SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ułożenie pięści

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 18049

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 479
Witam. Mam pewien problem bo nie wiem w jaki sposob dobrze ukladac piesc przy ciosach. Najbardziej chodzi mi o ciosy sierpowe.

Trenuje boks - jestem poczatkujacy i gdy mocno uderzam na worek w owijkach to boli mnie nadgarstek (To nie sa te owijki co na zdjeciu)

I moje pytanie brzmi jak ustawiac piesc podczas kontaktu z celem np. workiem?. Ja do tej pory uderzalem tak jak na 1 zdjęciu czyli bardziej palcami niz kostkami.

Czy jest jakas roznica jak uderzac ??

któe ułożenie pięści z tych 3 jest prawdidłowe ? A może żadne z nich??(Załóżmy że pieśc na zdjęciach dotyka już worka[kończy cios])














Zmieniony przez - Kowal57 w dniu 2017-08-20 17:55:26
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2659
Wszystkie 3 zdjęcia źle, zmień trenera lub sztukę walki, bo wodocznie tam gdzie ćwiczysz źle uczą. Powiedz nazwę klubu żeby było wiadomo co omijać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Nadgarstek ma być w prostej linii z przedramieniem. Wtedy jest najbezpieczniej. Swoje rozterki najlepiej zgłoś trenerowi.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 479
No to 1 zdjecie przedstawia linie prosta z przedramieniem - ale wtedy bije czesciowo palcami a czesciowo kostkami.

Wszyscy mowia ze trzeba uderzac kostkami - a zeby tak bylo to piesc musze miec tak jak na 2 zdjeciu.

Co robie zle ?


Zmieniony przez - Kowal57 w dniu 2017-08-20 21:35:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2659
Zmień ułożenie ręki na pionową i uderzaj 3 dolnymi kostkami, kiedyś pisał o tym tutaj spec od jkd i starego boksu. Chcesz się sztuk walk z forum uczyć? To po co.Ci trener i treningi skoro źle Ciebie uczy?


Zmieniony przez - maczumaczy w dniu 2017-08-20 21:48:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
maczumaczy
Zmień ułożenie ręki na pionową i uderzaj 3 dolnymi kostkami, kiedyś pisał o tym tutaj spec od jkd i starego boksu. Chcesz się sztuk walk z forum uczyć? To po co.Ci trener i treningi skoro źle Ciebie uczy?



Daj sobie spokój z takimi radami. Kolega trenuje boks, a nauczanie boksu zaczynamy od klasycznej techniki (dłoń poziomo). Jak będzie zaawansowany to sobie może kąty zmieniać dowolnie. Swoją drogą chciałbym zobaczyć uderzenie trzema kostkami w rękawicy i to jeszcze w zaciekłej walce. To dobre dla kravmagi, gdzie jednym ciosem pokonuje się dwóch uzbrojonych przeciwników, a nie na ring. Wiem, że część pięściarzy zaleca pionowe ułożenie dłoni, ale dzisiaj szkoli się inaczej.

Kowal57
Witam. Mam pewien problem bo nie wiem w jaki sposob dobrze ukladac piesc przy ciosach. Najbardziej chodzi mi o ciosy sierpowe.

Trenuje boks - jestem poczatkujacy i gdy mocno uderzam na worek w owijkach to boli mnie nadgarstek (To nie sa te owijki co na zdjeciu)
I moje pytanie brzmi jak ustawiac piesc podczas kontaktu z celem np. workiem?. Ja do tej pory uderzalem tak jak na 1 zdjęciu czyli bardziej palcami niz kostkami.
Czy jest jakas roznica jak uderzac ??
któe ułożenie pięści z tych 3 jest prawdidłowe ? A może żadne z nich??(Załóżmy że pieśc na zdjęciach dotyka już worka[kończy cios])



Jeśli chodzi o ciosy sierpowe to możesz uderzać jak na zdjęciu 2. Najważniejsze, żeby łokieć podczas ciosu był wysoko. Nawet jak podczas treningów będzie za wysoko to podczas walki (zmęczenie, stres) i tak opuścisz i w najlepszym razie będzie prawidłowo. Co do ciosów prostych to nie możesz uderzać palcami. Dłoń z przedramieniem tworzy prostą linię, ale uderzasz kostkami. Musisz znaleźć takie ułożenie.

