SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o budowaniu masy!

Tydzień siłowy w cyklu na mase

Wysłana -
Cześć wszystkim
Prowadzę cykl na masę, co myślicie o wprowadzeniu raz w miesiącu tygodnia siłowego ? Myśle ze mięśnie potrzebują takiego bodźca do rozrostu i oderwania się od rutynowych ćwiczeń. Zachęcam do dyskusji pozdrawiam Paweł
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Każdy przemyślany cykl masowy powinien zawierać elementy treningu siłowego. Samym pompowaniem nie rozwiniesz mięsni, chyba że na bombie.
Wysłana -
Gofer56789
Cześć wszystkim
Prowadzę cykl na masę, co myślicie o wprowadzeniu raz w miesiącu tygodnia siłowego ? Myśle ze mięśnie potrzebują takiego bodźca do rozrostu i oderwania się od rutynowych ćwiczeń. Zachęcam do dyskusji pozdrawiam Paweł

W jakim celu to wprowadzać? Jeśli masz dobrze ułożony plan treningowy to i tak progresujesz z ciężarem regularnie, a jeśli chcesz poprawić wyniki siłowe to raz w miesiącu to za mało.
Wysłana -
To widzę ze zdania są podzielone. Fakt progresuje ciężarem trening masowy aczkolwiek myśle, ze trening tygodniowy siłowy raz na miesiąc z o wiele bardziej większymi ciężarami nie tyle poprawi mi sile co da porządnego kopa mięśniom do rozwijania się. Oczywiście przy tym wszystkim dopięta dieta i odpowiednia suplementacja.
Wysłana -
Wg mnie trochę słaby pomysł wprowadzać jeden taki tydzien, raczej korzyści Ci nie da, od jednego treningu siły nie podbudujesz.

Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-06-06 19:40:12
Wysłana -
Witam Panowie
Mino zróżnicowanych zdań wprowadziłem do swojego cyklu masowego jeden tydzień siłowy w miesiącu. Po takim tygodniu wzrosła nie tyle siła co wytrzymałość moich mięśni i bardziej swobodnie wykonuje określone powtórzenie określonym ciężarem. Moim skromnym zdaniem warto dac mięśniom dobry bodziec do rozrostu wiec jak najbardziej polecam wprowadzenie takiego tygodnia siłowego. Pozdrawiam Paweł
Wysłana -
Gofer56789
To widzę ze zdania są podzielone. Fakt progresuje ciężarem trening masowy aczkolwiek myśle, ze trening tygodniowy siłowy raz na miesiąc z o wiele bardziej większymi ciężarami nie tyle poprawi mi sile co da porządnego kopa mięśniom do rozwijania się. Oczywiście przy tym wszystkim dopięta dieta i odpowiednia suplementacja.

Zdania nie sa podzielone.

Mozna budowac sile w treningu masowym i wówczas nie jest potrzebne specjalistyczne podejście.
Wysłana -
Gofer56789
Witam Panowie
Mino zróżnicowanych zdań wprowadziłem do swojego cyklu masowego jeden tydzień siłowy w miesiącu. Po takim tygodniu wzrosła nie tyle siła co wytrzymałość moich mięśni i bardziej swobodnie wykonuje określone powtórzenie określonym ciężarem. Moim skromnym zdaniem warto dac mięśniom dobry bodziec do rozrostu wiec jak najbardziej polecam wprowadzenie takiego tygodnia siłowego. Pozdrawiam Paweł

Jak u Ciebie wyglada ten tydzien silowy?
Wysłana -
To fakt, nie jest potrzebne specjalistyczne podejście lecz nie od dzisiaj wiadomo ze mięśnie nie lubią monotoni. Taki tydzień siłowy ze zmianą powtórzeń na mniejsza ilość i z prawie maksymalnym ciężarem to dobra odskocznia dla mięśni. Może nie na każdego zadziała ale na moje mięśnie zadziałało to super.
Wysłana -
Ale pamiętaj, ze nie zbudujesz sily w ciągu tygodnia, gdyż jest to proces długotrwały.
Wysłana -
Gofer56789
Witam Panowie

a może po prostu zacząłeś się przyzwyczajać do dużych obciążeń i gdy dasz mniej jest jakby łatwiej a przede wszystkim stabilniej, i w tym należałoby upatrywać tego polepszenia
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź