SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Trenning pod trójbój.

Wysłana -
Witam Panów trójboistów, nowicjusz jeżeli chodzi o ciężary chciałby się dowiedzieć jakim systemem trenujecie? Jestem endomorfikiem, jeżeli chodzi o ciężary to wszedłem stosunkowo nie dawno, chciałbym spróbować coś innego, sprawdzonego, aniżeli ułożony przez siebie plan. Z tym tylko, że uważam, że z racji ''suplementacji'' nie wykorzystam trenningu pokroju 5/3/1. Co uważacie?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Na początek 10x10, zaczynasz od 50 procent Maxa i dodajesz 2,5kg co trening, jak zrobisz faila to np 10x8 i wciąż dodajesz 2.5 co tydzień, jak zrobisz faila to 10x5, potem 10x3, 10x2 i 10x1 i potem sprawdzasz Maxa. 5/3/1 jest bardziej dla zaawansowanych
Wysłana -
Źle napisałem, raczej nie wykorzystam ''suplementacji'' poprzez trennning 5/3/1, obecnie leci:
siad 145x5x5 ( na luzie)
martwy 140x5x5
wyciskanie 97x5x5

Rekordy:
siad 180kg ( robiony dawno)
Martwy 185kg
Wyciskanie 115kgZmieniony przez - Rylo w dniu 2018-06-07 19:54:48
Wysłana -
ogolnie, to jak jeszcze leci to 10x10 bedzie dobrym rozwiazaniem. lepsza regenreacja itd, sprobuj, gwarantuje duze gainsy ; D
Wysłana -
10x10 to plan na hipertrofię, gdzie wy tam siłę chcecie upchać

Szczerze? Jakbym był gościem który cały czas jechał na planach kulturystycznych a naszłoby mnie nagle na plan bardziej siłowy to nie babrałbym się w jakieś Starting Strength ale zbudował fajne podstawy na planie typu 15-10-5.

Może być HST, może być HBW od Wodyna (stare plany starego trenera od nas z forum, Andrzej Roszkowski) - znajdziesz bez problemu gotowe rozpiski i sposoby progresji.

I nie kumam czemu uważasz że na 5/3/1 nie wykorzystasz potencjału suplementacji? Uważasz że Ci goście co ćwiczą Wendlerem to są sami naturale? ;)
Wysłana -
A co uważasz o planie 3x3 ( wyciskanie, siad i martwy na jednym trenningu trzy razy w tygodniu) + do tego z dwa dni, na lekkie akcesoria.
Wysłana -
A co mam sądzić? plan dla zaawansowanych gości i zawodników, jesteś zaawansowanym zawodnikiem na 4 tyg przed zawodami?;)
Wysłana -
Jak na planach, które stosujesz cały czas progresujesz to nie ma sensu się szarpać z planami dla zaawansowanych.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź