SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ułożenie odpowiedniej diety-Zapotrzebowanie kaloryczne do oceny.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 3228

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9203
Cześć wszystkim,
od około 3 miesięcy chodzę regularnie na siłownię. Efekty są, ale konieczne jest ustalenie odpowiedniej diety. Chciałbym, abyście sprawdzili czy moje przeliczenia są odpowiednie, zanim zacznę ustalać dietę dalej. Ogólnie wyszło mi bardzo dużo kcal.

Wiek: 28
Wzrost: 198
Masa: 97
Endomorfik

Kiedyś waga około 135-140kg, zacząłem się troszkę inaczej odżywiać biegam i aktualna waga to 97kg, ale tendencja do tycia jest.
Po trzech miesiącach w sylwetce widać że tłuszczyk, który był/jest zmienił się w mięśnie, jednak uznałem że przydałoby się trochę "mięsa"

Ćwiczenia na siłowni 3xtyg. ok 1.5h SPLIT, bieganie 2xtyg ok. 15km
poniedziałek-siłownia
wtorek-bieganie
środa-siłownia
czwartek-bieganie
piątek-siłownia
sobota-wolne
niedziela-wolne

Moje wyliczenia:

PPM= ((10x970)+(6,25x198)-(5x28)+5)
PPM= 2072,5
PAL=1,8
CPM=2072,5x1,8=3730,5+10%= ok.4100kcal

Białko= 97x4g=213,4g
Tłuszcze=4100x25%=1025/9=113,8g
Węglowodany=4100-(213,4x4)-1025=2221,4/4g=555,35g

kcal=4100
B=213,4g (853,6 kcal)
T=113,8g (1025 kcal)
W=555,35g (2221,4kcal)

z racji tego że chciałbym przytyć około 4-6kg, ale nie w postaci tkanki tłuszczowej dołożyłem 10% zapotrzebowania kalorycznego. Zastanawia mnie jednak ogólna ilość kcal na dzień wydaje się to strasznie dużo. Jak sądzicie, czy endomorfik (tendencja do tycia w tkance tłuszczowej) powinien w przeciągu dnia przyjmować tak dużą ilość węglowodanów ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11
jest ok ale jeżeli masz jakieś wątpliwości co do zapotrzebowania to kontroluj wagę co tydzień i pomiary ciała, później ewentualnie zmieniaj cos...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 153 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38188
Wyliczenia wydają sie być ok. Co do ilości kalorii i węglowodanów musisz obserwować swój organizm, jeśli będziesz szybko nabierał tkanki tłuszczowej, trzeba będzie obniżyć kaloryczność diety własnie po przez obcięcie ilości węglowodanów. Chociaż powiem szczerze, że zjedzenie 500 g dobrej jakości węglowodanów może być trochę ciężkie.

Doradca dietetyczny/ Trener personalny.

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu diety ? Zapraszam do kontaktu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Trochę spporo jak masz tendencjedo tycia.
Ile obecnie kalorii spożywasz
policz jeszcze z tego https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9203
anubis84
Trochę spporo jak masz tendencjedo tycia.
Ile obecnie kalorii spożywasz
policz jeszcze z tego https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html


Policzyłem jeszcze raz w innym zestawieni i wyszło mi około. 3350kcal, 203g białka, 97g tłuszczy, 418g węglowodanów.
Czy możecie troszeczkę pomóc mi w ustaleniu ilości białka, tłuszczy oraz węglowodanów dla każdego z posiłków, z tym że poniedziałek,środa,piątek- ćwiczenia siłowe, wtorek- bieganie.

Planuję pięć posiłków dziennie.

1- posiłek 1 około 6.00
2- posiłek 2 około 10.00
3- posiłek 3 półtorej godziny przed treningiem
4- posiłek 4 godzinę po treningu
5- posiłek 5 około 20.00 po powrocie do domu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Tutaj nie chodzi o węglowodany, a o nadmiar kalorii skoro masz tendencje do tycia to powinieneś być szczególnie ostrożny jeśli chodzi o ustalanie nadwyżki kalorycznej. W Twoim przypadku lepiej było zacząć od niższego pułapu kalorii, dopiero na podstawie zmiany kompozycji sylwetki należałoby kalibrować dietę w odpowiedni sposób.

Ułóż po prostu dietę i ją wstaw - zadbaj jedynie o to aby w każdym posiłku było ok.25-30g jakościowego białka jak i pewna ilość tłuszczy i węgli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9203
dudee
Tutaj nie chodzi o węglowodany, a o nadmiar kalorii skoro masz tendencje do tycia to powinieneś być szczególnie ostrożny jeśli chodzi o ustalanie nadwyżki kalorycznej. W Twoim przypadku lepiej było zacząć od niższego pułapu kalorii, dopiero na podstawie zmiany kompozycji sylwetki należałoby kalibrować dietę w odpowiedni sposób.

Ułóż po prostu dietę i ją wstaw - zadbaj jedynie o to aby w każdym posiłku było ok.25-30g jakościowego białka jak i pewna ilość tłuszczy i węgli.


Zanim wstawię/a w zasadzie ułożę dietę do oceny, chciałbym wiedzieć jak rozłożyć makroelementy na każdy z posiłków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Nikt tego Ci nie poda, nie wiesz jaki to daj po równo, np może być tak że nie mozesz duzego posiłku zjesć o danej porze to robisz go małego a reszte gdzie indziej upychasz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dokładnie, zresztą napisałem Ci wyżej na co należy zwracać uwagę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9203
Coś udało mi się stworzyć. Trening na siłowni poniedziałek, środa, piątek. Wtorek, czwartek bieganie. Sobota i niedziela wolne, lub inne sporty, rower, piłka, basen, sauna. Dieta rozpisana na cały tydzień.



















Zmieniony przez - sqizzy w dniu 2017-12-03 09:51:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9203
Ciąg dalszy, sobota i niedziela.




Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta, mały problem z metabolizmem , pomocy

Następny temat

CKD-Co ile dni ładowanie?

WHEY premium