SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC NHB a ulica

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 7460

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
Czytam to forum i mam wrażenie że z walka uliczna mało kto miał rzeczywiści doczynienia. Jak wiadomo rzadko spotyka sie tzw solówki (gdzie z góry wiadomo że zaraz bedzie walka) czy też zaczepia nas 1 łepek (zakładam że jesteś sam lub z kumplami a napastnik jeden).Skąd więc porównanie turniejów UFC czy innych z walką uliczną ? Przecież tam jest sędzia który tez nie dopuści aby zdarzyła sie tragedia (był podobno przypadek smiertelny ale w boksie pomimo zasad i rekawic - sedzia tez jest i reguły - dośc czesto zdarzją sie takie przypadki), nie ma żadnych rzeczy kóre można by użyć w walce, ponadto wlaka z założenia jest 1 na 1 i wiadomo czego można spodziewać sie po wejściu na ring czy do klatki. Dlaczego nie ma walk 1 na 2 czy 2 na 3 ekstremalny przypadek byłby 1 na 3 (chyba dość czesto spotykany na ulicy) - ciekawe czy nadal zejście do parteru było by takie bezpieczne )). Ktos kiedys na SFD napisał że jego znajomy z Karate wygrał wiele zawodów znał reguły - był sędzia który niedpuści ...... a w UFC nie ma sędziego ? Co stanie sie po utracie przytomności przez jednaego z walczących ? - sędzia przerwie walke i tyle - poza tym reguly też sa bo pewne uderzenia są zabronione lub tez zawodnicy szanuja sie wzajemnie na tyle by ich nie wykonywać (ot takie niepisane reguły) No więc czy faktycznie jakiekolwiek zawody są odpowiednikiem walki ulicnzej ? Ja nie sądzę - po porstu to pojedynek (tzw solówka) która jako forma walki ulicznej dawno juz zanikła - jeśli sie myle niech mi to ktoś rzeczowo wytłumaczy.
Nawet Boruta twierdzi że wiecej niż 2 napastników na ulicy (przy srednim wyszkoleniu - moim zdaniem wystarcza dobre zgranie) to za dużo nawet dla dobrego fightera (tylko nie wiem czy on nie ma na myśli własnie sprowadzania do parteru - bo wówczas to zwykłe samobójstwo) Mam kilku znajmoych - rózne rzeczy robili ale nawet bramkując (a nie wszyscy są wielcy) nigdy nie mówili aby walcząc z kilkoma napastnikami sprowadzać do parteru - stoisz na nogach masz większe możliwości manewru choćby nawet ucieczki - gdy leżysz to prawdopodobnie o własnych siłach nie wstaniesz.




Chan
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 2023 lat Przeczytanych tematów 0


Tu macie link to tego filmu:
http://www.maximumexp.com/approvedmedia/videos/Maxexp/copfight_t3.mov
A na fotce wykonczenie akcji z dwoma w wykonaniu Roya Harrisa, nauczyciela Bjj-Polska


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Temat juz bardzo konkretnie przerabialismy na forum.
Zajzyj do "UFC a walka uliczna" i "BJJ a wielu napastnikow"


nurek"THE NATURAL"

Zmieniony przez - nurek w dniu 01-06-29 16:52:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w pelni sie z toba zgadzam chan, dodac trzeba jeszcze ze na ufc [itp] nie uzywa sie broni! na ulicy nie ma takiego przepisu...

moro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do filmikow na ftp z UFC "to zabija na ulicy" to polecam Ci obejzec walki:
1. Tito Ortiz vs Tanner
2.Frank Shamrock vs Zinowiew
3.Renato Babalu vs Kochler(!)
4.Dan Henderson vs Vanderlei Silva

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moro a wiesz kim sa Dogbrothers?

nurek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nurek - a co walczą tam w formule 2 na 1 lub 3 na 2, a moze 3 na 1 - takie sa obecnie realia ulicy rzako ktoś sam jest agresywny częściej ma sie doczynieniea z agresywna grupą podpitych lub naćpanych ludzi a to s jak wiadomo doskonale znosi próg bólu - pomijając ich przwagę liczebną. Czesto też na ulicy idziesz jeszcze z kobietą o ktora też trzeba się martwić zamiast tarzac po ziemii wiec ???????? jak narazie żadnych rzeczowych wyjaśnień nie uzyskałem ;((((( może niech ktos inny stnie przy tablicy - bez obrazy nurek, ale jakoś mnie nie przekonujesz
Wiem kim są Dogbrothers i co ćwicza ale oni nie startują w UFC poza tym oni nie reklamują tego jako walke uliczną. Poczytaj posty Kto nosi broń - jakoś nikt nie napisał że chodzi z pałkami do escrimy



