SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Ułożenie diety i obliczenie zapotrzebowania kalorycznego

Wysłana -
Cześć wszystkim.
Wracam na siłownie i postanowiłem nie wydawać na trenerów online tylko zaoszczedzic trochę kasy i sam przysiaśc i rozpisać sobie diete. Wiec obliczyłem sobie podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne i ogolnie będę rozpisywał diete redukcyjna. Mój typ budowy to połączenie ekto i mezo i teraz mam pytanie odnośnie wzoru to jest wzór na ekto [C] – 10% [C] a to jest wzór na mezo [C] – 15% [C] więc co ja mam w tej chwili zrobić?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
policz tym wzorem http://m.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html 
Wysłana -
Wiec obliczyłem sobie podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne i ogolnie będę rozpisywał diete redukcyjna

No to pokaz obliczenia i rozpisz ta diete i daj do oceny

Daj po srodkum=, nie ma czystego somatypu , sa miksy
Wysłana -
Dobra no to na początek obliczenia bo nie chce układać diety jeśli będzie cos zle

Mam 184 cm wzrostu 82 kg wagi i 18 lat jestem trochę obtłuszczony wiec chce najpierw redukcje żeby nie chodzic jak ulana kulka podczas masówki

1. BMR wyszło mi 1885
2. TEA zgodnie ze wszystkimi instrukcjami łącznie z podzieleniem przez 7 dni tygodnia wyszło mi 199
3. Poźniej tak jak było podane w instrukcji dodałem BMR i TEA wyszło mi 2084
4. Do tego 2084 dodałem NEAT na podstawie mojej budowy ze względu iż mam mieszana mezo i ekto dodałem 600 czyli po srodku
5. Do wyniku z punktu 4 dodałem efekt termiczny pożywienia i wyszło mi 2952.
Czyli ten wynik 2952 to jest zapotrzebowanie kaloryczne takie srednie ani na mase ani na redukcje tak?

Zmieniony przez - daniellon17 w dniu 2018-08-08 20:59:52
Wysłana -
no powiedzmy ze te 2900 to Twe zero kaloryczne, dokładnie trudno wyliczyć, moze się okazać ze to będzie nawet i delikatny plus, ale po ok 2 tyodniach obeserwacji można skorygować
Wysłana -
Dobra i teraz jeśli redukcja to o ile w dół zejść z tymi kaloriami?
Wysłana -
na pozatek ok 200 kalorii spokojnie starczy nie ma co za dużo od razu ciąć
Wysłana -
Zgadza się. 2700 kalorii na początek to rozsądny wybór. 2g białka, minimum 1g tłuszczów i reszta kalorii pochodząca z węglowodanów.
Wysłana -
2 g białka na kg masy ciała tak? tak samo tluszcze ?
Wysłana -
2gbialka , 1 g tluszczy i reszta węglowodany
Wysłana -
Dobra przeliczając to wszystko wyszło mi 164g białka, 83g tłuszczy i 326g węgli, jest ok?
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź