SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ucisk z tyłu głowy na i po treningu, ból głowy.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1876

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 32 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 6
Witajcie,
Trenuję od 8lat na siłowni w ciągu tych lat zdarzył mi się również 2letni epizod z mieszanymi sztukami walki. Nigdy raczej nie miałem problemów z ciśnieniem. Obecnie mam 27 lat. Jakieś 6ms temu miałem nerwowy okres w życiu i dopadła mnie nerwica. Zdarzały mi się napady nerwicy przed spaniem, ni z tego i z owego bez przyczyny skok ciśnienia i ogólne mocne pobudzenie. Byłem u lekarza rodzinnego stwierdził, że ciśnienie książkowe 120 na 80, osłuchał, pikawa chodzi jak należy. Dlaczego o tym piszę? Bo to zbiega się w czasie z pojawieniem się u mnie czasami po treningu bólem z tyłu głowy i uczuciem ucisku. Zdarza się to raz na 3 może 5 treningów. Nie jest bardzo uciążliwe. Ostatnio byłem na drobnym zabiegu przy którym zastosowano znieczulenie "w kręgosłup" miałem miesiąc przerwy od siłowni i po powrocie mój ból głowy i ucisk pojawiają się częściej. Czuje ucisk w głowie (jak by skok ciśnienia) przy robieniu wycisku na ławce (klata) czy na barki, rozumiem, ze ciężary nie są już takie małe (ostatnia seria 120 x 8 plus bonusowo zawsze 140 3-4 razy lub 150-155 na raz) ale przecież ludzie dźwigają po 200 i więcej, a tak nie mają. Po treningu czuje ucisk z tyłu głowy nie zawsze ale jak pocisnę ostro to się pojawia, czasami głowa boli (nie mocno ale jednak tak ciśnieniowo, ucisk z tyłu i trochę jak by na nos) Pomiar ciśnienia po treningu (zanim wrócę do domu z myciem jakieś 30 min) oscyluje w granicach 120-130 na 60-75, a więc bez tragedii. Kupiłem sobie opaskę sportową na Aliexpress z pomiarem ciśnienia (w domu na spokojnie z domowym pomiar jest w granicach różnicy 5, więc całkiem fajnie) nie wiem jak na siłowni bo podczas treningu opaska po lekkich seriach pokazuje ok 140 na 80 a po hardcorach typu 120x8 czy 150 na raz pokazuje 160 (bo tyle może najwiecej) na 90 więc według tego chińskiego urządzenia ciśnienie skurczowe przekracza 160 a rozkurczowe oscyluje w granicach 90. W sumie zaczynam się trochę stresować, że coś mi jest. Zakupiłem na gruponie próbę wysiłkową i po świętach udam się na badanie. Czytałem też wiele opinii o tym, że może być to przyczyna krzywego kręgosłupa co u mnie jest możliwe gdyż mam pracę siedzącą przy komputerze. Ogólnie jestem z tych co silnie się przejmują zdrowiem i panikują jak coś dziwnego się dzieje więc pewnie częściowo sam się nakręcam czując lekkie pulsowanie w głowie.
Jak byście mięli jakieś doświadczenia proszę o podpowiedzi i opinie.
PS: Wyniki robione przed operacją 1,5 ms temu wzorowe, tylko płytki krwi (krzepliwość) w dolnej granicy, reszta łącznie z tarczycą perfekt.
PS2: Jeszcze około 2 lat temu miałem ciśnienie 105 na 60, w ostatnim roku trochę wzrosło do 120 na 80, może to coś ma wspólnego.
Wiek 27lat
Waga 84kg
Wzrost 178cm
Staż 8 lat. (najdłuższa przerwa ostatnio 5 tygodni z powodu operacji)


Zmieniony przez - questounico w dniu 2018-03-29 16:14:41
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Podczas intensywnego treningu siłowego ciśnienie podbije mocniej niż wskazuje to urządzenie

co do samego bólu głowy ostatnio odpowiadałem w podobnym temacie:
https://www.sfd.pl/Temat/Cytuj?tid=1164255&pid=18470093 
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 40 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 79
Twoje objawy przypominają mi mój problem, jednak nie znalazłem jeszcze żadnego rozwiązania. Myślę nad zakupem olejku z konopi, ale czekam na informację, czy to rzeczywiście pomaga.



Zmieniony przez - fryderykszopen162 w dniu 2019-04-02 22:16:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 624 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2369
Próbowałeś wizyty u fizjo i rozbicia ewentualnie struktur w tylniej taśmie? Wygląda to zwyczajnie jak nadmierne napięcie i pospinane mięśnie. Przy intensywnym treningu siłowym powoduje to właśnie uczucie ucisku i bólu głowy po treningu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zabieg

Następny temat

Bardzo silny ból głowy

WHEY premium