SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ujędrnianie

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 888

Formularz - Proszę o pomoc

Zdjęcie sylwetki (mile widziane)

Wiek

Waga

Wzrost

Staż treningowy

Obwód pasa

Obwód klatki piersiowej

Obwód uda

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Stan zdrowia

Preferowane formy aktywności fizycznej

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Wrażliwość na stymulanty

Możliwosci finansowe

Cel/problem/opis

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 18
Witam!

Jestem nowa na forum, jeszcze do końca go nie ogarniam, także jeśli coś źle to z góry przepraszam :)

Szukam odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań, mianowicie, ćwiczę na siłowni z ciężarami od ponad trzech miesięcy, razem z trenerem, uczę się techniki, ćwiczeń, obsługi sprzętu itd. Mam 163 cm i jak zaczynałam miałam 55kg, byłam szczupła, ale miałam trochę tłuszczyku tu i ówdzie :P i sylwetka nie wyglądała zbyt ładne. Obecnie mam nadal 55kg, ale dość dużo cm poleciało z całego ciała. Wygląda to lepiej, ale nadal mam małe boczki, galaretowatą skórę na brzuchu, udach i celulit. I głównie o to mi chodzi, dlaczego ta skóra się nie ujędrnia? Staram się raczej zdrowo odżywiać po prostu, nie stosuję żadnej konkretnej diety. Nie jem słodyczy, nie piję kolorowych rzeczy, alkoholu, piję tylko wodę, herbaty i kawy, nie jem białego pieczywa, białych makaronów itd, jem dużo warzyw owoców, obiad zawsze z węglowodanami, ale raczej dieta jest po prostu zdrowa.
Jeśli chodzi o pielęgnację to też dbam bardzo o to. Nie wiem dlaczego to tak długo trwa, czy to normalne, czy może za mało ćwiczę, lub faktycznie powinnam większą uwagę przywiązać do diety?

Kolejne pytanie jakie chciałabym zadać to suplementy, odżywki, białka itd, czy to konieczne? Słyszę o tym wszędzie obok, ale sama nic nie biorę, żadnych witamin, żadnych dodatków, no kompletnie nic. Czy powinnam coś brać? Ćwiczę na siłowni dwa razy w tygodniu przez godzinę sam trening siłowy, wcześniej rozgrzewka jakieś 30 min (rower-dojeżdżam na siłownię rowerem, na siłowni bieżnia i rozgrzewka stawów), po ćwiczeniach rozciąganie, dodatkowo czasami idę na basen, na rower lub ćwiczę jogę w domu. Raczej nie odczuwam żadnego bólu czy nieprzyjemności podczas ćwiczeń. Czasami boli mnie łokieć podczas wyciskania, lub bark podczas deski, na ten temat rozmawiałam z trenerem i najpierw kazał iść do lekarza.

Czytam o tym wszystkim bardzo dużo, ale temat jest tak obszerny, że ciężko mi to sobie poukładać wszystko w głowie.
Czy ktoś mógłby poradzić co robić żeby ujędrnić to ciało i co z tymi suplementami, odżywkami itd?
Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi,
Pozdrawiam serdecznie :)
Ania
P.S. Zapomniałam dodać - jeśli to istotne to mam 27 lat :)


Zmieniony przez - moousme w dniu 2018-04-23 10:11:32
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 18
.


Zmieniony przez - moousme w dniu 2018-04-23 11:20:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Przeniosłem do działu ladies

1 widocznie trzeba jeszcze zredukować tkankę tłuszczową
2 co do supli musisz odżywianiu się przyjrzeć czy potrzebujesz odzywki białkowej czy nie
3 mozłiwe że podtrzeba większej aktywnosci, 2 treningi poza tym czasem rower czy basen, trochę mało

że tak napisze zero konkretów, przydało by się konkretnie jak sie odżywiasz, gramatura skałdników jaki trening dokładnie robisz, jak dodać zrzut https://www.sfd.pl/JAK_DODAĆ_ZRZUT_Z_POTRENINGU__NOWA_WERSJA_!_-t969797.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
I ankietę działu poprosimy, 3 mce to trochę mało na osiągniecie celu - ale fajnie ze już zobaczyłaś korzystny wpływ na sylwetkę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z przedramionami ( podciąganie)

Wiecej