SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uchwyt Sztangi na wyciskanie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7889

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich może ktoś powiedzieć jak powinien wyglądać prawidłowy uchwyt sztangi podczas wyciskania bo nie moge tego znaleść w necie.
Wiem że występują dwa rodzaje wiem mniej więcej jak to wygląda, ja robie z kciukiem i tu chodzi o ten właśnie uchwyt a konkretnie o ułożenie palców nadgarstka bo gdzieś przeczytałem że nie powinno sie przełamywać nadgarstek moze ktoś ma jakieś zdjęcia jak powinien wyglądać prawidłowy uchwyt z góry dzięki za odpowiedź.
Ps. Pytam to ten uchwyt ponieważ dość często po treningu wyciskania boli mnie lewy nadgarstek a o mocy nadgarstka nie ma co mówić bo jest mocny bo trenuje go.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1271 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13387
nie wiem jak inni ale mi by sztanga z lapy wypadla jakbym nie "przelamal nadgarstka". jakos nigdy sie nadtym nie zastanawialem. zrob tak poloz sie pod sztanga i chwyc ja jaknajbardziej naturalnie jak potrafisz, trzymaj tak zeby bylo ci wygodnie i nic nie przeszkadzalo w ciwczeniu a bedzie git, imo

doradca w AD

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1026 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 41556
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1002 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19653
ile czasu zajmuje ci rozgrzewka przed treningiem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
nie przelamuj nadgarstka do konca - staraj sie utrzymac go pod katem 135 stopni do przedramienia - wzmocnisz nadgarstek a jednoczesnie oszczedzisz sciegna w przedramionach

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 142 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1020
przy chwycie zamkniętym tez bolały mnie nadg. pod dużymi ciężarami. zmieniłem uchwyt na otwarty i powiem że chyba zacząłem nawet ciut więcej wyciskać. proponuję na bolące nagarstki chwyt otwarty gdyż wtedy sztanga leży bardziej w linii kości przedramienia i nie przegina nadgarstka. zacznij jednak próby na mniejszych ciężarach bo chwyt otwarty wymaga większego skupienia bo , nie ma co ukrywać jest bardziej niebezpieczny.

...:::YET ONLY THE STRONG SURVIVE AND THE WEAK SHALL FALL:::...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23488
Jeśli masz mocny i pewny chwyt to rób otwartym, ja robie zamkniętym bo się boję że sztanga mi się wymsknie i....

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1683 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27917
Chodzi chyba o tzw malpi chwyt Ja sam stosuje zamkniety i jakos nie mam ochoty eksperymentowac z malpim bo boje sie ze sztanga moze mi zrobic kuku Czytalem jednak kiedys arta ze wielu czolowych kulturystow stosuje malpi chwyt i bardzo go sobie chwalo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Świetnie- wykopales to cos sprzed 12 lat, myślę, że dla orzezwienia należy Ci założyć małego Bana;)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

trening- pomozcie poprawic

Następny temat

Trening

WHEY premium