SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Treningi co 2 dzień. Prawidłowy?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20089

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1187
Witam

Wiek : 31
Waga : 75
Wzrost : 188
Staż treningowy: 4 miesiące
Obwód pasa: ?
Obwód klaty: ?
Obwód uda: ?
Obwód bicepsa: 35
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): tylko siłownia (informatyk)
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : żadne
Stan zdrowia: super
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : gainer
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: dieta na mase min.2/min.4/nie licze
Wrażliwość na stymulanty: ?
Możliwosci finansowe: stać mnie na suplementy
Cel/problem/opis:

Witam

Ćwiczę już 4 miesiące ale chciał bym się upewnić czy robię to dobrze.

Ćwiczę co 2 dzień i mam ćwiczenia podzielone na 2 części.

Dzień A:

-klatka (3x10 prosta, 3x10 skos)
-rozpiętki (3x10 na prosto, 3x10 na skosie)
-uda (3x10 górna partia, 3x10 dolna partia)

Dzień B:

-przedramię (3x12 górna partia, 3x12 dolna partia)
-triceps (3x12 hanklą za głowę, 3x12 opuszczanie sie rękami na ławeczce z nogami na stołku (nie wiem jak to inaczej opisać))
-biceps (3x10 hanklami, 3x10 sztangą łamaną (bez modlitewnika bo go nie mam))
barki (3x10 unoszenie kankli w górę w siadzie, 3x12 wyciąg górny szeroki, czasami 3x10 wyciąg górny szeroki za plecy, ale coś mnie boli i rzadko to robię bo się boje kontuzji)
-plecy (3x10 unoszenie hantla przy ławeczce (wiosłowanie), 3x12 wyciąg dolny oburącz)
-kaptury (3x12 unoszeń sztangi w staniu)
-łydki (3x20 unoszenie się na przodzie stóp stojąc na obciążeniu ze sztangą w rękach)

Wychodzi mi tak ze dzień A ćwiczę około 1 godziny a dzień B 1,5 godziny.
Po każdym treningu jeszcze robię 3x30 brzuszków na płasko.

Nie jestem jakimś profesjonalistą ale ćwiczę dokładnie co 2 dzień nawet jak to niedziela i mam mini siłownie w piwnicy.
Podpowiedzcie mi proszę czy robię to dobrze i czy coś by można zmienić lub lepiej rozpisać...

Sprzęt jaki posiadam to hantle, sztanga długa prosta, sztanga krótka łamana, wyciąg górny i dolny, ławeczka regulowana na płasko i skos górny (nie da się na dół ustawić) i planuje jeszcze dokupić poręcz do brzuszków i tricepsa.

Z góry dzięki za pomoc i wyrozumiałość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75962 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754453
Trening siłowe są podstawą kształtowania sylwetki. To wie każdy, to choć trochę zainteresował się kwestią zmiany swojej sylwetki na lepszą. Istotne jest jednak to, aby trening, o którym mowa był odpowiednio ułożony pod Twój organizm, a co równie ważne wykonywany dobrze technicznie. Pod tym względem niestety z reguły występują spore braki, co niestety może prowadzić do niebezpiecznych kontuzji. Dlatego też pierwsze co, warto dowiedzieć się, jak powinny wyglądać podstawy techniki: https://potreningu.pl/articles/2541/technika-cwiczen--wskazowki-dla-bardzo-poczatkujacych.

Jak najbardziej można trenować co drugi dzień. Jest to kwestia tego, jak Tobie pasuje względem szkoły, czy różnych innych obowiązków.

Trening Twój niestety nie wygląda zbyt dobrze. Sugeruję skupić się na treningu ogólnorozwojowym - full body workout. W Twoim treningu jest wszystkiego po trochę, a w zasadzie tego, co istotne nie ma prawie w ogóle. Wrzuciłeś mało istotne ćwiczenia na łydki, przedramiona, zamiast skupić się na podstawowych ćwiczeniach wielostawowych. Głównie duże partie mięśniowe, takie jak nogi i plecy. Na nich powinieneś bazować:

- wiosłowania,
- ciągi,
- podciągania na drążku,
- siady,
- wykroki,
- wyciskania,
- wypychania.

