkowników ale czy akurat ten jeden zobaczy ten temat.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-01-01 10:37:29

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Inna sprawa że to trzeba się pytać bezpośrednio lekarza prowadzącego bo mimo podobnego zabiegu zalecenia mogą być inne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 66 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1056
Dziękuję serdecznie za wasze odpowiedzi, może jednak jeszcze ktoś się znajdzie z podymnym problemem...Wiem oczywiście ze najlepiej jest zapytać lekarza i każdy implant jak i użytkownik jest indywidualny. Mimo tego fajnie by było poczytać o opiniach innych ludzi z tym samym problemem i się dowiedzieć jak im się żyje z implantami...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Oczywiście wiadomo że to zawsze opinia osoby z podobnym doświadczeniem natomiast jest to tak rzadko występujące żeby był implant , trening siłowy i użytkownik forum co zajrzy w ten temat ale może się trafi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 21 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1221
Jednak się ktoś znalazł! :) Nie ja bezpośrednio, ale zawsze. Mój kuzyn ma implant i pamiętam, że na początku wiadomo jak to po operacji musiał się szanować, ale dzisiaj, prawie pięć lat po (mniej więcej) uprawia pływanie, rower i jogging. Jak bylismy kiedyś na basenie miał taką powłokę założoną. Jak jest z treningiem siłowym, nie wiem. Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 66 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1056
Super, cieszę się ze jednak ktoś się znalazł :) Fajnie jest przeczytać ze inna osoba żyle z implantem i może uprawiać z nim bez problemu sport. Czyli dobrze zrozumiałem, aby uprawiać sport nie trzeba nic szczególnego spostrzegać poza pływaniu w implancie, do tego jest potrzebna nakładką? A czy może wiesz jakie firmy produkujące implanty mają w asortymencie te nakładki, lub w ogóle jaki implant został kuzynowi wszczepiony? Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 21 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1221
Przypomniało mi się akurat bo jak była ta operacja to się uczyłam angielskiego :D Wybrał implant firmy Cochlear, co oznacza tyle co ślimak w uchu. Ta powłoka też jest tej firmy, są różne akcesoria, nie tylko do pływania ale i czyszczenia itd. Jest to choroba jak każda inna i można ją dobrze wyleczyć także nie obawiaj się za bardzo :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 66 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1056
Super, cieszę sie ogromnie ze jest normalne życie z implantem i przed wszystkim sport z implantem możliwy. Inaczej bym sie chyba nie zdecydował na wszczep, lecz z historia twojego kuzyna coraz bardziej jestem przekonany operacji! Czytałem już również o tej firmie i dużo pozytywnych opinii mogłem znaleźć na jej temat. Szczególnie mi sie spodobało ze jest proponowany serwis techniczny jeżeli cos miałoby sie dziać. Twój kuzyn korzystaj już z tego serwisu? Również zastanawia mnie jaki implant lekarz mi zaproponuje, mam nadzieje ze również firmy Cochlear...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 21 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1221
Cześć cwaniaczek! Nie przejmuj się tym co lekarz ci zaproponuje bo suma sumarum sam możesz zdecydować jaki implant chcesz. Wiadomo że każdy lekarz ma jakąś wybraną firmę którą poleca bo jest do niej przekonany ale to Ty będziesz całe życie mieć ten implant także Ty decydujesz. A co do serwisu, wiem że kuzyn raz miał nagłą potrzebę (nie pamiętam dokładnie co się działo) i praktycznie w ciągu kilku godzin uzyskał pomoc. Światowy poziom. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
pudrowa35
Nie przejmuj się tym co lekarz ci zaproponuje bo suma sumarum sam możesz zdecydować jaki implant chcesz. Wiadomo że każdy lekarz ma jakąś wybraną firmę którą poleca bo jest do niej przekonany ale to Ty będziesz całe życie mieć ten implant także Ty decydujesz.


pytanie czy ma odpowiednią widzę żeby o tym decydować i nie przejmować się tym co lekarz powie, wychodzę założenia że jak się korzysta z leczenia specjalisty to trzeba mu powierzyć te kwestie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Coś z kolanem

Następny temat

Neuralgia bole nerwow plecow... jak radzicie??

WHEY premium