SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uginanie ramion ze ssztanga stojac na przedramie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2018

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 399 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 22464
Witam, zauwazylem od jakiegos czasu ze strasznie pompuje mi sie i poprawia przedramie. Nie robie typowo cwiczen na przedramie, ale odkad dolozylem dosc wyraznie ciezaru do uginania ramion(na bicka) stojąc zauwazylem naprawde bardzo spompowane i po prostu lepiej wygladajace przedramie. Generalnie wykonuje to cwiczenie trzymajac lokcie blisko ciała(nie tak jak mowi w filmiku na yt chociazby Tomek Grzymski, gdzie wysuwa sie je do przodu, cos ala cwiczenie na modlitewniku) no i generalnie wydaje mi sie ze to cwiczenie wykonuje poprawnie, robie je juz od 9msc przeciez :D ale czy to normalne ze przedramie tak mi dziala przy tym cwiczeniu i generalnie troche też "rwie" mnie, np. jak skoncze serie i odkladam sztangę na ziemie to nie moge od razu puscic chwytu bo bedzie mnie dosyc mocno rwało. Muszę wtedy potrzymac ta sztange na ziemi jakies 2-3 sekundy i dopiero wtedy odpuscic chwyt i podnieść ramiona, wtedy nie czuje dyskomfortu w przedramieniu.


PS. zaznaczam, ze sie nie bujam ze sztanga jak to niektorzy maja w zwyczaju :D proste plecy i same ramiona chodza


Zmieniony przez - GoXhaEzl w dniu 2018-06-26 01:31:58
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A nawet jeśli żadna poważna kontuzja to nasilający się ból, który w końcu uniemożliwi trening ramion.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
uginasz sztangą prostą czy łamaną, to że przedramiona pracuja to normalna rzecz w tym ćwiczeniu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Przedramiona zawsze będą zawsze mocno pracować tego się nie da uniknąć, a w połączeniu z innymi ćwiczeniami gdzie przedramiona też mocno pracują to się poprawia. Tylko się cieszyć

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 292 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13190
Mam tak samo jest to spowodowane u mnie przynajmniej, że mam wielkie przedramie i przy tkaich wlasnie cwiczeniach gdzie jest niby lekko zaangażowane jak np: uginanie na biceps stojac bardziej czuje przedramie niz biceps, prawdopodobnie masz tak samo. Tez mnie ''rwie'' nawet do 10 godzin po treningu. Najlepszym rozwiazaniem jest trening izolowany bicepsów na jakis maszynach albo na wyciągach, a na wolnym ciezarze mozesz robic typowo siłe bicepsa bez dokladnego czucia miesniowego, polecam u mnie sie sprwadzilo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Z tym rwaniem trzeba być ostrożnym bo może się pojawić jakiś problem w obrębie łokcia. Więc trzeba patrzeć na to również.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 399 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 22464
Ja robie łamaną, nie mam tez problemów z nadgarstkami przy tym ćwiczeniu. Oprocz tego na bicka robie podciaganie bardzo wąskim chwytem(tak ze plecy nie za bardzo dzialaja) oraz uginanie ramion stojąc z hantlami, albo w oparciu o kolano. Ostatnio odszedlem od tego w oparciu o kolano bo nie jestem w stanie tam dolozyc ciezaru na koniec treningu bicka, ciagle z tym samym, chyba ze taki jest zamysl zeby tylko dopompowac tego bicka trzymajac np te 2 sekundy w fazie napiecia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Można się pobawić w takie pompki na koniec treningu. Jak jest jakiś problem z nadgarstkami to faktycznie łamana będzie nieco delikatniejsza dla nich.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli odczuwasz ból to zmniejsz ciężary i pilnuj, by trzymać nadgarstki w odpowiedniej pozycji. Z czasem przejdzie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 399 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 22464
Ale u mnie osobiscie jest to bol tylko podczas wykonywania i jakies 2 sekundy po skonczonej serii. Poza tym jezeli to mi daje efekty jesli chodzi o przedramie to nie widze sensu zmniejszac ciezarow :D poza tym wczesniej robilem stalym ciezarem, ale teraz postanowilem ze wejde na wieksze bo to nie ma celu zadnego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6502 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603
Dlatego każdy musi sam analizować odczucia bo jak gdzieś rwie się pojawia to poza treningiem to trzeba być uważnym.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
GoXhaEzl
Ale u mnie osobiscie jest to bol tylko podczas wykonywania i jakies 2 sekundy po skonczonej serii. Poza tym jezeli to mi daje efekty jesli chodzi o przedramie to nie widze sensu zmniejszac ciezarow :D poza tym wczesniej robilem stalym ciezarem, ale teraz postanowilem ze wejde na wieksze bo to nie ma celu zadnego


Ja kiedyś podnosząc duze ciezary w martwym ciągu zauwazalem duze przyrosty w plecach...ale co z tego jak kręgosłup wysiadł. Mam nadzieję, ze wiesz o co mi chodzi.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o ocenę i pomoc w ulepszeniu mojego FBW

Następny temat

Jaki rodzaj interwałów będzie najlepszy?

WHEY premium