SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uciążliwy ból szyi

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 64605

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Od ponad tygodnia (???10dni) odczywam dość silny ból szyi (a dokładniej: ięsień , który ciągnie się od potylicy w dół po prawej stronie oraz z mniejszym natężeniem mięsień, który ciągnie się od prawego ucha w okolice prawego obojczyka)

Ból ten przypomina bół przy nadciągnięciu mięśnia (np po ciężkich ćwiczeniach bez rozgrzewki).

Co ciekawe na początku odczuwałem go non stop, a teraz nasila się w ciągu dnia: rano nie odczuwam prawie nic póżniej jak psiedzę przed kompem albo pochodzę po dworze znowu go odczuwam , a przed snem jest prawie nie do zniesienia.

Sęk w tym ,że byłem ulekarza i przepisał mi DICLAC DUO (diklofenak 75mg) przez 3-4 dni 2x na dzień.

Po tej kuracji (przedłużonej do 5 dni) nie odczuwam prawie żadnej poprawy.

Co mam zrobić by ból ustąpił ???

Z góry dzięki za odpowiedź.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15
Mnie szyja bolała praktycznie codziennie rano.
I bez kilku porannych ćwiczeń ciężko bywało przez cały dzień, tym bardziej, że praktycznie moja praca odbywa się cały dzień na siedząco (praca w biurze).
Ale od jakiegoś czasu, zawsze po wstaniu rano, robię kilka ćwiczeń i kręgi szyjne. I to pomaga.
Teraz nie czuję, że mnie coś boli i mogę spokojnie pracować przez cały dzień.
Te ćwiczenia są dobrze opisane na tym blogu.
Polecam i na prawdę warto je wykonywać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
a siedzisz długo w ciągu dnia w jednej pozycji? np. przed komputerem?

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

Rosenbergs, H Bomb, Sugar Ray, Panmunjom
Brando, The King And I, and The Catcher In The Rye
2

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wađnie, ból jest silniejszy właśnie jak posiedze w jednej pozycji (komp , xiążka, gazeta itd.)

Coś mi się wydaje, że mnie "przewiało", poza tym w międzyczasie szczepiłem sie na grype.

Czy pomoże tu jakaś maść rozgrzewająca (np połączenie kamforowej z arcalenem), czy może coś z diklofenakiem (np NAKLOFEN maść)???
Czekać zbytnio nie chce aż mi to samo przejdzie bo już zdecydowanie za długo to trwa.
Tym bardziej, ze chcialem zaczac ACT.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
nie wiem, nie chce ci źle powiedzieć, ale ja miałem podobne bóle, czy to w szyi, czy to z krzyżu, spowodowane przeciążeniem, ale najbardziej siedzeniem w jednej pozycji przez dłuższy czas. Najlepiej pomagał wszelki ruch i masaż

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

Rosenbergs, H Bomb, Sugar Ray, Panmunjom
Brando, The King And I, and The Catcher In The Rye

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
żeby to nie była dyskopatia...



Doradca w dziale Combat/Samoobrona

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />
Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Faktycznie jak sie ruszam to tak mnie nie boli :) .

Z resztą mi sie zdaje ze to zwykłe przeziębienie , bo jak ostatniej nocy sie wygrzałem i wypociłem to teraz ból jest wyraźniej lżejszy:).

Spróbuję też jakiegoś masażu.

Dzienx.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10
Na ból szyi polecam Ci poduszkę ortopedyczną dzięki czemu w nocy Twoja głowa będzie prawidłowo ustawiona , a rano będziesz sie budził wypoczęty. Poduszkę znajdziesz tutaj: http://www.dbamokregoslup.pl/sklep/4,poduszka-ortopedyczna-do-snu-na-bol-szyi-i-karku-dla-doroslych.html Mnie bolała szyja i wydatek w tę poduszkę szybko sie zwrócił, teraz jest wszystko w porządku i moge Ci ją śmiało polecić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
dobrze a teraz zobacz date ostatniwj wypowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10
to jeszcze nie znaczy że ból szyi minął
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3
cześć. odświeżam temat.
Jestem nowy i wybaczcie że się wcześniej nigdzie nie przedstawiłem, ale tak mnie szyja napitala, że nie mam zamiaru szukać takiego miejsca.
Jestem Łukasz i jeszcze raz cześć Wam.
Piszę ponieważ wczoraj wieczorem ćwiczyłem na drążku i przy 3ciej serii podciągnieć coś mi strzeliło w szyi, pojawiły się mroczki przed oczyma i nagle nie mogłem się ruszyć. Ból wystepuje przy ruszaniu głowy i jest cholernie bolesny, jakby ktoś mi ogłe wbijał w kręgosłup. Pomyślałem, że jak do rana nie przejdzie to rano jade do lekarza. Nakleiłem plaster rozgrzewający i się położyłem. Po kilku godzinach snu się obudziłem i nie mogę ruszyć w ogóle głową, męczyłem się sporo, żeby wstać, każdy ruch głową powoduje że mam wrażenie że ta głowa się zaraz urwie. Jakby mięsień zerwany. Za jakieś 2.5 h idę do lekarza, ale może w między czasie ktoś się wypowie co to może być i co z tym zrobić.

Dzięki i Pozdrawiam.
Ł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44
witam. czytałem Twojego posta na forum odnośnie bólu szyi po podciąganiu na drążku.. Mam identyczne objawy po podciąganiu na drążku od miesiąca. Podciągałem się z 40kg na pasie, w ostatniej serii pociągnąłem głową na bok i trach. Boli od miesiąca, byłem na masażach na początku i efekty super ale zrobiłem jeden minus że nie odpuściłem treningów i przedwczoraj zrobiłem wiosłowanie hantelką 60-kilową.. efekt taki że dzisiaj nie mogę wykonać żadnego ruchu głową, jak wstaje to podnosze ręką głowę i ból promieniuje do ręki prawej i cholernie boli. Zdiagnozowałeś swój problem?? Jak tak to co to bylo?? Ja jutro ide na rezonans i do rehabilitantów po ratunek;) pozdrawiam.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hemoroidy

Następny temat

Drążek i wzrost !!

WHEY premium