SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Troche o sobie i pare pytań..

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1965

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez p-aR-ker z działu Strongman.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aktualnie waże 71kg (max odtłuszczenie) przy 184cm wzrostu. Moje wyniki siłowe są w profilu. Trenuje 2 lata kulturystyke - cykli siłowych nie robiłem. Nie stosowałem dopingu. Jestem drobnej struktury kostnej - moje kości są lekkie (ektomorfik). I mam pare pytań:
1)Czy mam jakieś warunki do trójboju?
2)Chciałbym zrobić cykl na siłę - prosiłbym o jakieś wskazówki.
3)Czy lepiej najpierw zbudować masę i dopiero zająć się "tuningowaniem" siły, czy moge już teraz robić typowy trening trójbojowy?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 483 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8623
Witam
71kg -to dosyć mało jak na ten wzrost chyba że chcesz startować w jakiejś lekkiej wadze ale i tam sprawują się lepiej ludzie o małym wzroście a nie wysocy jak Ty, ponieważ mały zasięg ramion daje im możliwość w krutszym czasie wyciśnięcia sztangi np. w wyciskaniu na ławce poziomej. Tak więc na twoim miejscu zbudowałbym wpierw solidne mięśnie. A tak pozatym nie każdy może zostać trójboistą (pamiętaj o tym) do tego trzeba być urodzonym. To takie moje spostrzerzenia-oczywiście mogę się mylić.
Pozdrawiam

"W życiu trzeba tak robić żeby zrobić a się nie narobić"

"W życiu trzeba tak robić żeby zrobić a się nie narobić"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 483 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8623
Pozatym nie wiem czy ektomorfik nadaje się do trójboju (chyba nie). Zerknij na ten art: https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=32154

"W życiu trzeba tak robić żeby zrobić a się nie narobić"

"W życiu trzeba tak robić żeby zrobić a się nie narobić"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
boogie ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 6905 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80672
Ogólnie rzecz biorąc - drobna struktura kostna wyklucza naprawdę duże wyniki siłowe.

BOOGIE WOOGIE
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co powiecie na Franco Columbu? Też miał drobne kości, a przy wzroście 164cm i wadze 80kg brał w wyciskaniu leżąc 205 kg, przysiadzie 302,5 kg a w martwym ciągu - 315 kg. Nie to żebym się porównywał do wielkiego Franka, ale to chyba świadczy o tym, że jednak można z taką strukturą coś osiągnąć. Co do wagi - to faktycznie, przy swoim wzroście musiałbym ważyć ze 30-40kg więcej, bo tylko w najcięższej kategorii miałbym szanse (tam nie ma karłów ).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
boogie ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 6905 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80672
Franco Colombu nie miał drobnych kości. Był niewysoki, ale miał np. proporcjomalnie szerokie nadgarstki. Wręcz przeciwnie, jego budowa predysponowała go do duuuuuużej siły.

BOOGIE WOOGIE
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy Greg Kovac = Klaun czy tchórz ?

Następny temat

Trójbój -info

WHEY premium