SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tycie po rzuceniu palenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6045

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 803
Witam, 5 marca tego roku rzuciłam palenie (paliłam 20 pap. przez 17 lat). Od 2 lat intensywnie ćwiczyłam, zdrowo się odżywiałam i uznałam że czas najwyższy przestać się również truć. Niestety skutki przerosły moje obawy, utyłam 5 kg (z 59 kg na 64 kg) i czuję się fatalnie, zadziwiające jest to jak pogorszyła się moja sprawność przez te 5 kg. Proszę mi tylko nie pisać o obżarstwie bo mam silną wolę, ale w czasie pierwszych 3 miesięcy nie miała nic do powiedzenia. Ewidentnie były tu jakieś zaburzenia zw z insuliną. Obecnie już dochodzę do siebie, przestałam tyć, panuję nad tym co jem, ale nadal jem więcej niż przed rzuceniem palenia. Zwyczajnie jestem znacznie szybciej głodna. Jem 4-5 razy dziennie, zależy czy mam trening. Trenuję (intensywnie) 4-5 razy w tygodniu, w tym obecnie basen, bieżnia (interwał) i 2x trening siłowy. Mam 33 lata i 166 cm wzrostu. Problem polega na tym, że moja waga ani drgnie, przy czym nie powinnam chudnąć zbyt szybko (max 0,5 kg tygodniowo). Proszę o jakieś wskazówki, bo chyba się załamię :(
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Od tego masz wzór na zapotrzebowanie kcal. Wylicz je sobie wklej tutaj wyliczenia.

http://m.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html


Zmieniony przez - domer w dniu 2017-08-03 18:21:07

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Wrzuć pełną ankietę z działu (na dole w linku) i zrzut z tego jak jadasz obecnie https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html bo inaczej cięzko cokolwiek doradzić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Palenie nie ma bezpośredniego wpływu na kompozyjcę sylwetki. Wpływ ma dieta i aktywność fizyczna. Opisz je dokładne. Wtedy zobaczymy co i jak.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 803
Uzupełniłam profil w zakresie diety oraz ćwiczeń, ale zaledwie z dwóch dni, więc chyba trudno cokolwiek powiedzieć. Generalnie ćwiczę 4-5 razy tygodniowo
1 - raz w tygodniu - trening siłowy - 6 obwodów (przygładowo - 15 szt kettlebell, 10 - burpeesów (lub skok i zeskok ze skrzyni), 15 - scyzoryków z kettlebell, 8 wykroków ze sztangą) + interwał na ergometrze (3 min wolnym tempem z prędkością 30-35, 30 s - szybko ok 45=15 min)
albo trening kompaktowy ze sztangą (40 kg)
2 - 2-3 razy w tygodniu - basen - 60 min (30- żabką - intensywnie, 30 - interwał)
3 - bieżnia - interwał - 30 min - 30 s sprint, 1 min chód + ćwiczenia siłowe
4 - raz w tygodniu ponownie siłownia lub ćwiczenia w domu.

Jeśli chodzi o dietę, nie jem słodyczy, ani słonych przekąsek, pieczywo żytnie, unikam pszennego, makaronów i białego ryżu, jem brązowy i makaron ryżowy. Staram się nie pić alkoholu, chociaż teraz w wakacje zdarza mi się czasem białe wino w weekend 2-3 kieliszki. Piję kawę z mlekiem 2-3 sztuki dziennie.
Jeśli chodzi o związek papierosów i tkanki mięśniowej czytałam taki artykuł - https://www.trener.pl/trener-odpowiada/palenie-papierosow-a-sprawnosc-fizyczna/


Zmieniony przez - MISSQ w dniu 2017-08-03 09:28:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
No fajki wpływają na gospodarką cukrową przez co siłą rzeczy będziesz jadła więcej, skutkiem czego będzie przyrost masy ciała
Jeśli powoli wsio wraca do normy to delikatny deficyt + treningi i będzie OK.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Dietę i treningi wrzuć tutaj a nie w profilu. Nie wypełniłaś również ankiety, do której dostałaś link w poradach wyżej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Rezygnacja z nikotyny nakręca apetyt oraz obniża wydatkowanie energii, a także jak wcześniej zostało wspomniane palenie zaburza gospodarkę insulinowo-glukozową. Nie ulega wątpliwości, iż należy wprowadzić odpowiednią aktywność fizyczną i przede wszystkim bogato odżywczą dietę.

Dostosuj się do w/w wskazówek.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-08-03 11:41:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 803
Wiek :33
Płeć : kobieta
Wiek : 33
Waga : 65
Wzrost : 166
Obwód klatki : 94
Obwód ramienia : 30
Obwód talii : 75
Obwód uda : 83
Obwód łydki : 36
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 30%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4-5x w tygodniu, siłownia, basen, bieżnia, fitness
Odżywianie : j.w., nie jem słodyczy od 2 mcy - ani jednego ciacha - nie słodzę, pieczywo żytnie, makaron ryżowy, ryż brązowy, dużo warzyw, 4-5 posiłków dziennie, chociaż w sr i czw zaczynam dzień wcześnie więc zdarza się wtedy nawet 6.
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : -
Stan zdrowia : -
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, basen, bieżnia-interwał lub chód z nachyleniem, spinning,
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : -
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : suplementuję wit B complex (drBEST), cynk, magnez i potas (asparginian extra), siofor
Stosowane wcześniej diety : zbilan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 803
dieta_2017-08-02.png


Zmieniony przez - MISSQ w dniu 2017-08-03 12:01:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Wrzuć jeszcze raz rozpiskę diety. Coś się nie wyświetla.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 803
załączam





Zmieniony przez - MISSQ w dniu 2017-08-03 13:07:47
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lekka redukcja + odbudowa mięśni, 120kg

Wiecej