SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 207: Nunes vs. Rousey

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 17452

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Dremor
Dokładnie, dobry przykład z Fedorem. Po prostu Ronda trafiła na czasy gdzie mma idzie do przodu jeszcze szybciej - szczególnie kobiece, które korzysta z wiedzy już dostępnej dzięki męskiemu mma;)

Pamiętam, że jeszcze za czasów kiedy Ronda niszczyła to właśnie gadałem z kumplem (#słynnykumpel) że kobiece mma jest jak to co było pod koniec lat 90-tych.

Teraz dalej babki są w tyle za facetami, ale przyspieszyły niesamowicie jeśli chodzi o ewolucję. A Fedor nie dość, że młody nie jest, to się nie rozwija - Mittrione go pokona. Wystarczy, że nastawi się na kontry, bo Fedor i tak nie ma gameplanu i zawsze inicjuje atak. Na niego nie trzeba jakiegoś skomplikowanego podejścia - po prostu zwykłe kontry

Do tego oczywiście dochodzi fakt, że nawet najbardziej nietuzinkowy zawodnik jak jest bardzo długi czas na topie to w końcu zostanie rozpracowany - i jego niekonwencjonalność będzie prędzej czy później rozgryziona.

Oczywiście, rozpracowanie to nie wszystko - patrz Floyd Mayweather. Dlatego kameleony typu McGregor zawsze na propsie. Na walkę z Aldo zrezygnował z typowego dla siebie wywierania presji. Drugim wg mnie genialnym przykładem jest... Woodley. Nacierał w walce z Lawlerem, a był bardzo spokojny w walce z Thompsonem.

Chodzi mi o to, że fighter który w walce potrafi zarówno nacierać i zmuszać do kontr, jak i cofać się i kontrować (wg mnie kontry zawsze będą wygrywającym stylem) będzie zawsze największym wyzwaniem.

Będzie tylko teraz wyścig o efektywniejsze prowokowanie ataku itp (poprzez skuteczniejsze nacieranie, zamykanie pod siatką, markowanie, albo pajacowanie) - wszystko po to, żeby otworzyć drogę do kontr.



Zmieniony przez - Dremor w dniu 2017-01-13 10:25:17


Nie wiem czemu, ale może lata dominacji Fedora (a pamiętam go jeszcze z czasów, zanim był "kimś"), odbiły piętno na moim postrzeganiu tego człowieka, jako Boga wojny. Nadal twierdzę że w historii MMA wagi ciężkiej nie ma nikogo, kto mógłby się z nim równać w porównaniu do jego prime. To nieprawda że Fedor nie ma gameplanu i zawsze idzie do przodu. Jego walki z chwytaczami, którzy atakowali - zawsze kończyły się sprowadzeniem do parteru Fedora... tylko że Fedor zawsze lądował na górze
Porażki Fedora wg. mnie to wiele elementów, które się na siebie nałożyły. Z ważniejszych z nich wymienię:
1. Zdrowie - Fedor miał wiele kontuzji i był kilka razy operowany. Sorry, ale szpachla, to nie to samo co zdrowa blacha.
2. Wiek - wszyscy się starzejemy i pomimo że utrata parametrów fizycznych, jak np., szybkość, czy koordynacja ruchowa, to nie jest nagły spadek, a powolne obniżanie się poziomu - oglądając walki na bieżąco i śledząc jego karierę, ciężko to dostrzec. Ale obczajcie teraz walki z Schiltem, Nogueirą, crocopem, czy Fujitą i porównajcie do tego jaki był Fedor w walce z Bigfootem. Fedor sprzed kilku lat przejechał by Brazylijczyka jak czołg.
3. Wbrew temu co mówią że Fedor to maszyna, to niestety, ale jest człowiekiem. Miał zawirowania w życiu osobistym (potężny skok w bok, zrobienie dziecka innej kobiecie i założenie nowej rodziny, a potem powrót pod pantofel do pierwszej żony). Jakieś akcje z duchownymi, sektą, czy ki ch...j. A kiedy stabilizacja i rzetelny, zdyscyplinowany trening? Pogubił się na pewnym etapie życia - tak mi się wydaje.
4. Fedor za bardzo chciał boksować i miażdżyć rywali w ten sposób. A to prosta droga do tego co zrobił mu np. Henderson i Maldonado.

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221337
Jego walki z chwytaczami, którzy atakowali - zawsze kończyły się sprowadzeniem do parteru Fedora... tylko że Fedor zawsze lądował na górze
Nie zawsze Arona to był Imo jedyny gosc który go pokonal w jego Prime i zostal wydymany tylko ten raz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
To było w organizacji RING, gdzie nie było uderzeń w parterze, a Arona tylko latał na czworaka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221337
Jakby byly uderzenia to Fedor by wtedy wylapal KO/TKO to Arona byl z góry i mógl go obijac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
chyba odwrotnie, fakt Fedor wygrał tą walkę wałkiem (nie jakimś dużym, ale powinien przegrać), ale on też był z góry. Arona by go nie rozj**ał gnp jakby to było na zasadach PRIDE, bo był dobrych kilka kg lżejszy a Fiedzia w tej walce też był z pozycji dominującej a on miał 1 z najlepszych gnp w historii sportu także imo Fedor na zasadach PRIDE miałby więcej do powiedzenia w tej walce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2583 Napisanych postów 23356 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 337390
To nie temat o Fedorze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Yoshi87
To nie temat o Fedorze


No właśnie. Rousey to zawodniczka MMA, podobnie jak Fedor, a Fedor to:...

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 2583 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34961
Fedora oprócz Arony obalali też Randleman, Coleman, Fujita cyz BigFoot

Ogólnie to FEdor fajnie laczyl obalenia i rzuty judo z uderzeniami przeciwko typowym parterowcom / stójkowiczom bez zapasów, ale z dobrymi zapaśnikami już na dvpie lądował

Mimo wszystko Fedor - Ronda porónanie mało trafne moim zdaniem, Fedor walczył gdy MMA było juz rozwinięte i był przekrojowy - miał mocną, dynamiczną stójkę, dobre obalenia, niezły parter

Rondę jak już to bym prędzej porównał do Royce'a Graciego (co by nie było off topu ), a Cyborgową do Wanderleia Silvy



Zmieniony przez - annihilus w dniu 2017-01-21 00:49:55

Zmieniony przez - annihilus w dniu 2017-01-21 00:50:22

Ulubieńcy: Cain Velasquez, Mark Hunt, Luke Rockhold, Genki Sudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
dobre porównania z Rondą-Gracie, Cyborg-Wand i styl i okres czasowy

Nunes to już taki Fedor, że wszechstronna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Idąc tym tropem to HH to CroCop


Zmieniony przez - Dremor w dniu 2017-01-22 02:03:45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szymon Kołecki w MMA

Następny temat

KSW na PGE Narodowym - 27 maja

Wiecej