SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uprawianie sportu z implantem słuchowym

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5535

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 21 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1221
Tak, masz rację, źle to ujęłam. W żadnym wypadku nie chodzi mi o to żeby nie słuchać lekarza. Jedynie o to, żeby z różnych źródeł zaczerpnąć informacji, np u jeszcze jednego lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To oczywiste że czasami trzeba zweryfikować informacje tym bardziej że jak w każdym zawodzie znajdą się i lepsi i gorsi specjaliści.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Wiek 66 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1056
Oczywiście macie oboje racje. Zbieram również dużo informacji przez Internet, mam broszurki od lekarzy i dostałem już skierowanie do kliniki gdzie operacja jaki i dalsze konsultacje będą przeprowadzane. Mam nadzieje ze wszystko potoczy się sprawnie i dosyć szybko się zakwalifikuje na wszczep. Musze przyznać ze najwięcej się czyta o tym australijskim implancie Cochlear. Widocznie masz racje @pudrowa35 ze oni są liderami w tej dziedzinie…Jeszcze jedno pytanie miałbym- Wiesz może jak wygląda sytuacja po operacji i kiedy będę wstanie znowu słyszeć? Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 21 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1221
Kuzyn jest młody więc bardzo szybko znów stanął na nogi po operacji. Wiem że kilka dni był w szpitalu na obserwacji, a później po wypisaniu musiał się jeszcze stawić po kilku tygodniach na dobór procesora i aktywację. Jak to dokładnie wygląda to nie wiem ale pamiętam, że mimo początkowemu zapewnianiu lekarzy, że na wyniki trzeba trochę poczekać, kuzyn szybko robił postępy. Dostałeś już skierowanie na wszczep?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 19 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1929
Wy macie farta że już je macie. Ja niestety muszę jeszcze czekać na implant pomimo pozytywnej opinii komisyjnej. Ale dla ciekawości spytałem lekarza podczas robienia badania dla osób ubiegających się o implant to odpowiedzieli mi że te implanty należy zdejmować podczas treningu a po nim trzeba niezwłocznie dbać i czyścić miejsca wszczepu implantu. To niezwykle ważne, po to żeby nieuszkodzić procesora mowy lub nie zakłóciłoby jego prace.
Ile wam czasu zajęło do terminu operacji? Ja już czekam od grudnia 2016 roku (badania wrzesień 2016) i wciąż nie podali mi jaki będę miał implant. Ale na badaniu miałem do dyspozycji Baha 4, ale niestety zastanawiają się jeszcze nad Baha 3 Power którego nie miałem okazji.

Jak tylko będę miał już termin operacji to postaram się czegoś więcej dowiedzieć na ten temat. Ale nieliczcie na to że prędko do tego dojdzie...pewnie jestem daleko w kolejce ;(

Zmieniony przez - Longin001 w dniu 2018-03-26 17:28:16

Zmieniony przez - Longin001 w dniu 2018-03-26 17:31:52

Zmieniony przez - Longin001 w dniu 2018-03-26 17:35:00
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 21 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1221
Longin001
Wy macie farta że już je macie. Ja niestety muszę jeszcze czekać na implant pomimo pozytywnej opinii komisyjnej. Ale dla ciekawości spytałem lekarza podczas robienia badania dla osób ubiegających się o implant to odpowiedzieli mi że te implanty należy zdejmować podczas treningu a po nim trzeba niezwłocznie dbać i czyścić miejsca wszczepu implantu. To niezwykle ważne, po to żeby nieuszkodzić procesora mowy lub nie zakłóciłoby jego prace.
Ile wam czasu zajęło do terminu operacji? Ja już czekam od grudnia 2016 roku (badania wrzesień 2016) i wciąż nie podali mi jaki będę miał implant. Ale na badaniu miałem do dyspozycji Baha 4, ale niestety zastanawiają się jeszcze nad Baha 3 Power którego nie miałem okazji.

