SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening z hantlami dla nieaktywnych +35 i zupelnie zielonych

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 115072

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czemu tu nie ma biegania? Dla panów po 40-stce bardzo istotnym jest, by trzymać układ krążenia w odpowiednim stanie i uniknąć kłopotów z wieńcówkami, zawałami itp. Zasadnym jest więc polecanie ruchu na świeżym powietrzu. Dla ludzi z nadwagą i słabszymi stawami choćby nordic walking, dla tych co czują się na siłach - marszobiegi. Ten trening to raczej takie przyzwyczajanie stawów do większego wysiłku Oczywiście, co kto lubi. Mnie się wydaje, że taki trening można doskonale połączyć z zajęciami ruchowymi o których pisałem. Dzień z hantlami, dzień biegowy, przerwa.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35
Witam! Jako 38 latek wziąłem się za ten zestaw ćwiczeń i powiem szczerze po trzecim tygodniu czuje się dużo lepiej. Wcześniej nie ćwiczyłem wcale - praca biurowa.
Teraz ćwiczę hantlami 5kg, ale chcę kontynuować ćwiczenia z hantlami i tak sobie pomyślałem, że może warto kupić troszkę większe, regulowane do 15 kg i powtarzać ten cykl z coraz większym obciążeniem.
Czy taki program będzie miał sens?
Dodam, że nie chcę inwestować w sprzęt.
Prośba o opinie i wskazówki! Z góry dziękuję!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9951 Napisanych postów 30296 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728260
Oczywiście ,ze ma sens(zawsze lepiej coś cwiczyć niż nic) ale powoli(czyli po 1,2,3 miesiącach w zależnosci od zapotrzebowania i wzrostu formy) wraz z rosnacą forma wymaga to zmiany ćwiczeń i ilości serii .
Choc najlepszym rozwiązaniem rozpoczać treningi juz na siłowni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35
Czyli jak ćwiczyć po 4 tygodniu? Na siłownię nie ma niestety opcji przy moim obecnym trybie życia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no ja tam teraz tylko hantlami trenuje i odkrywam w nich niesamowite możliwosci ,tak se myśle ,ze to chyba najbardziej uniwersalny przyrząd do cwiczen silowych jaki wymyslono- mozliwosci opcji i cwiczen duzo wieksze nic ze sztangą :)

z tym ,ze moje hantelki to od 4 -50kg,

Masti ,a moze założymy taki atlas cwiczen tylko i wylącznie na hantle i wariacje na ten teamat :)bo mozliwosci sa naprawde duze ,poczawszy od cwiczen jednostronnych,skończywszy na cwiczeniach z ławka ,na podlodze ,na piłce,stojac ,siedząc,leząc,nawet wiszac hihi!

Zmieniony przez - chunga w dniu 2012-09-14 21:09:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
o jutro to sobie pierdylne ,mam nadzieje ,ze mnie to nie zabije i dyski nie powypadAją hi!1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9951 Napisanych postów 30296 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728260
po 4 tygodniach mozemy zrobic modyfikacje treningu,mozna też zwiekszyc ilosc serii i ciezar hantli,robic dokładnie wolniejsze powtórzenia-faza w dół i w góre.
Ale cały zestaw powtarzamy kolejne 4 tygodnie tym samym sposobem-jak w pierwszych 4 tyg.

proponuje dołożyc takie ćw
1a(czyli dokładamy do zestawu po ćw 1)-leząc na podłodze,ławce na plecach(jak komu wygodnie)rece splecione na klacie,nogi uniesione i ugiete pod katem prostym-unoszenie tułowia

tak na filmie-ćwiczenie pierwsze ,ale trochę wolniejsze tempo i staramy sie choć na chwile zatrzymac ruch w momencie najwiekszego napiecia mieśni brzucha

ilosc serii-tak jak w pozostałych ćw,czyli zaczynamy od 2 serii







cw nr 4 zastepujemy takim cwiczeniem z hantlami:
tak zwany thruster,czyli przysiad z wyciskaniem hantli
zaczynamy 2 serie po 12 powtórzeń
technika jak na filmie:






cw 5-wspiecia na palce-2 serie po 40-50 powtórzeń

cw 11 a-wznosy hantli równocześnie przodem-nachwyt 2 serie x 12

cw 12 a typowe pompki w srednim rozstawie ramion-2 serie po min 6-12 powtórzen(jezeli komus to sprawia duża trudnośc,można zrobic pompki opierajac sie nie o stopy a o kolana(o wiele łatwiejsza wersja)


cw 15-zmiana na wzosy tułowia leząc naprzemian do kolan tak samo jak stojac tylko w pozycji lezącej na plecach-ilosc serii i powtórzeń taka sama


Jezeli nie mamy możliwości inaczej trenować ,jak tylko z hantlami
-warto sie zaopatrzyc w hantle ze zmiennym obciazeniem(sa w sklepach takie zestawy do 10 kg w cenie do 100 zł) i po prostu co jakis czas zwiekszac obciazenie
-inna metoda -zwiekszamy ilosc powtórzen do 20-25
-zwiekszamy ilosc serii do 5-6 na kazde ćwiczenie(bedzie co robic...

Mozna oczywiscie te wszystkie sposoby stosowac równocześnie az dojdziecie do momentu,ze poczujecie nieodparta chęc treningu na siłowni....:)






Zmieniony przez - masti w dniu 2012-09-15 10:36:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35
Wielkie dzięki!!! O coś takiego mi chodziło. Myślę, że skorzystają też inni. Zwiększając liczbę serii do 6 i liczbę powtórzeń do 25 trzeba by zarezerwować z pół dnia na taki zestaw :)

Ponieważ ma też "trochę" zbędnego tłuszczyku myślałem by ćwiczenia, poza dietą, wspomóc jakimś preparatem na początek np. https://sklep.sfd.pl/Hi-Tec_Nutrition_Therm_Energy_Power-opis46.html lub https://sklep.sfd.pl/Olimp_Therm_Line_S-opis785.html - dobry kierunek???

PS. Cieszę się, że również zupełnie zieloni traktowani są poważnie na tym forum. Pozdrawiam!

Zmieniony przez - este w dniu 2012-09-15 12:49:08

Zmieniony przez - este w dniu 2012-09-15 13:15:36

Zmieniony przez - este w dniu 2012-09-15 13:16:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9951 Napisanych postów 30296 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728260
Spokojnie zrobisz taki zestaw po 6 serii w 60-70 minut,przerwy miedzy seriami 20 sekundowe spokojnie wystarczą jak już złapiesz odpowiednią formę.
Co do suplementów-przy takim amatorskim treningu i małym zaawansowaniu po prostu szkoda pieniędzy.Do tego -czym mamy lepszą formę,mniejszy procent tłuszczu, tym lepiej działają.
Ale proteiny,bcca i inne aminokwasy,preparaty witaminowe na pewno zawsze sie przydadzą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32
SFD
robo815
Świetny artykuł dla początkujących
niekoniecznie dla początkujących,moze w powodzeniem służyc jako rozgrzewka dla tych bardziej zaawansowanych,tak jak na filmiku bez przerw wypoczynkowych
również uważam że można z tego zrobić idealną rozgrzewką przed treningiem. Powodzenia w treningach .
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aeroby a białko.

Następny temat

Optymalna strategia dla +35

Wiecej