SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tribulus, kreatyna, białko

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2352

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 311 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2091
witam,
mam pytania, troche ćwiczyłem robiąc pompki przysiady itp. teraz bede ćwiczyć żeby troche urosnąć, mam te 3 suple, no i średnią dietę (nie licze kalorii, niemam profesjonalnych posiłków no bo niemam czasu gotować więc jedyne na co starych namówiłem to więcej owoców i ciemne pieczywo i dużo warzyw, z białkiem gorzej, będe jeść więcej jajek no i rybki z puszki no bo jakieś większe ilośći kurczaka no to by matka musiała gotować i przyrządzać a też nie ma czasu no i wogóle)
w każdym razie chciałem sie dowiedzieć jak te rzeczy brać i jak sie odżywaić po treningu:

- o której godzinie brać trubulus (Tribusteron90)? na opakowaniu tylko napisane że na pusty żołądek - a pusty to chyba jest tylko po przebudzeniu? i ile razy dziennie? może raz? mam 19lat
- kreatyna (creapure) - będe brać z glikozą, tylko ile gr. glukozy? w faze nasycenia raczej niewierze, więc może jakaś stała dawka? i pory jakie? tak żeby z tą glukozą nie utyć zbędnie?
- no i posiłek po treningu - na stronie kulturystyka.pl czyli wasza jest jeden artykuł w którym napisane jest żeby jeść węglowodany proste 30 min po treningu - więc może w te 30 min po glukoze + kreatyne? a żeby białaka spożyć 60 min po treningu. Z takim po treningowym jedzeniu spotkałem sie też w paru artykułach na bodybuilding com, ale znwou np. gainery które mają to i to na opakowaniach jest żeby bravc np. 30 min po treningu a to więc w końcu jak brać? osobno węgle i białko? też w cylkiczoność suplementacji miachail gdzieś tam też widziałem że białko w 30 min po, więc kto ma racje? w ile po węgle i w ile białka, no bo to chyba najważniejszy ze wszystkich posiłków - o ile to można posiłkiem nazwać gluko + białko, jeśli ktoś wie, i ma na to uzasadnienie czemu tak a czemu tak to porszę je podać w odpowiedzi, no bo to w końcu 30 minut różnicy więc to chyba ma ogromne znaczenie??

z odpowiedzi z góry dzięki, aha i niepiszcie żebym tribulusa nie brał bo jestem za młody albo coś bo decyzja zapadła więc proszę tylko o odpowiedzi konkretne a nie straszenie itp. bo wydaje mi sie że w wieku 19l tribulus wg. opini opisów badań itp. nie zaszkodzi, a pozatym paliłem w życiu dużo thc co zaniża poziom test. więc możliwe że właśnie mi sie przyda tribu. no i nie bede teraz nic palić oczywiście, ale przerwe mam wydaje mi sie na tyle krótką że może odczuje jego działanie, mam też kiepskie zdrowie a słyszałem ze wzmacania organizm. w sumie tyle. sorry że sie tak rozpisałem, głównie chodzi mi o to jak to jest z tym posiłkiem po. bo jak brać krea i trib. moge poszukać i napewno znajde więc jak sie wam niechce to przedewszystkim z tym potreningowym posiłkiem prosze o uzasadnione odpowiedzi. no skończyłem. :)

pozdrawiam, Tomek

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 5807 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 40905
wiec tak:
tribulus czy wezmiesz czy nie to i tak jeden pies bo nic nie da ale jesli chcesz to łykaj rano po przebudzeniu 1 szt i przed snem 1 szt
kreatyne 5g rano po przebudzeniu i 5g po treningu (bezposrednio a nie 30 min) a w dni nietreningowe 5g rano no i ok 30-50g glukozy do każdej porcji
białeczko pij do posiłków w których ilość białka jest niewystarczająca i będzie dobrze...
Pozdrawiam!

Willhelm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 311 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2091
czemu kratyne odrazu po? kurcze to już wogóle niewiem? a zakładając że niebrałbym kreatyny to czy ta zasada żeby brać węgle w 30 min po jest dobra? no i jeżeli tak to teoretycznie jeżeli węgle sie lepiej wchłoną po 30 min no to kreatyne trnasportowana z węglami też się powinna lepiej wchłonąć, a jeżeli nie to czemu kulturystyka.pl opublikowała artykuł w którym tak jest napisane jeżeli to nieprawda? proszę o jakieś konkretne uzasadnienie bo w końcu ta kreatyna i węgle po treningu to będzie mój najważniejszy 'posiłek' i niechce popełnić błędów, w końcu ktoś się musi mylić?? no i co z tym białekiem? w ile po w końcu? niemam dużo kasy więc bialko też kupiłem przedewszystkim na potreningu, będe pił max 2 porcje dziennie, więc ta potreningowa też jest dla mnie bardzo ważna. więc kto i dlaczego ma rację? może więcej osób się wypowie?
sorry że niezakceptuje tej odpowiedzi tak odrazu ale no każdy co innego uważa niestety a ja niechce popełnić błędów, szczególnie że nie mam max dobrej diety a niechce żeby ta kasa na suple sie zmarnowała.

pozdrawiam, Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 5807 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 40905

oj młody człowieku!!
w takim razie pędem do wyszukiwarki!!!

Willhelm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 311 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2091
czemu nikt nie wieeee???????? szkoda, dobra więc opre sie na artykułach i poprzednich opiniach z forum, chociaż sie dziwie bo posiłek potreningowy jest chyba najważnieszjszy i to powinno być wiadome co nie? no ale trudno, szukam i czytam jak tak nieda rady :(

pozdrawiam, Tomek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Antybiotyki a siła

Następny temat

D-Ribose Vs Carbo Hi-Tec Przy Kretce

WHEY premium