SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trenowanie o późnych godzinach

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1362

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 48 Wiek 20 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1234
Trenowanie mma od 20:30 do 22:00 jest zdrowe?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 292 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13190
A dlaczego miałoby być nie zdrowe? Równie dobrze mogłbys zapytać czy trenowanie od 16 do 17:30 jest nie zdrowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Jak wstajesz o 5 to możesz mieć mało czasu na regenerację. Jeśli jednak będziesz miał czas chwilę odczekać po treningu, ochłonąć i się na spokojnie wyspać to wszystko będzie dobrze. Tylko posiłek potreningowy musi być dobrze policzony żeby fajnie zacząć regenerację przed snem i jednocześnie nie zjeść za dużo.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Mówi się że sen który zapewnia najlepszą regenerację jest w godzinach około 21-24. Wydaje mi się że coś w tym jest, bo człowiek z z natury nie jest zwierzęciem nocnym, no i w moim przypadku akurat to działa. Wieczorem człowiek powinien się raczej wyciczać, no ale jest jak jest. Sam trenuję od 19.30-20, do tej 21-22 i powiem ci że wolałbym wcześniej, ale ze względu na brak sali się nie da. A sekcji zmieniać nie chcę. No i jest problem, zresztą z tego co wiem nie tylko u mnie z zaśnięciem po treningu. Adrenalina, ogólne rozbudzenie, z jednoczesnym zmęczeniem organizmu, często nie pozwalają mi zasnąć. Do tego jak człowiek wstaje rano, to nawet mimo przdtreningowej drzemki, zdarza się "przysypiać" na treningu, problemy z koncentracją. O przedtreningówkach nawet nie myślę, bo wiem, że na treningu może coś tam da, al po to już nie zasnę na 100% do tej czwartej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Niektórzy robią treningi w takich godzinach ze względu np. na swoją pracę, ponieważ kończą wieczorem i dopiero wtedy mogą pójść na trening. Dla niektórych jest to jedyne rozwiązanie. Jeżeli nie będzie Ci przeszkadzać tak późna godzina i będziesz miał potem czas na regenerację i odpowiednio długi sen jak koledzy wyżej wspomnieli, to nie ma problemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kończę trening o 21.00. Nawet po ciężkim treningu można się szybko przestawić na sen. Najważniejsza zasada: głowa pracuje, a mięśnie odpoczywają. Kładę się na wznak i rozluźniam mięśnie. Skupiam się na jednej rzeczy, może być liczenie do dziesięciu od końca, powtarzana mantra, modlitwa lub inne techniki relaksacyjne. Ważne, żeby powtarzać jedną rzecz w kółko, wtedy mózg zapomina o treningu i ciało się wycisza. Nie musimy za chwilę zasypiać i już samo wyciszenie traktujemy jako regenerację. Jeśli opanujemy napięcie mięśni i ruchy to już się regenerujemy. Na tyle się wytrenowałem, że przed treningiem o 19.30 zdarza mi się brać przedtreningówki, bo nie obawiam się o sen. Jedyne co może być przeszkodą w zasypianiu to wysoka temperatura w pokoju.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Ja tam zawsze staram się chodzić na jak najpóźniejsze treningi. Najczęściej kończę w okolicach 22-giej, a czasem i później. Rano niewyspany owszem jestem, ale po jakimś czasie się człowiek przyzwyczaja...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW pod Sporty Walki

Następny temat

Walki MMA

WHEY premium