Jak tylko będę miał już termin operacji to postaram się czegoś więcej dowiedzieć na ten temat. Ale nieliczcie na to że prędko do tego dojdzie...pewnie jestem daleko w kolejce ;(


To rzeczywiście bardzo długo już czekasz na zabieg. Zazwyczaj trwa to kilka miesięcy. Przykro czytać, że niektórzy muszą czekać dużo dłużej. Spróbuj skontaktować się ze stowarzyszeniem słyszeć bez granic. Oni powinni pomóc i przynajmniej doradzić, jak przyspieszyć trochę ten proces.
Co do sportu z implantem, to oczywiście nie będę podważać zdania lekarza, ale z tego co mi wiadomo implant nie jest przeciwskazaniem. Są nawet akcesoria, które służą lepszemu przymocowaniu procesora do ucha, żeby nie spadł w czasie aktywności fizycznej. Zgodzę się natomiast z tym, że o miejsce wszczepu jak i o sam procesor trzeba codziennie dbać, szczególnie jeśli prowadzi się aktywny tryb życia. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
pudrowa35
Przykro czytać, że niektórzy muszą czekać dużo dłużej. Spróbuj skontaktować się ze stowarzyszeniem słyszeć bez granic. Oni powinni pomóc i przynajmniej doradzić, jak przyspieszyć trochę ten proces.



zawsze warto skorzystać z tego typu organizacji, często mogą mocno pomóc w temacie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 19 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1929
pudrowa35
Longin001
Wy macie farta że już je macie. Ja niestety muszę jeszcze czekać na implant pomimo pozytywnej opinii komisyjnej. Ale dla ciekawości spytałem lekarza podczas robienia badania dla osób ubiegających się o implant to odpowiedzieli mi że te implanty należy zdejmować podczas treningu a po nim trzeba niezwłocznie dbać i czyścić miejsca wszczepu implantu. To niezwykle ważne, po to żeby nieuszkodzić procesora mowy lub nie zakłóciłoby jego prace.
Ile wam czasu zajęło do terminu operacji? Ja już czekam od grudnia 2016 roku (badania wrzesień 2016) i wciąż nie podali mi jaki będę miał implant. Ale na badaniu miałem do dyspozycji Baha 4, ale niestety zastanawiają się jeszcze nad Baha 3 Power którego nie miałem okazji.

Jak tylko będę miał już termin operacji to postaram się czegoś więcej dowiedzieć na ten temat. Ale nieliczcie na to że prędko do tego dojdzie...pewnie jestem daleko w kolejce ;(


To rzeczywiście bardzo długo już czekasz na zabieg. Zazwyczaj trwa to kilka miesięcy. Przykro czytać, że niektórzy muszą czekać dużo dłużej. Spróbuj skontaktować się ze stowarzyszeniem słyszeć bez granic. Oni powinni pomóc i przynajmniej doradzić, jak przyspieszyć trochę ten proces.
Co do sportu z implantem, to oczywiście nie będę podważać zdania lekarza, ale z tego co mi wiadomo implant nie jest przeciwskazaniem. Są nawet akcesoria, które służą lepszemu przymocowaniu procesora do ucha, żeby nie spadł w czasie aktywności fizycznej. Zgodzę się natomiast z tym, że o miejsce wszczepu jak i o sam procesor trzeba codziennie dbać, szczególnie jeśli prowadzi się aktywny tryb życia. Pozdrawiam



Chciałbym się zapytać u osób co noszą czapkę z daszkiem i czy czasem nie mają jakiś problemów z noszeniem. Czy w ogóle można nosić razem z implantem? Bo w Kajetanie niep odali mi zbyt dużo szczegółów, jedynie powiedzieli mi że byle krótką czapke i tyle
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Coś z kolanem

Następny temat

Neuralgia bole nerwow plecow... jak radzicie??

WHEY premium