Zapraszam do zapoznania się z podstawami tego treningu: https://www.sfd.pl/topic-t364504.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
co 2 dzien moze byc
ale trening do poprawki
https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html
poczytaj z linka wyzej tematy dotyczace treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1187
Czyli zrozumiałem z tego, że podział powinien wyglądać mniej więcej tak:

Dzień A:

- klatka
- barki

- bicepsy
- tricepsy
- przedramiona

Dzień B:

- plecy (kaptury, pióra, martwy ciąg)
- uda
- łydki

Czy to o coś takiego chodzi ? Znów dzień A wygląda mi na dłuższy niż B. Teraz wyciąg górny zaliczyć bardziej do pleców czy barków, to samo unoszenie hantelek nad głowę siedząc.

Może ktoś by mi rozpisał jakie ćwiczenia z moim sprzętem najlepiej robić na dzień A i B. Może poprzestawiać te co obecnie robię żeby ćwiczyć powiązane partie? Jestem dość świeży w temacie (mimo że nie młody) i ciężko mi jeszcze zrozumieć wszystkie zależności.

Zmieniony przez - klev w dniu 2012-02-27 16:55:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
Poczytaj o FBW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1187
Trening zmieniony:

A: Klata + triceps
B: plecy + biceps
C: nogi + barki + przedramię

Ćwiczenia
po 4 serie 6-8 ruchów jak najciężej się da :) po 3-4 ćwiczenia na daną partię.

Mam nadzieje ze teraz jest lepiej....

Oczywiście brzuszki/spiętki po każdym treningu 3x30 są nadal :)

Będzie dobrze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
jak masz możliwość 4 dni, to lepszy byłby split, 3dniowy fbw .
brzuszki polecałbym abs II.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1187
ćwiczę co drugi dzień wiec w tygodniu wychodzi 3-4 treningi, zależy jak wypadnie.

Bardzo proszę rozpisz mi jak dla laika jak powinien wyglądać taki trening.

z góry dziękuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
połączenie grup taki standard można powiedzieć

każda seria do upadku to nie jest dobry pomysł szczególnie na Twoim etapie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Nie rób żadnych brzuszków.To głupota i pogłębianie wad postawy na własne życzenie.A efekt? Mizerny.

Brzuch rozbudowują złote/wielostawowe ćwiczenia,wykonywane bez pasa.
Przysiad/Martwy ciąg/Wiosłowanie/Wyciskopodrzut/Podciąganie na drążku(tak!)....
Te ćwiczenia rozbudowują grube i silne mięśnie brzucha.

Bezpośrednie izolacje stawiają tylko kropkę nad i.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2012-03-13 15:30:16

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
A trening lipa.Nie dla ciebie.Przy tym stażu polecam fbw,ew. jakiś bardziej zaawansowany podział,w którym partie trenujesz 2x w tygodniu.

Chociaż ciężko po samym obwodzie bicepsa powiedzieć na jakim etapie zaawansowania jesteś,więc trochę strzelam.



Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2012-03-13 15:34:47

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1187
Od 2 dni próbuje robić ABS II ale jak na razie to nawet początkującego nie jestem w stanie zrobić w całości...... powolutku do przodu.

Widać coś nie za bardzo rozumiem to FBW.... ćwiczę już pół roku i żona widzi efekty :) Teraz kombinuję z ćwiczeniami ale co nie wymyśle to mi piszecie, że źle....

Niech mi ktoś napisze prosty plan treningowy na ćwiczenia co 2 dzień i wykorzystaniem sprzętu jaki opisałem w 1 poście. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Bardzo ładnie PROSZĘ :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka po barkach

Następny temat

Czas się zabrac za siebie - prośba o opinię nt. ogólnych założeń

WHEY premium