Chan

Zmieniony przez - Chan w dniu 01-06-29 17:54:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dogbrothers? brzmi jak nazwa boysbandu,
oswiec mnie, co oni maja wspolnego z tym o czym tu sobie dyskutujemy?

moro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A obejzales te filmiki???
Jak Cie kolego rzut glowa o beton nie przekonuje albo lowkik w glowe polozeniu goscia to uwazam dyskusje z Wami za zakonczona.
(Nikt nie pisal ze chodzi z palkami do eskrimy ale pisali cos o palach teleskopowych.)
Dzieki i na razie
Ogladajcie sobie dalej te kungfiu

nurek

Zmieniony przez - nurek w dniu 01-06-29 19:11:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I nie wiem po co robisz nowy temat o identycznej nazwie,jakbys niewiedzial to dyskusja o tym byla i wszyscy zainteresowani wypowiedzieli swoje zdanie(i tam tez powinienes dopisac swoje poglady po uwaznym przeczytaniu przedmowcow oczywiscie).Moze jestes za leniwy zeby zjechac kilkanascie postow nizej i pczytac...
Nikomu sie nie bedzie pewnie chcialo powtarzac 2 razy tego samego bo Tobie sie nie chce sprawdzic w archiwum.
Pozdrawiam.

nurek

Zmieniony przez - nurek w dniu 01-06-30 17:50:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 568 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5284
czesc
"Ja nie sądzę - po porstu to pojedynek (tzw solówka) która jako forma walki ulicznej dawno juz zanikła - jeśli sie myle niech mi to ktoś rzeczowo wytłumaczy"
Oj nie mylisz sie , dresiarstwo sie pleni. Nie od dzis znana jest zasada "sopockie solo" lub o innej nazwie polegajacej na tym ze 1 jest linczowany przez wielu.
Nie bede wdawal sie w dywagacje na temat walki z dresiarstwem umyslowym.
W twoim poscie krytykujesz glownie schodzenie do parteru i bredzisz cos wypaczonego o NHB. Nie podales w zasadzie zadnego sensownego rozwiazania walki z wieloma przeciwnikami. Takiego rozwiazania nie ma. Nigdy nie powstanie system ktory moglby sie smialo sprawdzic w walce z wieloma. Krytyka tego punktu nie powinna sie odnosic tylko do jednego styly gdyz tyczy sie wszystkich. Dla mnie ma to taki sam sens jak to iz system XXXXXX nie uczy obrony przed czolgiem. Krytykujesz NHB, nie chcesz przyjac do wiadomosci co oznaczaja ? twoj problem. Szukasz dziury w calym to takze twoje zmartwienie. A co do broni... Wezme karabin a ty noz, kto wygra ? Heh nie ma to sensu pozatym iz walka palka to bardzo krotka pilka i wedlug mnie oznacza albo iz ktos po mistrzowsku panuje nad ta bronia albo ma nie rowno pod sufitem ( chodz mi o sytuacje w ktorej doszlo by do uzycia noza/palki na ulicy ).
I jako posumowanie. Trenuj dalej walke z wieloma, a wlasciwie kopanie lezacego i obys niedy nie zamienil sie miejscami ze swa ofiara.
Sorka za ton ale wsciekam sie gdy widze po rak nie wiem juz ktory taka opinie godna 13 latka. ( bez obrzay )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4419 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
Chan, Dogbrothers to moim zdaniem jak najbatrdziej ulica...
Ja noszę pałke teleskopową i moim zdaniem na zadymy juest najlepsza.
Nosze taz kose, ale na szaczescie jeszcze jej nie musiałem uzywac, ale wsezystko jeszcze przede mną :(

A tak w ogole to na ulice nie ma lekarstwa...wiele sie moze wydarzyc, np. poslizgniecie itd. a co do sprowadzenie do parteru, to nie jest to tak, ze celowo sie kladziesz i czekasz na zbawienie...tylko jak cos sie nie uda to po co ryzykowac wstawanie, jak mozna kontrolowac przeciwnikow z dołu!
a jesli bylbym z kobitą to zasłonilbym ją wtrzasnąłbym zeby wiała, a pierwszego z brzegu zaczałbym lac.
a jesli nosicie kose to nauczcie suie nia walczyc, zeby ta kosa nie wylądowała w waszym brzuchu.
a tak poza tym to radze omijac ciemne uliczki pozną porą.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak łączyć treningi?

Następny temat

UFC 32-FOTKI z walk!!!

WHEY premium