SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uczulenie na białka a kulturystyka

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9661

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 596 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
Witam serdecznie wszystkie osoby ćwiczące lub też interesujące się kulturystyką.
Chciałbym poruszyć - jak dla mnie - bardzo poważny problem, chodzi o to że jestem uczulony na różnego rodzaju białka zwierzęce ( jaja, serwatka, mleko itp.) oraz roślinne choć w mniejszym stopniu (soja, itp.).
Nie twierdze że nie jadam w ogóle białek - po prostu jak choćby ostatnio kupiłem sobie sojavit 70 to dostawałem od niego lekkiego podrażnienia skóry, itp. Mam teraz 185 cm wzrostu i wazę jakieś 79 kg - nie nażekam na przyrost masy mięśniowej jednak zbudowałem ją dzięki kreatynie i glutaminie (ćwiczę od sierpnia 2002r.). Chciałbym jednak się dowiedzieć co mam jeść (jakie produkty włączyć do diety), by jak na kulturystę przystało mieć odpowiedni procent białka, weglowodanów i tłuszczów w diecie. Ewentualnie proszę o podanie jakiś suplementów jakie mógłbym brać ...
IREX

..::..::..</Ir@s> ..::..::..
[email protected]
GG 948921
"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"

..:: Jeżeli w jakiś sposób pomogłem Ci moją wypowiedzią to daj soga ::..

..:P:..::..:Z:..:D:..:R:..:A:..:W:..:I:..:A:..:M:..

..::..::.. eNTi ..::..::..
...:::...:::...:::...GG 948921...:::...:::...:::...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 596 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
ok - dzięki za rady - wszysctkim którzy mi pomogli w jakiś sposób wale po sogu !

..:: Jeżeli w jakiś sposób pomogłem Ci moją wypowiedzią to kliknij na napis "CZYTELNIK DZIAŁU" w prawym dolnym rogu ::..

..:P:..:O:..:Z:..:D:..:R:..:A:..:W:..:I:..:A:..:M:..

..::..::.. Ira ..::..::..
GG 948921
1

..:: Jeżeli w jakiś sposób pomogłem Ci moją wypowiedzią to daj soga ::..

..:P:..::..:Z:..:D:..:R:..:A:..:W:..:I:..:A:..:M:..

..::..::.. eNTi ..::..::..
...:::...:::...:::...GG 948921...:::...:::...:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
Po pierwsze usuń mail z podpisu bo Twoje wypowiedzi będą kasowane (to mechanizm ochronny na forum zapobiegający obciążeniu pracy serwera przez inne serwisy które w poszukiwaniu adresów skanują forum).
A na pytanie będziemy mogli odpowiedzieć jeśłi podasz na jakie rodzaja/frakcje białek jesteś uczulony ew. jak wyglądają Twoje posiłki do tej pory . .

Defeat is not the worst of failures. Not to have tried is the true failure.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Irex jak się amfe bierze to puzniej sie ma jakies uczulenia )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 596 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
witam *****ka na forum .... jeśli chodzi o ten zarzut związany z amfetaminą to chciałbym odrazu go sprostowac - nigdy zadnych białek nosowych nie zarzywałem. Zeby to było jasne .... - a jeśli chodzi o te uczulenie to wyskakuja mi syfy jak zjem duzo białka - tak z 3-4g na 1kg. ciała .... - czy to się tak dzieje normalnie ? i jak moge to leczyć - bo nie będe latał z jakiomiś sybami na siłkę ..... Chciałbym także wiedziec czy organizm przyjmie tak dużą dobową dawkę białka?


..::..::..</Iras> ..::..::..
GG 948921
"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"

..:: Jeżeli w jakiś sposób pomogłem Ci moją wypowiedzią to daj soga ::..

..:P:..::..:Z:..:D:..:R:..:A:..:W:..:I:..:A:..:M:..

