SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ulica

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 35347

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tego co sie orientuje (bo szukam stylu ktory bedzie najlepszy "na ulice" jak mnie ktos zaatakuje) bedzie jakis styl "chwytany". Myslalem caly czas o bjj. Co wy sadzicie o tym? a jaki jestt najskuteczniejszy, moze jednak judo albo sambo czy zapasy a jak wyglada to np przy walce z kilkoma przeciwnikami?
(rozumiem ze bjj mozna sie szybko (w porownaniu do innych stylow) nauczyc)
i ze jest skuteczne... co wy o tym sadzicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
Najlepiej to przewetuj archiwum na forum, tam wielu kolegow zadawalo to pytanie i porownywalo ww style. Powodzenia i wytrwalosci w szukaniu. BTW zadaj sobie najpierw pytanie co chcesz osiagnac trenujac dana dyscyplina ? Ja osobiscie polecam Judo lub Sambo (jezeli w twoim miescie jest klub Sambo).


GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona.


"Najwyższa gałąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 779 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13223
a ja polecam zapasy, mnie sie przydaje na ulicy jak dotad :)
pozdr

[email protected]
"Zapasy to nie siła, Zapasy to sztuka"

SFD FIGHT CLUB
"Zapasy to nie siła, Zapasy to sztuka"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przelecialem cale archiwum i nie jestem w pelni usatysfakcjonowany odpowiedziami;) Jestem z poznania, wiec mam sambo, bjj i zapasy i judo...
Co chce osiagnac ? Mam zamiar chodzic juz na cos dlugo i osiagnac dosc wysoki poziom, nie chce czuc jakiegos strachu ze jak ktos mnie zaatakuje na ulicy ze sobie nie poradze (wiecie mniej wiecej o co chodzi) chce poprostu nauczyc sie dobrze bic i bronic, chodzi mi o cos skutecznego, i przede wszystkim nie chodzi mi o zawody itp, chodzi mi wlasnie o ulice...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Polecam zapasy albo bjj.
sam zdecyduj który styl Ci bardziej pasuje.

KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB

"The ground is my ocean, I'm the shark, and most people don't even know how to swim."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1216 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9521
A jeszcze lepiej jak bys mogl pojsc na BJJ i zapasy


pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1216 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9521
zapomnialem dodac:

''nie chce czuc jakiegos strachu ze jak ktos mnie zaatakuje na ulicy ze sobie nie poradze''

To ze sie na cos zapiszesz takiej pewnosci Ci nie daje, trudno sie pozbyc strachu, ale mozna go troche zalagodzic. Ja chodze rok na BJJ, Wczoraj mialem zwarcie na ulicy z jednym gosciem ,tyle ze starszym i wiekszym, i strach byl, ale juz nie taki jak rok wczesniej w podobnej sytuacji.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 273 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5843
Jak sie skonczylo (zwarcie)?

"Grzeczni chlopcy ida do nieba. Niegrzeczni ida tam, gdzie chca..."

"Grzeczni chłopcy ida do nieba. Niegrzeczni idą tam, gdzie chcą..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No dobra, a polozyles tego kolesia?
Z tego co slyszalem to bjj jest wlasnie dla osob ktore nie musza byc wielkie i silne (liczy sie technika) wiec bjj (malych rozmiarow) klada wielkich "koksiarzy" ile jest w tym prawdy wg. was ? Zakladajac ze chodze np 2 lata na bjj i "napadl" mnie jeden gosc (zero techniki tylko rozmiar)
a rozmiar xxl , bylbym w stanie go polozyc ? (z tego co wiem to taki karateka, czy kung fu by wymiekli) co o tym sadzicie ? i o walce bjj'owca np z 2 napastnikami ? (ale takimi co prawie nic nie potrafia i sa cieniutcy)?
z gory thx
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1216 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9521
1. zwarcie zakonczylo sie oklepywaniem w pozycji 'dominujacej'
2.''wiec bjj (malych rozmiarow) klada wielkich "koksiarzy" ile jest w tym prawdy wg. was ?''
ja waze niecale 60 kg tamten typ wazyl ok.80
3.bilem sie kiedys z dwoma:

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=36040

Tylko nie bierzcie mnie za jakiegos morderce
po prostu czesto takie sytuacjie mi sie przydazaja


pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli ty bys mi polecal bjj, mam rozumiec ? W zasadzie mam zamiar sie zapisac na bjj ale bylem ciekaw co poiwedza jeszcze przedstawiciele innych sztuk walki... no ale ok :) Czyli po roku chodzenia na bjj czujesz sie juz "w miare swobodnie" jesli wiesz o co mi chodzi?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Zasady unikania napadów

Następny temat

Kto ważniejszy? Styl czy człowiek?

WHEY premium