SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Trt a problemy z tarczycą?

Wysłana -
Siema, czy bycie na teście prolongatum z dawkami zdrowotnymi, całkowicie w normie może spowodować problemy z tarczycą? Rok temu badałem tarczycę była nisko i w normie, kilka miesięcy temu badali mnie w szpitalu przy okazji też tarczycę robili i również nisko w normie. Postanowiłem zbadać ją ponownie dokładnie bo szukam powodów dlaczego nie odczuwam benefitów z trt i pierwszy raz wykonałem badania tarczycy będac na terapii (wcześniejsze badania były przed jakąkolwiek terapią hormonalną). Takie były wyniki:

TSH 4.68 [0.27 - 4.20]
FT3 3.52 pg/ml [2.00 - 4.40]
FT4 1.04 ng/dl [0.90 - 1.70]
anty-TG 10.00 [4.50 - 115.00]
anty-TPO 13.77 [0.00 - 35.00]

Gdzie szukać przyczyny? Teść to powoduje? Dodam, że mam również bardzo niskie SHBG. Mam też inne wyniki, jakby było trzeba zawsze mogę dorzucić, nie chciało mi się wszystkiego wypisywac bo sporo tego mam.


Zmieniony przez - Pat91 w dniu 2018-01-12 18:28:15
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
jak kwestia higieny badań. O której godzinie wykonywałeś badanie, czy jak bezpośrednio przed nie miałeś stresowych sytuacji itp.? Redukcja, albo jakieś rewolucje dietetyczne/związane z wysiłkiem fizycznym w ostatnim czasie?
Wysłana -
Raczej stresu nie było, jadłem mniej zdrowo i więcej słodyczy ale badania na cały panel tarczycowy zrobiłem w celu poszukiwania powodów dlaczego trt u mnie nie działa i nie czuję żadnej poprawy. Zrobiłem też ze wzgledu na objawy jakie miałem. Na przykład wczoraj w ogóle nie chciało mi się jeść co nie jest u mnie normalne. Pierwszy posiłek zjadłem o 20 bo wcześniej czułem się zapchany mimo, że niczego nie tknąłem, do tego dochodzi zerowe libido, brak erekcji, zmęczenie, nerwowość, drażliwość, depresja, bóle w stawach, w plecach głównie, bardzo szybkie przybieranie na wadzę. Objawy te jednak są też dość blisko powiązane z niedoborem teścia, który u mnie siedzi i którym próbuję się leczyć ale do tej pory bez skutku i szukam przyczyn takiego rozwoju sytuacji. Nagle siadła mi tarczyca? Chyba kuracja hcg/clomidem albo teściem tego nie wywołała? Rok temu i na wiosnę tarczyca jak była badana to wszystko było w porządku...
Wysłana -
Pat91
R Pierwszy posiłek zjadłem o 20 bo wcześniej czułem się zapchany mimo, że niczego nie tknąłem, do tego dochodzi zerowe libido, brak erekcji, zmęczenie, nerwowość, drażliwość, depresja, bóle w stawach, w plecach głównie, bardzo szybkie przybieranie na wadzę.


jak cała morfologia ? Jakieś leki na stałe ?
Wysłana -
Jedyne co przyjmuje to teść prolongatum + ari i dostinex jak się podbija mi prolaktyna bądź estradiol bo wejście na teścia właśnie to u mnie powoduje...

Morfologia była robiona jakoś z miesiąc temu to wszystko było w porządku. Pewnie zrobię niedługo ponownie bo jestem ciekaw hematokrytu.
Wysłana -
Jak masz wysoko np. prolaktyne to nie może dziwić że odbija się na libido i erekcji , trzeba ogarnąć temat i sugerowałbym wybrać się w tym celu do dobrego endokrynologa
Wysłana -
Dlatego wspomniałem, że dostinex też leci do zbijania prolki ale nie w tym rzecz bo zbicie jej w widełka nic mi nie daje. Możliwe, że prolka jest podbijana z powodu tarczycy np. Teraz kombinuje co dalej zrobić.


Zmieniony przez - Pat91 w dniu 2018-01-14 01:00:40
Wysłana -
Jest pełno zależności dlatego właśnie wspomniałem że warto byłoby rozejrzeć się za dobrym endokrynologiem.
Wysłana -
może po prostu jest problem z przysadką, a stąd niskie testo, shbg, wyższe tsh. usg tarczycy też nie zaszkodzi, a to wszystko o czym napisałem endo powinien ogarnąć
Wysłana -
Pewnie, że jest problem z przysadką, nie domaga. Miałem rezonans głowy rok temu ale problem wtedy był tylko z teściem, lh i fsh. Tarczyca 2.45, dość sporo ale w normie niby. Terapie teściem nie pomagały, żaden clomid, hcg, teść nie poprawiał mi niczego a niskie SHBG tylko utrdnia sprawę.

Test i tsh to może być przysadka, ale już niskie SHBG ma swoje problemy gdzie indziej. Może to być z powodu niedoczynności tarczycy (mój wynik wskazuje niby na niedoczynność) albo insulinooporności, której jeszcze nie zrobiłem i z powodu jeszcze kilku innych rzeczy...

Po prostu ciekawi mnie, czy to właśnie niedocznność tarczycy mogła mi blokować brak jakiekolwiek pozytywnej reakcji na terapię testosteronem.


Zmieniony przez - Pat91 w dniu 2018-01-15 02:05:00
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź