SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 219: Cyborg vs Holm – wyniki i dyskusja na żywo

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20989

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Gala rozpocznie się o godzinie 1:30 czasu polskiego.

Walka wieczoru:
145 lbs: Cris Cyborg vs. Holly Holm – walka o pas wagi piórkowej

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
155 lbs: Khabib Nurmagomedov vs. Edson Barboza
155 lbs: Dan Hooker vs. Marc Diakiese
115 lbs: Cynthia Calvillo vs. Carla Esparza
170 lbs: Carlos Condit vs. Neil Magny

Karta wstępna (FOX Sports 1, godzina 2:00 czasu polskiego):
205 lbs: Khalil Rountree vs. Michał Oleksiejczuk
145 lbs: Myles Jury vs. Rick Glenn
185 lbs: Marvin Vettori vs. Omari Akhmedov
125 lbs: Louis Smolka vs. Matheus Nicolau

Karta przedwstępna (UFC Fight Pass, godzina 1:30 czasu polskiego):
135 lbs: Tim Elliott vs. Mark De La Rosa

Zakaz żebrania o streamy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Fot. UFC.com

NSAC ukarała Michała Oleksiejczuka rocznym zawieszeniem

Michał „LORD” Oleksiejczuk usłyszał wyrok komisji sportowej NSAC, która nałożyła na niego karę rocznego zawieszenia za oblane testy antydopingowe przy okazji jego walki na gali UFC 219.

Testy Oleksiejczuka dały pozytywny wynik na obecność w jego organizmie klomifenu, blokera estrogenu, który może być stosowany w połączeniu z innymi środkami wspomagającymi. Ten sam środek był wskazany w sprawach antydopingowych Jona Jonesa i Brocka Lesnara.

Zawieszenie Oleksiejczuka ma moc wsteczną od 30 grudnia czyli daty przeprowadzenia testu. NSAC nałożył dodatkowo na Polaka grzywnę w wysokości 30% wartości jego ostatniej wypłaty za walkę, która wyniosła $12 000, czyli $3600, a także koszty opłacenia adwokata w wysokości $436,08.

Michał Oleksiejczuk (13-1 MMA, 0-0 UFC) wygrał pojedynek z Khalilem Rountree (6-2 MMA, 2-2 UFC) przez jednogłośną decyzję po bardzo dobrej walce. Po oblanych testach Michała wynik walki zmieniono na nierozstrzygniętą.

To jeszcze nie koniec kłopotów 23-letniego reprezentanta Górnika Łęczna, ponieważ czeka go jeszcze rozprawa i wyrok przed komisją USADA.

Dla Michała Oleksiejczuka była to pierwsza walka w organizacji UFC. Wcześniej „Lord” walczył dla organizacji krajowych takich jak FEN, TFL i WFC i posiadał bardzo dobrą serię dziewięciu zwycięstw z rzędu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie będzie mnie, bo szkoda mi nocki, ale moje typy to:
Cyborg
Khabib
Condit
Calvillo

Reszty, aż tak dobrze nie znam, żeby postawić cokolwiek

Stawiam, że Oleksiejczuk to przegra. Fizycznie wydaje się słaby i rekord nabity na ogórach.


Zmieniony przez - Agares25 w dniu 2017-12-30 22:53:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 122 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8996
Jak to jeszcze nikt nie czeka, ciekawy jestem jak Cyborg wypadnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Ja jeszcze jestem ciekaw czy Smolka w końcu wygra... autor chyba jedynego nokautu od kopnięcia bocznego w historii ufc

chyba już po nim...


Zmieniony przez - Puar w dniu 2017-12-31 02:12:47

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Oleksiejczuk polskim Diazem? Dobra kondycja i presja no i boks! wiele razy obronił się przed bombami używając barków


Zmieniony przez - Puar w dniu 2017-12-31 03:58:52

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Gilotyna w stylu prayer choke/McKenziego zrobiła swoje. A teraz War Barboza :P

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Khabib time

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Ale łomot... żeby wygrać z Khabibem to chyba trzeba postawić na ręce a nie cofanie się żeby zrobić miejsce na kopnięcia... no ale niełatwo jest zmienić styl walki

