SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening wytrzymalosciowo-silowy. SOGi

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5611

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Siema!
O mnie:
1,5 roku Muay thai, silownia tez tam gdzies po drodze byla.
0,5 roku przerwy od MT, w tym czasie silka, masowo, waga poszla w gore.
Teraz wracam po przerwie do SW, do wrzesnia bede chodzil na boks, zeby poprawic techniki reczne + silka. Potem powrot do MT.

Planuje to tak:

Poniedzialek: Boks
Wtorek: Boks
Środa: Silka
Czwartek: Boks
Piatek: Boks
Sobota: Silka
Niedziela: Wolne

Chce sobie to na spokojnie poukladac, zeby wszytsko gralo jak w zegarku. Oczywiscie boks jest priorytetem. Mysle, zeby zrobic trening (bo z nim jest problem)
tak:

Sroda:
nogi + biceps + triceps

Sobota:
klatka + plecy + barki (ewentualnie barki "porozbijac na aktony i czesc w srode, czesc w sobote)

Liczba powtorzen okolo 15, krotkie przerwy, mniejsze ciezary, dynamicznie wykonywane ruchy. Teraz problem jest, bo nie bardzo wiem, po ile serii robic w cwiczeniach? Nigdy nie cwiczylem wytrzymalosciowo-silowo, raczej masowo, albo silowo-masowo. Licze na wasza pomoc i sugestie. Niwix, Knife szczegolnie mile widziani.
Oczywiscie SOGi za trafne uwagi.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Staram, sie staram. Teraz juz sie wszytsko mniej-wiecej uporzadkuje, bo po marurze jestem, ostatni ustny mialem z polaka we wtorek (a praca pisana w niedziele )

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1853 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20162
Jednego dnia nogi+biceps+triceps czyli 1 duza i dwie male partie a drugiego klata+plecy+barki czyli 3 DUZE PARTIE NA RAZ!!!

Jezeli na silce cwiczysz tylko dwa dni w tygodnui to rozloz tak:
1)nogi+plecy+biceps

2)klata+barki+triceps

edit: Na duze partie rob 12-15 serii, a na male 9-12

Zmieniony przez - marek428 w dniu 2006-05-21 19:02:38

"Bicepsy to możesz sobie wyrobić na siłowni,ale jaja się ma albo nie" JLB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przy tym drugim dniu czyli klata+barki+triceps zachowaj sobie taką kolejność

Jeszcze brzuch można dorzucić ale to już chyba możesz nie na siłce tylko indywidualnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
masz kilka opcji

ACT , ACT po modyfikacjach ( wariant wytrzymałościowy )

lub

1.Metoda bodybuilding
okres przygotowawczy-2-treningi w tygodniu
zadanie :rozwinięcie masy i siły wszystkich grup mięśniowych
obciążenie : duże (75-85 %max)
serie : 6-8
ilość powtórzeń : 8-12
czas przerwy : do 2 minut
2.Metoda ciężko atletyczna
okres przygotowawczy specjalny oraz startowy -2-treningi w tygodniu
zadanie :rozwinięcie maksymalnej siły i wyzwolenie max siły w krótkiej jednostce czasu
obciążenie : maksymalne (75-100 %max)
serie : 3-6
ilość powtórzeń : 1-3
czas przerwy : do 3 minut(pełna koncentracja psychiczna do każdego podejścia)
3.Trening stacyjny
okres przygotowawczy-2-treningi w tygodniu(wariant wytrzymałościowo-siłowy)
czas pracy : do 30 sekund
czas przerwy : do 30 sekund
ilość stacji :8
ilość serii : 3-5
czas przerwy do 15 minut
tempo średnie

oraz baaaaardzo duzo tu

http://sus.univ.szczecin.pl/~maciejs/trening_silowy.html#2



ale pamietaj że my bez dogadania się z trenerem boksu , bez znajomosci jego planów treningowych , jego mikro i mezocykli nie dużo możemy zrobić


ps to co wkleiłem pochodzi z materiałów z kursów instr. sportu. ale nei wiem kto ma do nich pełne prawo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
marek428 -barki sa mala partia.
SOGi poszly, komu jeszcze mogly wejsc.

Niwix- w zasadzie nie zalezy mi teraz na masie, co raczej na utrzymaniu tego, co juz mam (+1kg~) przy mniejszym poziomie BF a wiekszych wymiarach.

