sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Trening zawodowy

Wysłana -
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu zacząłem poważnie myśleć żeby zająć się sportami walki zawodowo, ale w każdym klubie w moim mieście treningi prowadzone sa grupami (nawet do 30 osób) i ciężko jest sie przygotowywać typowo pod zawody, robić sparingi z trenerem, itu moje pytanie. Czy są kluby uczące przygotowujące pod karierę, 1vs1 z trenerami/sparing partnerem ? Możecie podać przykłady?
Druga zagwostka to co trenować, żeby miało to sens ?
Czy łączyć kickboxing z mma ? Czy to bezsens?
Licze na pomoc
Pozdrawiam
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Buumeek
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu zacząłem poważnie myśleć żeby zająć się sportami walki zawodowo, ale w każdym klubie w moim mieście treningi prowadzone sa grupami (nawet do 30 osób)

Prawie każdy zawodowiec w takim klubie zaczynał...
Buumeek
i ciężko jest sie przygotowywać typowo pod zawody, robić sparingi z trenerem

No właśnie te kluby często po to są, aby się w nich pod zawody przygotowywać... Każdy tak robi. Trener nie jest od tego żeby robić z nim sparingi, ale od tego żeby prowadzić trening (nie znaczy to że z trenerami nigdy się nie spraruje, ale to nie jest ich funkcja i na dobrą sprawę to oni mogą się nawet nie rozgrzewać)
Buumeek
Czy są kluby uczące przygotowujące pod karierę, 1vs1 z trenerami/sparing partnerem ? Możecie podać przykłady?

Tak, właśnie te o których pisałeś wyżej... są lepsze i gorsze, jak napiszesz miasto to ktoś może coś poleci, ale taka jest funkcja większości klubów...
Buumeek
Druga zagwostka to co trenować, żeby miało to sens ?
Czy łączyć kickboxing z mma ? Czy to bezsens?

Zależy od celów...
Wysłana -
Zauważ, że większość topowych zawodników nie trenuje indywidualnie. Trenują z całymi grupami może nie z grupą 30 osób. Zerknij na Ankos, Berserker i inne większe kluby, w których są zawodowi zawodnicy.
Wysłana -
To tak nie działa ze wczesniej się nic nie trenowalo i nagle ma się kaprys by być zawodowcem i szuka się klubu który tworzy ludzi którzy zawodowo się z tego utrzymują. Idzie się do normalnego klubu i trenuje. Jeśli jest się dobrym to ewentualnie jakaś kariera amatorska, a jak jest się naprawde dobrym to może zawodowa.
Wysłana -
Buumeek zacznij najpierw od treningów w klubie razem z innym i czas zweryfikuje, czy jesteś na tyle dobry, by być jedynym z najlepszych w klubie. Było już wielu, którzy mieli aspiracje na bycie mistrzami UFC, a po kilku treningach zdali sobie sprawę, że treningi to nie jest bułka z masłem zwłaszcza jeśli chce się coś osiągnąć w tym sporcie.
Wysłana -
Powiem tak jeśli Ci zależy i jesteś w stanie się poświęcić masz szansę wybić się nawet w wieku 20+(mówię o amatorce).Sam zacząłem ćwiczyć w wieku 25 lat i miałem szansę na walki amatorskie(choć ćwiczę obecnie jakoś 15 miesięcy).Klucz do sukcesu to sumienna i ciężka praca,przykładanie się do treningów,a wtedy trener w takiej grupie 30 osób może Cię zauważy.Mnie po jednym ze sparingów zaprosił do grupy zaawansowanej.Wtedy zdajesz sobie sprawę ile pracy przed tobą.Mimo,że nie trenuję długo to jakieś tam przeżycia mam jak chcesz coś wiedzieć to chętnie pomogę.
Wysłana -
Jest cos takiego jak treningi indywidualne, masz kase to sprobuj, wtedy bedziesz sam na sam z trenerem ,pozdrawiam
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź