SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tuńczyk, Twarog

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2160

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 106
Witam serdecznie. Mam 3 pytania i bardzo prosiłbym o pomoc. Wspomnę tylko że mam 180cm ,ok.80kg wagi(ektomorfik) i od niedawno zacząłem ,,dietę,, bardziej oparta o mase gdyż dotychczas przybywało za dużo tłuszczu ponieważ nie miałem żadnej nawet ogólnego planu,po prostu jadłem. A wiec
1. Po treningu pije gainera +5 g kreatyny w 1 szejkerze i popijam mlekiem lecz kiedy gdzieś wyczytałem że kreatyna i mleko to nie za dobry pomysł,to prawda?
2. Jak to jest z tym tuńczykiem? Czy mogę jeśćtuńczyka z puszki zawsze po treningu (30 min) razem z np.ryzem? Czy to dobry pomysł? Wiadomo że pewnie lepszym pomysłem byłaby pierś lecz pierś spozywam przed treningiem zazwyczaj 200 g. I czy ten tuńczyk mi nie zaszkodzi( rzekoma rtęć?) A jeśli już jest ok to lepiej w oleju czy sosie własnym
3. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy twaróg w formie zmiksowanej (koktajl) nie traci swoich wartości? Bo zawsze jem przed snem ale nie ukrywam że średnio mi on smakuje bym jadł go tak po prostu w formie 250gramowej kostki? Dlatego myślę że lepiej zmiksować i wypić i dodać łyżkę oliwy z oliwek jako że to ostatni posiłek przed snem. Chyba że macie pomysły z czym go jeść by lepiej smakował?
Pozdrawiam serdecznie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
Ambitny_00
Witam serdecznie. Mam 3 pytania i bardzo prosiłbym o pomoc. Wspomnę tylko że mam 180cm ,ok.80kg wagi(ektomorfik) i od niedawno zacząłem ,,dietę,, bardziej oparta o mase gdyż dotychczas przybywało za dużo tłuszczu ponieważ nie miałem żadnej nawet ogólnego planu,po prostu jadłem. A wiec
1. Po treningu pije gainera +5 g kreatyny w 1 szejkerze i popijam mlekiem lecz kiedy gdzieś wyczytałem że kreatyna i mleko to nie za dobry pomysł,to prawda?
2. Jak to jest z tym tuńczykiem? Czy mogę jeśćtuńczyka z puszki zawsze po treningu (30 min) razem z np.ryzem? Czy to dobry pomysł? Wiadomo że pewnie lepszym pomysłem byłaby pierś lecz pierś spozywam przed treningiem zazwyczaj 200 g. I czy ten tuńczyk mi nie zaszkodzi( rzekoma rtęć?) A jeśli już jest ok to lepiej w oleju czy sosie własnym
3. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy twaróg w formie zmiksowanej (koktajl) nie traci swoich wartości? Bo zawsze jem przed snem ale nie ukrywam że średnio mi on smakuje bym jadł go tak po prostu w formie 250gramowej kostki? Dlatego myślę że lepiej zmiksować i wypić i dodać łyżkę oliwy z oliwek jako że to ostatni posiłek przed snem. Chyba że macie pomysły z czym go jeść by lepiej smakował?
Pozdrawiam serdecznie



Ad 1 do dawno obalony mit
Ad 2 tuńczyk z puszki to produkt przetworzony wiec spożywaj sporadycznie
Ad 3 jeżeli nie lubisz twarogu to go poprostu nie spożywaj , masz inne źródła białka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 106
Ja nie pisałem że nie lubię twarogu tylko czy w formie zmiksowanej nie traci od wartości odżywczych,gdyż wolę go ,,wypić,, niż jeść całą widelcem całą kostkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
No a niby jak ma stracić te wartosci ? Przecież w ustach tez go gryziesz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 106
Po prostu tak pytam gdyż jestem początkujący jeśli chodzi o ten temat A jak pisałem wolę wypić twaróg niż jeść i myślę że jest to bardziej korzystne gdyż można jeszcze do szejkera wrzucić jakieś wartości.
Ps. Czyli osobiście nie polecasz tuńczyka i lepiej zastąpić go piersią z kurczaka,która dotychczas jadłem tylko przed treningiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
Nie tylko kurczakiem
https://www.sfd.pl/-t1135440.html- Źródła białka w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
To, że jesteś początkującym nie tłumaczy sensu niektórych pytań. Wystarczy się zastnowić.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 106
A Ty zamiast tracić czas mój i swój na bezsensowne wypowiedzi równocześnie spamujac temat również nie wykazujesz głębszego myślenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
Ambitny_00
Po prostu tak pytam gdyż jestem początkujący jeśli chodzi o ten temat A jak pisałem wolę wypić twaróg niż jeść i myślę że jest to bardziej korzystne gdyż można jeszcze do szejkera wrzucić jakieś wartości.
Ps. Czyli osobiście nie polecasz tuńczyka i lepiej zastąpić go piersią z kurczaka,która dotychczas jadłem tylko przed treningiem?



tunczyk raz na jakis czas jak lubisz z puskzi moze zostac, jednak z rybami warto by bylo bazowac na swiezych lub ewenntualnie mrozonych.
ja od czasu do czasu puszke zjem od biedy, jak nie mam wyjscia

co do twarogu, sam go blenduje z roznymi dodatkami i wypijam w formie koktajlu owocowego itd, wiec tutaj nic nie stoi na przeszkodzie by wlasnie w ten sposob go spozywac nawet z jajami czasem mieszam i smaze w formie sernika na patelni
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Ambitny_00
A Ty zamiast tracić czas mój i swój na bezsensowne wypowiedzi równocześnie spamujac temat również nie wykazujesz głębszego myślenia.


Nie Ty jesteś od tego, aby nam sugerować jak mamy wykonywać swoją pracę.
2

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 106
Ale ja nic nie sugeruje,a tym bardziej jak masz wykonywać swoją pracę po prostu pisze co myślę. Nie byłem pewny co do tematu wyzej więc wolałem się spytać,i od tego jest to forum,bo gdyby każdy wszystko wiedział nie było by wogole tej strony także nie rozumiem o co Ci chodzi.
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaką cytrulinę wybrać i czy w ogóle warto.

Następny temat

Suple żniżka

WHEY premium