SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Unloco/ Carb Cycling + FBW od str.19?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18869

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkie Ladies,

forum czytam regularnie od kilku miesięcy, ale dopiero teraz zdecydowałam się założyć dziennik. Więc najpierw ankieta, a potem jeszcze opowiem moją historię:

Wiek: 23
Waga: 51,7 kg
Wzrost: 166 cm
Obwód w biuście: 82 cm
Obwód pod biustem: 69 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu: 61 cm
Obwód na wysokości pępka: 67 cm
Obwód bioder: 90 cm
Obwód uda: L 52 cm P 52,5 cm
Obwód łydki: 35 cm

W którym miejscu najszybciej tyjesz: biodra, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz: brzuch, klatka piersiowa

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: od stycznia br. chodzę na siłownię, jeżeli nie, to ćwiczę w domu: siłowo 3 x tyg., aeroby 4-5 x tyg. (aktualny trening opiszę niżej)

Co lubisz jeść na śniadanie: jogurt naturalny, jajko, banan, muesli (od jakiegoś czasu nie kupuję płatków, tylko sama robię muesli z płatków owsianych i bakalii)
Co lubisz jeść na obiad : staram się, żeby to było mięso (kurka, rybka), jeżeli nie mogę, to banan i jogurt
Co jako przekąskę: bakalie
Co jako deser: j.w.

Ograniczenia żywieniowe: żadne

Stan zdrowia: bardzo dobry, nie biorę tabletek, brałam będąc nastolatką ze względu na niezwykle bolesne miesiączki, teraz sprawa się trochę unormowała i już od ok.5 lat nie używam

Preferowane formy aktywności fizycznej: bieganie, siłownia

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : kilka miesięcy temu był to fat burner Lipo 6 Black for Her, z dość dobrym skutkiem pomógł mi w pozbyciu się sporej ilości tłuszczu z boczków, aktualnie nic, tylko cynk na skórę

Stosowane wcześniej diety: w zasadzie żadna, po prostu metoda ŻM i WR

Po maturze ważyłam ponad 60 kg i był to tłuszcz. Postanowiłam się wziąć za siebie i jeżdżąc na rowerze udało mi się schudnąć ok.7 kg. Od 4 lat niezmiennie uprawiam sport, na początku był to aerobik, ćwiczyłam też w domu z różnymi płytami, w lecie zazwyczaj biegałam (wcześniej interwał bieg/marsz: 1/3 min, aktualnie biegam 30 min w tempie ok. 10-11 km/h). Od stycznia tego roku zapisałam się na siłownię, gdzie wytrwale ćwiczyłam. Zdarzyła mi się jedna miesięczna przerwa (jestem studentką - sesja), ale poza tym się nie obijałam. W tym momencie mam trochę sprzętu w domu i wolałabym z przyczyn finansowych wykonywać trening w domowych warunkach. Posiadam: step, piłkę, obciążniki 1kg na nogi/ręce, hantle (para 1,5kg, para 3kg, para regulowana do 10kg), matę, orbitrek (póki jest ciepło wolę biegać), tubing, gumę elastyczną - trochę się tego nazbierało .
Mój aktualny trening ułożył dla mnie mój chłopak (też amator sportu). Wygląda to tak: 3 x tyg. siłowy z podziałem PUSH/PULL/LEGS:

Push:
1. Pompki z podpartymi nogami 3 x 15
2. Rozpiętki leżąc na piłce (nie mam ławeczki) 3 x 15
3. Wyciskanie hantli siedząc 3 x 15
4. Wznosy bokiem/ Przyciąganie z ekspanderem wzdłuż tułowia 3/4 x 15
5. Wznosy do przodu
6. Wyciskanie hantli zza głowy

Pull:
1. Wiosłowanie hantlą w opadzie tułowia 4 x 15
2. Przyciąganie drążka (używam ekspandera) w siadzie do brzucha 4 x 15
3. Unoszenie przedramienia z hantlami w chwycie młotkowym z rotacją 3 x 15
4. Uginanie ramion z hantlą z łokciem opartym o kolano 3 x 15

Legs:
1. Wykroki 4 x 15/20
2. Przysiady z hantlami 4 x 15/20
3. Martwy ciąg 4 x 15/20
5. Unoszenie podudzi 4 x 15/20

Jeden dzień w tygodniu nie ćwiczę w ogóle. Zazwyczaj jest to niedziela. Jeżeli chodzi o brzuch, wykonuję różnego rodzaju crunche: klasyczne brzuszki, arm reaching crunch, double crunch, nożyce, itp., zazwyczaj 4 x 30, jeżeli mam słaby dzień, to rozwalam na 4 x 2 x 15.

W planach mam (tylko nie wiem, kiedy dokładnie) zakup ławki.

Teraz odżywianie: nie piję w ogóle kawy i alkoholu. Wody wypijam 1,5l na dzień + herbata + yerba mate (to zamiast kawy, zdrowe a pobudza). Nie używam cukru ani soli. Ze słodyczy najbardziej lubię chałwę i czekoladę, ale jadam baaardzo rzadko (bierze się to stąd, że zazwyczaj mam wtedy kompulsywne jedzenie słodkiego i nie potrafię się opanować, żeby nie zjeść więcej). Poza tym, ponieważ mój organizm odzwyczaił się już od takich pyszności, to kiedy je zjem, mam wzdęcia i brzuszek boli.
Moim największym sabotażystą jest MAMA. Dla niej ćwiczenia to samo zło, a ja jestem anorektykiem, bo nie zjadam WIELKICH PORCJI TŁUSTYCH DOMOWYCH OBIADKÓW. Nie rozumie, że jem te same składniki odżywcze, po prostu w innej postaci.
Na uczelnię też staram się zawsze zabrać ze sobą coś do szamy (zazwyczaj kurka z warzywami albo owoc). Moim problemem jest to, że z pewnością jem za mało warzyw i trochę za mało urozmaicony jest mój jadłospis. Opiera się on na nabiale (uwielbiam!), bananach, muesli. Jestem beztalenciem w kuchni, jeżeli jem jakieś bardziej wymyślne a jednocześnie zdrowe dania, to jeśli mój chłopak coś przyrządzi (dziś obiecał nauczyć mnie robić placki owsiane, które są wręcz niebo w gębie).

Jeszcze moje cele: pragnę w pierwszej linii poprawić wygląd ud. I tak nie ma na co narzekać, ale da się to i owo zmienić. Jestem typową gruszką, nigdy nie będę mieć nóg po szyję ale mogę mieć ładne, umięśnione i zadbane i tego właśnie pragnę najbardziej. Plus pupa. Nie zamierzam rezygnować z trenowania góry, wprost przeciwnie wypadałoby trochę zdobyć mięska, bo na górze jestem koścista i płaska jak deska (w sumie to do biegania idealnie - nic nie przeszkadza). To głównie dlatego moja mama twierdzi, że jestem anorektyczką.

Mój jadłospis z dziś: (dodam, że jadam regularnie co 3 godz.)
Śniadanie: 2 jajka na miękko, banan, pomidor
II posiłek: 100g jogurtu naturalnego, 50g płatków owsianych, 30g bakalii, ok.100g tuńczyka z puszki
III posiłek: rybka z warzywami na parze
IV: (jeszcze go nie było, ale pewnie znowu jogurt + banan)
V: (no te obiecane placki)

Ostatni miesiąc spędziłam za granicą, gdzie nie miałam ani wagi ani centymetra i jedyne, jak mogłam ocenić swoją figurę, to lustro. Więc waga w ogóle mnie nie interesuje. Chcę wyglądać dobrze. Chciałabym, żebyście mi pomogły, powiedziały, co robię źle, gdzie można coś zmienić. Ponieważ wrzesień mam jeszcze wolny, chciałabym zintensyfikować wysiłek w tym miesiącu. Od października zaczynam i studia i pracę (jako nauczycielka), więc boję się, że czasu mi ubędzie.

Uff, to chyba tyle. Mam nadzieję, że znajdziecie czas na przebrnięcie przez tą pisaninę. Zdjęcia wkleję w niedzielę, kiedy odzyskam aparat (siorka zabrała).

Pozdrawiam:*
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć Dziewczyny,
nie myślcie, że zapomniałam albo zarzuciłam to wszystko. Mam gdzieś wypiski, tylko muszę je znaleźć i uzupełnię dziennik. Natłok zajęć. Ale mam pytanie/problem i nie mam pojęcia, do kogo mogłabym się z tym skierować. Otóż, od kilku dni zauważyłam bardzo wyraźne opuchnięcie całego ciała. Po prostu nogi ogromne, ale uwaga, piersi tak samo. I cały problem polega na tym, że lewa jest teraz dużo większa niż prawa. Jest to widoczne już. W dniu dzisiejszym dostałam okresu, mogę go obwinić za trzymanie wody chociaż częściowo. Trener powiedział mi, żebym jadła więcej węgli, one też mogą mi przytrzymać wodę, prawda? Trening z nim był świetny, dał mi w kość, zwłaszcza jeśli chodzi o ćwiczenia na górną połowę ciała. Jutro będę mieć rozpiskę, to Wam wszystko napiszę. Ale niepokoi mnie ta różnica między piersiami. Czym ona może być spowodowana? Pompa po treningu + okres? Dodam, że normalnie to raczej to wgłębienie między "dziewczynami" jest takie kościste, a teraz jest mięciutkie, tak jakby się tam mięso jakieś zaczęło tworzyć... No nie wiem, świruję chyba trochę, ale bardzo mnie to niepokoi. Help!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dodam jeszcze, że zapotrzebowanie, jakie udało mi się wyliczyć dzięki zamieszczonym kalkulatorom, to: 1869 kcal.

I to chyba na tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
i podaj jeszcze jakich ciezarów uzywasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej Obliques,
te regulowane ciężarki to świeży zakup (2 czy 3 dni temu), więc do tej pory wybór był niewielki, dopiero od przyszłego tyg. spróbuję trochę ciężej, bo 1,5kg są trochę za lekkie już:
- rozpiętki 3 kg
- wyciskanie 1,5 kg (niestety, mam bezsilne jeszcze te łapy, chociaż coś się już rysuje mięsko)
- wznosy bokiem 3
- wznosy do przodu 1,5 (tu też nie daję rady na więcej)
- wyciskanie raz takie raz takie
- wiosłowanie 3
- unoszenie przedramienia 3
- uginanie 3
- jeżeli chodzi o nogi: to zawsze brałam te cięższe, akurat dziś jest piątek, wypada trening nóg, więc już użyję tych nowych i od razu zamierzam przynajmniej 10kg sobie dołożyć.

Pzdr :*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
to wszytsko w domu robisz? i tymi ciezarkami? Czyli de facto trening kondycyjny masz


diete powinnas dodac i tluszcz i bialko, wiem ze lubisz musli banana i twarog ale to sa niezbyt dobre zrodla wartosci odżywczych
mozesz je miec ale zrównoważyć musisz diete
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, w domu. Kiedy chodziłam na siłownię, to oczywiście miałam do dyspozycji maszyny, więc pracowałam z wyciągami (co bardzo lubię), ale w domu nie da się tego zrobić. Niektóre z tych ćwiczeń, które wykonuję, tak przerobiłam, żeby właśnie wyciąg zastąpić tubingiem.
Pytanie: skoro jest kondycyjny, to należałoby go bardziej ukierunkować na nogi, skoro są moim priorytetem?

Wiem, że to żarcie jest strasznie jednostajne. Postaram się dodać tłuszczu (oliwa) i warzyw. Jeszcze dziś poszperam w dziale Kuchnia

Pzdr:*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1256 Wiek 52 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4956
Pzdr*

slonce mnie laduje!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1256 Wiek 52 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4956


Zmieniony przez - igon8 w dniu 2011-09-02 19:12:39

slonce mnie laduje!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powodzenia

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-09-02 19:23:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziękuję serdecznie . Nigdy nie zaszkodzi to powodzenie. Chciałabym tylko zadać pytanie o ten trening. Stosuję go od 6 tygodni, rezultaty wg mnie są i to całkiem niezłe (chyba, że to zasługa joggingu), bo w ciągu 4 tyg. udało mi się zrzucić 1 cm w udach. Więc: czy powinnam go dalej stosować bez zmian, czy też może trenować każdą część 2 razy w tyg., a może go zmienić, bo jest od czapy i nieadekwatny do moich celów?

Liczę na Waszą wiedzę

I ostatni posiłek: placuszki owsiane. A jutro idę kupić jakąś kurę . Oliwa się w domu znajdzie. Czy mogę używać tej z pestek winogron?

Pzdr:*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
to gdzie spadł ci tluszcz absolutnie nie ma wspolnego z tym czy innym treningiem, de facto wrecz odwrotnie bo duze ilosci jogggingu nie sprzyjaja chudneiciu z nog, ale to teoria
Wiec najwazniejsze ze chudniesz i tam gdzi echcesz

Ja bym diete poprawila ale to jak zaczniesz pisac co do treningu to na ile dajesz rade zawsze cos dodaj
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pomocy :(

Następny temat

Nina- pragnę wyrzeźbić ciałko swoje, nabrać siły.

WHEY premium