..::..::.. eNTi ..::..::..
...:::...:::...:::...GG 948921...:::...:::...:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
A po co jesz 3-4g bialka?
Ogranicz sie do 2g, to w zupelnosci wystarczy.
Wyglada, ze jestes uczulony na nadmierna ilosc bialka a nie na bialko w ogole. Postaraj sie mieszac rodzaje bialka to powinno byc OK.

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 596 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
a ile organizm jest w stanie przyswoić białka na kg masy ciała ?

..::..::..</Iras> ..::..::..
GG 948921
"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"

..:: Jeżeli w jakiś sposób pomogłem Ci moją wypowiedzią to daj soga ::..

..:P:..::..:Z:..:D:..:R:..:A:..:W:..:I:..:A:..:M:..

..::..::.. eNTi ..::..::..
...:::...:::...:::...GG 948921...:::...:::...:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 3655 Wiek 82 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20217
To zależy od wielu czynników. Zakłada się że dla 'zwykłych' ludzi zapotrzebowanie wynosi w granicach 0,8-1,1 g na kg masy ciała. Aktywni,uprawiający sport rekreacyjnie powinni tą dawkę zwiększyć do 1,6 g/kgmc. Normą dla zawodników dyscyplin siłowych (ciężarowców,kulturystów,trójboistów itd.) jest 2 g na kgmc, czesem zwiększa się tą dawkę do 2,5 g/kgmc. Wyższe dawki są stosowane jedynie przez wspomagających się farmakologicznie w czasie kuracji Nie tylkio jednak ilość dzienna jest ważna ale także ilość białka w jednym posiłku która nie powinna przekraczać 40-50 g jeśli zależy nam by całość została wykorzystana, stąd m.in. potrzeba konsumpcji wielu posiłków ,równomiernie rozłożonych w ciągu dnia.
Pozdrawiam

Blessed is he who, in the name of charity and good will,shepherds the weak through the valley of darkness.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 596 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
dzięki za opinie .... ale nadal nie wiem czy można być dużym jadając tak z 1,4g białka dzinnie, lub nawet 1g ... - ja staram się uczymywać ilość zjadaneego białka na poziomie ok.1,8 ale pytam czysto teoretycznie - licze na expertów ....
Dla wszystkich co się wykażą sogi .......
<lol>IR@s<lol>

..::..::..</Iras> ..::..::..
GG 948921
"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"

..:: Jeżeli w jakiś sposób pomogłem Ci moją wypowiedzią to daj soga ::..

..:P:..::..:Z:..:D:..:R:..:A:..:W:..:I:..:A:..:M:..

..::..::.. eNTi ..::..::..
...:::...:::...:::...GG 948921...:::...:::...:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2925 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17201
to troche za malo. przeczytaj uwaznie wypowiedz Si2uiela, masz wszystko powiedziane

no pain, no gain

były moderator działu ODŻYWIANIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 596 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
no dobrze - czyli nie idzie bez białka zbudować masy mięśniowej stojącej na zachwycającym poziomie?? a ile węglowodanó dzienie się powinno zjadać przy średnio-wysokiej intensywności treningu ??
Czekam na wypowiedzi ?!!

..::..::..</Iras> ..::..::..
GG 948921
"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"

..:: Jeżeli w jakiś sposób pomogłem Ci moją wypowiedzią to daj soga ::..

..:P:..::..:Z:..:D:..:R:..:A:..:W:..:I:..:A:..:M:..

..::..::.. eNTi ..::..::..
...:::...:::...:::...GG 948921...:::...:::...:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Jakiego rodzaju to trening?
I co to znaczy sredniointensywny?

"jak sie dobrze odrzywiasz to wszystkie te skladniki pokarmowe wykorzystywane sa do produkcji spermy a jak nie walisz to ona cialge jest i nie potrzebuja jej i wtedy do budowy miesni i na mase ci wchodzi"

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Amfetamina

Następny temat

Prosta dieta na przytycie! 100%, nawet heavy gainerowcy

WHEY premium