SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 142 wyniki i dyskusja po gali

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10692

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2035 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34206





Walka wieczoru:
Jose Aldo pokonał Chada Mendesa przez nokaut (kolano i ciosy w parterze) – runda 1, 4:59
Główna karta:
Vitor Belfort pokonał Anthony’ego Johnsona przez poddanie (duszenie z tyłu) – runda 1, 4:45
Rousimar Palhares pokonał Mike’a Massenzio przez poddanie (dźwignia na nogę) – runda 1, 1:03
Carlo Prater pokonał Ericka Silvę przez dyskwalifikację (ciosy w tył głowy) – runda 1, 0:29
Edson Barboza pokonał Terry’ego Etima przez nokaut (wysokie kopnięcie z obrotu) – runda 3, 2:02
Walki w FX:
Thiago Tavares pokonał Sama Stouta przez jednogłośną decyzję
Gabriel Gonzaga pokonał Ednaldo Oliveirę przez poddanie (duszenie z tyłu) – runda 1, 3:22
Yuri Alcantara pokonał Michihiro Omigawę przez jednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 30-27)
Mike Pyle pokonał Ricardo Funchę przez TKO (kolano i uderzenia) – runda 1, 1:22
Preliminary card (Facebook):
Felipe Arantes pokonał Antonio Carvalho przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)

Bonusy po 75 tys. $
Walka wieczoru: Edson Barboza vs. Terry Etim
Nokaut wieczoru: Edson Barboza
Poddanie wieczoru: Rousimar Palhares

Gala mega, ciężko będzie ją przebić .Jednak Aldo nie zgarnął żadnego bonusu , Palhares i Barboza jak każdy obstawiał..

Zmieniony przez - piotrekzx w dniu 2012-01-15 09:15:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
xavier - kopnięcie jest punktowane jak uderzenie rękoma, tak samo i power punching nie rozumiem gdzie tu jest prosty rachunek, może by dotrzymał do rundy, a może nie wiedział że została sekunda, nie wiem, imho zrobił dobrze bo aldo mógł wpaść na niego z mocną bombą i było by ciężkie KO, jakoś Mendes specjalnie nie protestował...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 259 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7271
Brazylijczycy to są jakieś tępaki, racje miał Sonnen z tymi swoimi gadkami. Silva w tył głowy tlucze aż miło, Belfort też parę razy (ale on akurat w wielu walkach ma taki odpał), a wielki mistrz Aldo żeby nie zostać obalonym trzyma się siatki jak małpa. Ja rozumiem że jest ciśnienie żeby wygrać przed własną publicznością, ale chyba zasady przedstawiali im po portugalsku i powinni to zrozumieć.

Barboza dał ładną walke, chcialbym żeby zestawili go z małym Diazem. Podobała mi się też postawa Miragliotty w walce Belfort-Johnson. Szybko podnosił walkę do stójki, co z racji dużej przewagi wagowej Rumble'a było sprawiedliwe.

Które walki z undercardu warto obejrzec?
...
Napisał(a)
Usunięty przez B-REAL za pkt 7 regulaminu
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2035 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 34206
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 390 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6590
Na razie obejrzałem 2 walki: Belforta i Aldo... dla mnie to jakaś szopka
NIGDY nie widziałem, żeby tak szybko podnosić zawodników do stójki jak to robił Miragliota w walce Rubmle'a z Phenom'em... Johnson dostaje w tył głowy ciosy od Vitora, a sędzia zamiast upomnieć Belforta to podnosi walkę... W stójce przewagę miał Brazylijczyk i każdy to widział, a jak szli na ziemię, gdzie Belfort nieco zbierał to podnosimy!...
A to trzymanie Aldo za siatkę to już przesada jest... tam powinien być odebrany 1 pkt, a sędzia tylko upomina, poźniej KO, owszem świetnie to zrobił - podziwiam.
Rozumiem, że jet to Brazylia i fajnie, żeby rodacy wygrywali przed własna publicznością... no ale bez przesady.