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 341 Napisanych postów 3218 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24990
Kebab i Cyborg po prostu pozamiatali
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jakby coś to na allfreefightvideos wszystkie walki i na mma core też się pojawiają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Obejrzałem dwie walki:
1. Cyborg vs. Holm - Holly walczyła według gameplanu, cofała się i co jakiś czas uderzała, żeby dystansować Cyborgową, tyle, że Cyborgowa dobrze ją kontrowała przy tych uderzeniach, zwłaszcza te prawe były bardzo mocne, pod koniec trzeciej rundy trochę zamroczył Holly ten prawy Cyborgowej. Podobało mi się to jak w pierwszych rundach Holly dobrze klinczowała Cyborgową, ale brakowało trochę kolan i więcej pracy w klinczu. Mówiłem, że Cyborgowa pokaże dobre cardio, bo już z Coenen nieźle w czwartej rundzie wyglądała. Podobała mi się ta wysoka garda Cyborgowej, chyba żaden high kick Holly nie wszedł, Cyborgowa trochę zebrała, ale imo niewiele, większość poszło w powietrze/na gardę. Miała w końcu rywalkę na światowym poziomie i sobie poradziła. Punktowałem tak jak goście z sherdoga, czyli 50-45. Punktacja 48-47 to dla mnie nieporozumienie, jeden dał 49-46 to ewentualnie przejdzie. Nie dość, że Cyborgowa więcej trafiła to mocniej (wystarczy spojrzeć na twarz Holly i to zamroczenie pod koniec trzeciej rundy).
Tu jeszcze trochę statystyk - te pod koniec walki podane przez UFC - total strikes (wszystkie ciosy) na video na allfreefightvideos zobaczcie pod koniec walki:
Cyborg - Holm
1r. 21-8
2r. 22-11
3r. 18-13
4r. 17-10
5r. 38-23
Suma 116-65

A te podane przez fightmetric ciosy znaczące:
1r. 16-5
2r. 21-4
3r. 22-6
4r. 20-9
5r. 39-20
Suma 118-44
a wszystkich ciosów 131- 48
http://www.fightmetric.com/fight-details/279b4190d9ef1379
Ja bym się chyba wartością pośrednią sugerował. Zwłaszcza duże są rozbieżności w trzeciej rundzie. Holly imo więcej zadała niż 6 ciosów, ale Cyborgowa znacząco zadała więcej od niej, różnica gdzieś była z dwa razy większa, bo ciosy Holly niezbyt dochodziły, a 3 runda to imo była jedna z lepszych Cyborgowej no i końcówka też do niej należała.
Cyborgowa mówi, że chce Megan Anderson, ale sto razy wolałbym, żeby Nunes wzięła tą walkę. Może być niezła rzeźnia, bo Nunes jest mocno ofensywna, ale imo może mieć gorsze cardio od Cyborgowej, zwłaszcza jak będzie szybkie tempo.

2. Nurmagomedov - Barboza to co zrobił Khabib to masakra była. Wygra i z Tonym i z Conorem. Conor niech zawalczy z Woodleyem już lepiej. Barboza ma jedno z najlepszych o ile nienajlepsze TDD w swojej kategorii wagowej w UFC (na 17 walk obalony 6 razy). Zarówno Conor jak i Tony mają na pewno gorsze TDD. Khabib nieco poprawił stójkę, lepiej to wygląda, coraz mniej wygląda na jednowymiarowca (nawet więcej zadał w stójce od Barbozy, ale imo Barboza był zamroczony po wpyerdolu po pierwszej rundzie, więc to do końca nie jest miarodajne). Były trzy momenty, w których Barboza jako tako odegnał zagrożenie ze strony Khabiba, czyli 1. początek walki, dobra praca na nogach, dobre kopnięcia, miał jeszcze trochę pary to mógł se pozwolić na dość intensywną pracę na nogach i jako tako dystansować Khabiba. 2. W drugiej rundzie tak w połowie rundy podobało mi się jak przez chwilę wyprowadził kombinację i przejął inicjatywe i go dystansował, ale Barboza nie słynie z wysokiego volume striking jak Ferguson czy Holloway, na to też trzeba mieć cardio, a cardio Barboza ma średnie. No i 3 w trzeciej rundzie dobrze wybronił przez jakieś pół rundy obalenia Khabiba, ale Barboza jest silny, w dodatku dobrze szeroko rozstawił nogi i Khabib miał problem go wywrócić, ale to by było na tyle z momentów Barbozy. W pierwszej rundzie Barboza straszny wpyerdol dostał. Obalenia z klinczu Khabiba niesamowite on powinien chyba innych tego uczyć te podcinki, kontrola z góry soczysty gnp. Ten występ przypominał dominację Caina w walkach tyle, że Khabib ma lepszą kontrolę z góry i naprawdę ciężko wstać jak już obali. W dodatku cardio też wspaniałe. W jednym miał rację w wywiadzie, że jak się Conorowi skończy kasa to pewnie wróci do mma. Dla mnie i Ferguson i Conor nie dadzą rady Khabibowi, o wiele słabsze TDD, chyba że jakiś lucky punch, ale Khabib poprawił stójkę, więc będzie ciężko. Nie widzę w lekkiej nikogo, kto byłby w stanie pokonać Khabiba.

Punktacja bardzo dobra 30-25, też tak punktowałem (10-8 10-8 10-9)






Zmieniony przez - Agares25 w dniu 2017-12-31 11:49:15

Zmieniony przez - Agares25 w dniu 2017-12-31 11:50:16

Zmieniony przez - Agares25 w dniu 2017-12-31 11:54:59
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

RIZIN Fighting World Grand Prix 2017 - 2 gale

Następny temat

UFC Fight Night 127: Werdum vs Volkov

WHEY premium