SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Użycie pasa do ćwiczeń

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1951

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 615 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12322
Ostatnio pewna osoba na siłowni powiedziała mi, żeby używać pasa do niemal wszystkich ćwiczeń bo inaczej mogę mieć problemy ze zdrowiem. Z tego co udało mi się wyczytać wynika, że to trochę ,,bujdy na resorach". Spróbowałem zrobić OHP w pasie i muszę przyznać, że robiło się łatwiej bo trochę mniej musiałem skupiać się na samej w sobie stabilizacji i czułem jednocześnie więcej siły. Dlatego tutaj moje pytanie czy warto używać tego pasa? Jeśli używaćto w jakich ćwiczeniach. Dodam, że od jakiegoś czasu kiedy zacząłem bardziej skupiać się na stabilizacji podczas ćwiczeń czuje się osłabiony w odcinku lędzwiowym. Może rozwiązaniem jest dodatkowy trenign core?

Z góry dziękuje za odpowiedz :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
TomQ-MAG
nie tyle co nie sa, co mozliwosci wysilkowe nog, czy grzbietu sa wieksze niz stabilizatorow, stad czasem w ostatnich naprawde ciezkich seriach ten pas sie przyda


dokładnie plus oczywiście zwiększone ciśnienie przez co łatwiej będzie pokonać ciężar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234343
pas bedzie w stanie generowac wieksza sile, bo zastapi nieco miensie posturalne, jak i wspomoze przepone, jednak nie powinien byc uzywany we wszystkich seriach czy cwiczeniach
nie budujesz w ten sposob sily funkjconalnej, a jeszcze oslabiasz stabilizatory
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 615 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12322
Utwierdziłeś mnie więc w swoich przekonaniach :)
Będę używał pasa jak będę chciał zmaksymalizować wyniki, a na razie odpuszczę


Zmieniony przez - KapiXXX w dniu 2018-06-20 18:12:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Pas ma sens przy siadach czy ciągach, ale raczej w końcowych seriach.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 615 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12322
W końcowych seriach ze względu na to, ze stabilizacja jest słabsza?

Jesli robie
3 serie przy 15 pwowtorzeniach
4 serie przy 10
5 serii przy 5

To gdziss warto ten pas wrzucic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234343
w koncowych ze wzgledu ze zazwyczaj wykorzystuje sie tam progresje obciazenia i wieecej kilogramow na kiju
jak ja robie 5x5, to wrzucam w 4-5 serii pas

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Tak ze względu na ciężar
Można wrzucać przy ok 80% CM w danym ćwiczeniu
Oczywiście to taka orientacyjna wartość, żeby zaraz hejtery się nie pastwiły

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 615 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12322
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
TomQ-MAG
pas bedzie w stanie generowac wieksza sile, bo zastapi nieco miensie posturalne, jak i wspomoze przepone, jednak nie powinien byc uzywany we wszystkich seriach czy cwiczeniach
nie budujesz w ten sposob sily funkjconalnej, a jeszcze oslabiasz stabilizatory


dokładnie
jak Panowie wyżej tylko na ostatnie najcięższe serie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
U mnie na silce sa i tacy co przez caly pobyt na silowni nosza,bez zdejmowania nawet miedzy seriami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12034 Napisanych postów 160423 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234343
u mnie jeden zaklada juz w szatni, plus jeszcze obwiazuje lokcie i nadgarstki
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NOWY DORADCA W DZIALE!!!

Następny temat

Na dobry początek weekendu promocja! 2 WPC w cenie 1 tylko do końca czerwca

WHEY premium