Nie ma "nie mogę", jest tylko "nie chce mi się".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2284 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29964
Nie tylko ksw jak widac lubi takie wały :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 623
Wydaje mi się, że sędzia upominał tam Vitora o uderzenia w tył głowy, a podnoszenie z parteru w sumie racja, że za szybko ale moim zdaniem AJ też tam niczego zbytnio nie robił oprócz akcji po 1 takedownie. Co do Aldo i trzymania siatki no to zrobił to przez stres, sędzia upomniał go no i później już nic nie było. Poza tym jak widać odejmowanie punktu nie miałoby sensu i tak. Szczególnie, że aby odjąć pkt Jose musiałby przerwać inicjatywę Chada i jego akcje, po czym wysłać ich na środek, a wtedy byłoby sapanie, że ratują Aldo ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1441 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 25236
Palhares jak zwykle fenomen! nieziemska siła, braku techniki też mu nikt nie zarzuci ciekawe kiedy walka z kimś z czołówki.
silva hm ja tam widzialem te ciosy w tył głowy nie wiem skąd to wypominanie błędu sędziemu.
Vitor z AJ za szybko podnoszona walka, ciosy w tył głowy - jak dla mnie porażka
Aldo ładnie, ale czy takie wybieganie z klatki po walce jest dozwolone? bo wydawało mi się, że do ogłoszenia werdyktu nie wolno opuszczać.


Zmieniony przez - wiktor902 w dniu 2012-01-15 13:03:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Fenomenalna gala! Chciałbym zobaczyć jeszcze Gonzagę w oktagonie, bo słyszałem, że to miała być jego ostatnia walka jeśli to prawda mam nadzieję, że po tej wygranej zmienił zdanie. Barboza świetne low kicki Etim nie miał nic do powiedzenia, a ta obrotówka rozj**ała mózg coś niesamowitego tj Juras mówił to prawdopodobnie będzie KO roku. Silva to dynamit powinien wygrać tą walkę padły tylko 2 celne ciosy w tył głowy reszta była w bok nie przez takie ciosy w tył głowy wygrywali np Belfort vs. Akiyama.
Palhares może i z techniką w stójce nie najlepiej, ale dźwignie na nogi - FENOMEN! IMO sędzie podnosił za szybko walkę jednak Belfort świetnie go skończył i pokarało za nierobienie wagi Aldo rewelacja dajcie spokój z tym trzymaniem za siatkę dostał upomnienie, a finish Jose świetny. Gala jak największy +
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1064 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24192
Jose Aldo pokonał Chada Mendesa dobrze ze aldo wygrał przed czasem wrescie te przytrzymanie troche nie fer ale bez przesady
Vitor Belfort pokonał Anthony’ego Johnsona, dziwne zachowanie sedziego Vitor troche wyłapal na glebie
Rousimar Palhares pokonał Mike’a Massenzio ladna wygrana ale niech zawalczy z kims powaznym
Carlo Prater pokonał Ericka Silvę decyzja bez sensu 1 czy 2 udezenia w tył glowy sie zdazaja ale odrazu dyskfalfikacja ,bez jaj
Edson Barboza pokonał Terry’ego Etima slaba walka po za 3 rundą wiec nierozumiem nagrody za walke wieczoru
Gabriel Gonzaga pokonał Ednaldo Oliveirę dobrze ze Napo pokazał miejsce w szeregu pulpetowi
Mike Pyle pokonał Ricardo Funchę dobra szybka walka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 444 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20470
Świetne sędziowanie w walce Belforta.
W końcu brak akcji i do góry odrazu.
Bardzo brakuje kolan na ziemi w UFC.
Johnson byłby 3 razy znokautowany gdby wolno było nimi uderzać.
Siedzi na kolanach, Vitor go próbuje trafić ręką a Rogan good head movment by Johnson no k***a żenada.
Powinien dostac kopa i skończyłoby sie pajacowanie jednowymiarówych zapaśników.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Wszystko już napisałem w relacji na żywo, więc napiszę w skrócie: gala zarąbista, wszyscy którym kibicowałem wygrali. Erick też powinien wygrać.
Wspaniałe nokauty i poddania, zwłaszcza poddanie golema Palharesa, teraz już zawalczy z kimś z czołówki.

Żałosne jest to szybkie podnoszenie do stójki, a jeszcze bardziej żałosny jest przepis zabraniający trzymania się siatki.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC 142 LIVE!

Następny temat

MMA 1 TRENING

WHEY premium