Dlatego myslalem, zeby kazda partie cwiczyc raz w tygodniu tyle, ze wytrzymalosciowo, pozniej zrobilbym nastawienie na sile za kilka tygodni, ale teraz chodzi mi o wytrzymalosc.
Tylko teraz tak, myslalem, zeby na duze partie robic 3 cwiczenia , na male 2. Mogloby tak byc? I po ile serii wtedy robic, bo chyba 3-4 to za malo.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
zobacz pkt 2 i pkt 3 te treningi nie rozwijają przecież masy mięsniowej

a metoda bodybuilding nie rozwinie Ci masy + 8 kg ...

zajrzyj na strone Noża po podaniu Ci linka sam ją przejrzałem i stwierdziłem że plan któy wklepałem czy propozycja ACT jest bez sensu bo konkrety znajdziesz w linku.

oraz zagadaj do trenera o trening na siłowni ( to taka chyba najlepsza rada , bo łączenie 2 metod treningowych w różncyh cyklach jest bez sensu )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
No poczytalem stronke Knife'a wlasnie. W sumie sporo materialu jest ,az nie wiadomo na co sie zdecydowac. Chyba wezme srednie ciezary, przy wiekszej liczbie serii, malych odpoczynkach, nieduzej liczbie cwiczen na dana partie i powtorzenia 12-20 max. Cos z tego pokombinuje.. Dzieki za rady.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Dobra taki prototyp narazie

ŚRODA:

1.)Klatka:
-wyciskanie na płaskiej: 4 serie (15,15,17,20)
-wyciskanie dól: 4 serie (15,15,17,20)
-rozpiętki góra: 4 serie (15,15,17,20)

2.)Barki:
-sztanga wzdłuż tułowia: 4 serie (15,15,17,20)
/nie za malo bedzie na barki?/

3.)Triceps:
-wyciąg: 3 serie (15,17,20)
-francuz jednorącz ze sztangielka: 3 serie (15,17,20)

4.)Łydki:
-wznosy na palce: (20,20,20)


SOBOTA:

1.)Nogi:
-prostowanie nog na maszynie w siadzie: 4 serie (15,15,17,20)
-Przisiad, sztanga na barkach: 4 serie (15,15,17,20)
-prostowanie nog na maszynie lezac: 4 serie (15,15,17,20)

2.)Plecy:
-ściąganie wyciągu górnego: 4 serie (15,15,17,20)
-podnoszenie sztangi w opadzie: 4 serie (15,15,17,20)
-martwy ciag: 4 serie (15,15,17,20)

3.)Biceps:
-unoszenie przedramion ze sztanga: 3 serie (15,17,20)
-prostowanie ramion na modlitewniku ze sztangielka: 3 serie (15,17,20)

Odpoczynki okolo 1 min, ciezar staly.
Uwagi?

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A o bieganiu nie zapomniałeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 355 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 27669
Osobiście nie robiłbym martwego ciągu w takiej amplitudzie powtórzeń. Jest to typowe ćwiczenie siłowe i doskonale może się sprawdzić w cyklu siłowym lub masowym przy zachowaniu nienagannej techniki wykonania. Ja na twoim miejscu robiłbym zamiast martwego unoszenie tułowia z opadu na dolny odcinek grzbietu zwłaszcza że w tym dniu robisz wcześniej przysidy które również pośrednio rozwijają dolny grzbiet. Co do barków dorzuciłbym unoszenie ramion bokiem lub wyciskanie Arnolda.

Zmieniony przez - kurak666 w dniu 2006-05-22 12:43:37

Bas Rutten: ...Możesz sobie kupić mięśnie (sterydy), ale nie możesz kupić COJONES...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
ok zaczyansz łapać , później napsze jak ja osobiście bym widział ten plan, ide sie myć bo padam i zjeśc

a kombinacji jest dużo to fakt , dlatego dobrze by było skonsultować się z trenerem bo siłownia ma być DOBRYM uzupełnieniem a nie kolidowac z celem / metodyką treingów SW u Ciebie.

odnośnie planu mniej maszyn więcej ćwiczeń naprawde złożonych , później wklepie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MACP - dokument o szkoleniach z walki wręcz w armii USA.

Następny temat

mecz judo Brazylia - Japonia 4:3

WHEY premium