Jak boli nadgarstek to przedramię jest za słabe i się odgina przy ciosie. Jak przy sierpach lekko zegniesz dłoń do środka to powinieneś go trochę chronić. To dopuszczalna technika. Podczas haków trener każe mi w ostatniej fazie zaginać dłoń aż do pozycji jak na zdjęciu 3. Chodzi o ostatnią fazę. To daje dużą moc.

Technika jest ważna, ale podczas walk będą różne ułożenia dłoni, nawet te nieprawidłowe, bo zmęczenie i stres robią swoje. Musisz mieć silny nadgarstek, a najprościej wzmocnić go trenując pompki na kostkach.


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2017-08-21 08:49:51
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Dokladnie jak mowi Ernesto_Mendoza i pompki na kostkach porponuje na dwoch pierwszych dloni tj. od palca wskazujacego i "pozdrawiacza" :)

Ja staram sie uderzac zawsze dwiema przednimi kostkami. Trafienie kostkami a palcami, gdzie rekawica jest dosc "przyjemnie" miekka robi roznice. Od kiedy zwrocilem uwage, na to by trafiac zawsze kostkami, glownie dwoma pierwszymi, zauwazylem, ze moje ciosy robia wrazenie.

Od siebie dodam, ze na worku faktycznie bardzo latwo idzie sobie nadwyrezyc nadgarstek przy sierpach, gdy technika nie prawidlowa lub nadgarstek za slaby.

Upewnij sie tez, ze owijki siedza stabilnie i trzymaja nadgarstek.

Przy worku mozesz zaczac uderzac bardzo wolno, krotkie sierpy, a pozniej z duza rotacja i powoli zwiekszac sile, zobaczysz wtedy, czy pierwszy siadzie nadgarstek i trzeba go wzmocnic, czy z technika cos nie gra.
1

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2659
Ernesto_Mendoza



Daj sobie spokój z takimi radami. Kolega trenuje boks, a nauczanie boksu zaczynamy od klasycznej techniki (dłoń poziomo). Jak będzie zaawansowany to sobie może kąty zmieniać dowolnie. Swoją drogą chciałbym zobaczyć uderzenie trzema kostkami w rękawicy i to jeszcze w zaciekłej walce. To dobre dla kravmagi, gdzie jednym ciosem pokonuje się dwóch uzbrojonych przeciwników, a nie na ring. Wiem, że część pięściarzy zaleca pionowe ułożenie dłoni, ale dzisiaj szkoli się inacze


Imaczej to nie znaczy dobrze ręka pozioms w sierpie jest ok tylko w bliskim dystansie a chodzi o to żeby kostki tworzyły jedną linię z przedramieniem i barkiem. Mike Tyson tak uderzał, był fanem Jacka Dempseya i on tak zalecał uderzać. Uderzasz w rękawicach ale uderzarz ręką pionowo jakbyś uderzał 3 dolnymi kostkami, ta technika pochodzi z boksu gdy nie było rękawic i zawodnicy musieli wiedzieć jak uderzać gołymi rękom silnie i bez kontuzji. Jak będziesz uderzać 2 pierwszymi kostkami jest to gorsze ustawienie ręki i mniej stabilne dla nadgarstka.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 59 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2659
Ernesto_Mendoza



Daj sobie spokój z takimi radami. Kolega trenuje boks, a nauczanie boksu zaczynamy od klasycznej techniki (dłoń poziomo). Jak będzie zaawansowany to sobie może kąty zmieniać dowolnie. Swoją drogą chciałbym zobaczyć uderzenie trzema kostkami w rękawicy i to jeszcze w zaciekłej walce. To dobre dla kravmagi, gdzie jednym ciosem pokonuje się dwóch uzbrojonych przeciwników, a nie na ring. Wiem, że część pięściarzy zaleca pionowe ułożenie dłoni, ale dzisiaj szkoli się inacze


Imaczej to nie znaczy dobrze ręka pozioms w sierpie jest ok tylko w bliskim dystansie a chodzi o to żeby kostki tworzyły jedną linię z przedramieniem i barkiem. Mike Tyson tak uderzał, był fanem Jacka Dempseya i on tak zalecał uderzać. Uderzasz w rękawicach ale uderzarz ręką pionowo jakbyś uderzał 3 dolnymi kostkami, ta technika pochodzi z boksu gdy nie było rękawic i zawodnicy musieli wiedzieć jak uderzać gołymi rękom silnie i bez kontuzji. Jak będziesz uderzać 2 pierwszymi kostkami jest to gorsze ustawienie ręki i mniej stabilne dla nadgarstka.


Zobacz sobie ten filmik










Panowie zmieńcie trenerów bo was źle uczą, w takim przypadku nie będziecie umieć uderzać bez owijek czy bez rękawicy...

(Krav maga w dużej mierze to przekombinowane układy, pod pokaz)


Zmieniony przez - maczumaczy w dniu 2017-08-21 09:15:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
maczumaczy

(...)Jak będziesz uderzać 2 pierwszymi kostkami jest to gorsze ustawienie ręki i mniej stabilne dla nadgarstka.



Nie zgodze sie. W rekawicach 12,14 unjach i wyzej mozesz bic dolnymi kostkami. Rekawica tlumi troche impakt uderzenia, ale mimo to i tak bokserzy lamia dwie ostatnie kostki, mimo owijek itp! Zwroc uwage na mma gdzie rekawice sa 4 uncjowie, bije sie tam tylko kostkami i inaczej od razu lapa puchnie. To samo, gdy jestes bez rekawic i uderzysz dwoma ostatnimi kostkami od razu zlamane. To moge powiedziec z doswiadczenia, jako nastolatek w ten sposob zmiazdzylem "kosteczke" :(

Krav Maga to troche teatr, zeby sie lepiej sprzedawalo, ale jest wiele technik, ktore maja sens. Chocby te podstawy z krav magi gdzie wlasnie uderzasz przednimi dowma kostkami a piesc jest pod katem 45 stopni, a nie 90 jak w sportach walki, gdzie masz rekawice jako ochrone. Mozna sobie to latwo przetrenowac, nie na worku a na jakims dummim, gdzie ryj jest od wzorowany 1 do 1. Kat 45 i dwie pierwsze kostki pasuja idealnie!

PS Zapytaj kolegow, ktorzy sie znaja tu na boksie, ze uderzenie np. wczesniej wspomniany sierpowy, mozna dokrecic za garde i ustawic piesc pod katem wiekszym niz 90 stopni by trafic za rekawice w szczelnej gardzie.

Podsumowujac. Uderzanie dwoma ostatnimi kostkami wiaze sie zawsze z ryzykiem, a bez rekawic bedzie to zawsze kontuzja.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
maczumaczy


Imaczej to nie znaczy dobrze ręka pozioms w sierpie jest ok tylko w bliskim dystansie a chodzi o to żeby kostki tworzyły jedną linię z przedramieniem i barkiem. Mike Tyson tak uderzał, był fanem Jacka Dempseya i on tak zalecał uderzać. Uderzasz w rękawicach ale uderzarz ręką pionowo jakbyś uderzał 3 dolnymi kostkami, ta technika pochodzi z boksu gdy nie było rękawic i zawodnicy musieli wiedzieć jak uderzać gołymi rękom silnie i bez kontuzji. Jak będziesz uderzać 2 pierwszymi kostkami jest to gorsze ustawienie ręki i mniej stabilne dla nadgarstka.



Tu moja wina, bo niezbyt ściśle to opisałem i sierp pomieszał się z prostym.Pionowe ułożenie dłoni w ciosie sierpowym jest poprawne. W prostym nie. To co pisałem odnośnie ułożenia dłoni w sierpowym dotyczy ułożenia pionowego. Czyli: W sierpowym lekko zginamy dłoń do środka (jak zdjęcie 2), a w prostym nie, ale nie uderzamy palcami.

Nauczanie w boksie opiera się na przyswojeniu techniki wg. pewnych zasad. Odstępstwa są dopuszczalne, ale na etapie tworzenia indywidualnego stylu. Czyli dla zaawansowanych. W początkowym nauczaniu w ciosie prostym ręka jest poziomo, a w sierpowym pionowo.
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przegroda

Następny temat

kategoria wagowa bjj

WHEY premium