SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening w domu z kettlebell dla dziewczyny

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2974

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej!

Od lipca tego roku zaczęłam ćwiczyć z kettlebell'em "na poważnie". Wcześniej też z nim ćwiczyłam, ale było to bardziej sporadyczne. Od czasu do czasu uprawiam też sport innego rodzaju (rower, rolki, bieganie itp.)

Od lipca ćwiczę 3-5 razy w tygodniu od 20 do 50 minut (wszystko zależy od tego czy mam ochotę, jak się czuję itd., bez spiny) z kettlebell'em o wadze 5kg.

Ćwiczę głównie z poniższymi filmikami z YT:













Myślałam teraz nad zakupem cięższego kettlebell'a ok. 10-12kg.

Dodam, że w zeszłym roku postanowiłam też zrzucić trochę kg. Na diecie 1500kcal udało mi się zrzucić 10kg (z wagi 72kg zeszłam na 62kg). Pod koniec roku wyjechałam za granicę na pół roku i po powrocie, niestety, wróciłam do wagi 66-67kg (ach te polskie jedzenie:). Trochę mnie to jednak męczy i planuję od października/listopada wrócić do diety 1500kcal. Chciałabym dojść do wagi 55-58kg, o ile się uda:) Dodam jeszcze, że jestem dość niską dziewczyną (155cm).

Zależy mi głównie na tym żeby ujędrnić ciało, może lekko wyszczuplić i po prostu być w formie, w sensie robić coś, a nie leżeć na kanapie Po tych 3ch miesiącach z kettlebell'em widzę, że ciało się poprawiło, ramiona się lekko zarysowały, pupa podniosła itd., a ćwiczenia z kettlebell'em mi odpowiadają.

Moje pytania:
1. Czy kettlebell o wadze 10-12kg będzie wystarczający? Nie chcę kupować nic cięższego póki co, bo nie wiem czy dam sobie radę.
2. Czy jeśli będę dalej ćwiczyć z kettlami 5kg i 10-12kg min. 3 razy w tygodniu to będzie to wystarczająco?
3. Czy ćwiczenie dalej tych ćwiczeń z powyższych filmików ma sens czy jednak poszperać więcej i ułożyć coś własnego?

Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc. Jestem też otwarta na wszelkie sugestie, porady itd.:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 69 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4490
3) Pierwszy filmik - katastrofa! Nie polecam ćwiczyć w ten sposób, bo w większości technika jest okropnie kaleczona i zrobisz sobie więcej krzywdy niż da to pożytku. Pozostałe są natomiast ok i myślę, że możesz spokojnie według nich ćwiczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18
Czesc.
W nawiązaniu do Twojego posta i pytań:)
Waga o dwaznika 10-12 będzie odpowiednią, w zależności od tego które ćwiczenia będziesz wykonywać i oczywiście to ja będziesz cwiczyc ( Gierewoj sport,czy metoda Hard style). Filmy na yt,są pomocne ,aczkolwiek warto skonsultować to z dobrym instruktorem kettlebell. Co do ilości treningów,tak już trzy w zupełności wystarcza,nie możemy zapominać o regeneracji.
Pozdrawiam.
W razie pytań pisz śmiało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17700 Napisanych postów 132147 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460634
Co do obciazenia to sprawa indywidualna nikt nie wie jaką dziewczyna ma siłę dla jednej starczy 5 kg innej 10 kg.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30603 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270679
ad 1) Sam ciężar może być ok,ale to zależy od tego jaki masz zapas na tym co robisz obecnie. Jeśli duży to spokojnie możesz te 10-12kg.
ad 2) Może być ok,jeśli będziesz ćwiczyć z odpowiednią intensywnością.
ad 3) filmiki,zwłaszcza pierwszy dość przydługawe,wiec jeszcze nie ogarnąłem.

PS: Dieta 1500 kalorii to trochę mało,nawet jak na dziewczynę która ćwiczy.


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2017-09-23 20:41:17

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Marcin8913
Czesc.
W nawiązaniu do Twojego posta i pytań:)
Waga o dwaznika 10-12 będzie odpowiednią, w zależności od tego które ćwiczenia będziesz wykonywać i oczywiście to ja będziesz cwiczyc ( Gierewoj sport,czy metoda Hard style). Filmy na yt,są pomocne ,aczkolwiek warto skonsultować to z dobrym instruktorem kettlebell. Co do ilości treningów,tak już trzy w zupełności wystarcza,nie możemy zapominać o regeneracji.
Pozdrawiam.
W razie pytań pisz śmiało.


Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Póki co, jestem jeszcze raczkująca (nie wiedziałam nawet, że są różne "szkoły" ćwiczenia z kettlem - teraz dzięki tobie poczytam o tym więcej). Jeśli kiedyś nadarzy się okazja to być może skonsultuje z jakimś instruktorem.
Inne pytania na razie się nie nasuwają, ale jeśli coś jeszcze mi przyjdzie do głowy to na pewno zapytam. Jeszcze raz dzięki:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
QUEBLO
ad 1) Sam ciężar może być ok,ale to zależy od tego jaki masz zapas na tym co robisz obecnie. Jeśli duży to spokojnie możesz te 10-12kg.
ad 2) Może być ok,jeśli będziesz ćwiczyć z odpowiednią intensywnością.
ad 3) filmiki,zwłaszcza pierwszy dość przydługawe,wiec jeszcze nie ogarnąłem.

PS: Dieta 1500 kalorii to trochę mało,nawet jak na dziewczynę która ćwiczy.



Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2017-09-23 20:41:17


Dziękuję za odpowiedź na moje pytania.
Co do intensywności, czy ją też powinnam jakoś sama dostosować czy jak to wygląda?

Odnośnie diety i kalorii: po przeliczeniu PPM wyszło mi lekko ponad 1500kcal, a ten sposób wydał mi się najbardziej sensowny. Wtedy też uprawiałam sport tylko sporadycznie, a tryb życia miałam raczej siedzący. Do tego nie wytrzymałabym raczej na diecie, która jest "gotowa" i nakazuje mi jeść to i tamto. Przy tej, którą przyjęłam waga spadała ok. 0,4-0,5kg na tydzień, więc wydawało mi się to ok. Jeśli jednak masz jakieś rady w tym temacie to jestem otwarta.

Pozdrawiam:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17700 Napisanych postów 132147 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460634
1 jak jesteś w stanie wykonać trening i nie czujesz się zmęczona to intensywnośc była za mała, jak nie możesz zrobić zaplanownych ćwiczen tzn za wysoka
2 z jakiego wzoru liczyłaś zapotrzebowanie, jak to gotowe kalkulatoiry to policz z tego https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
anubis84
1 jak jesteś w stanie wykonać trening i nie czujesz się zmęczona to intensywnośc była za mała, jak nie możesz zrobić zaplanownych ćwiczen tzn za wysoka
2 z jakiego wzoru liczyłaś zapotrzebowanie, jak to gotowe kalkulatoiry to policz z tego https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html


Dziękuję za odpowiedź!
Jeśli chodzi o liczenie zapotrzebowania to korzystałam z tego wzoru/kalkulatora: https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html
Po skorzystaniu z kalkulatora, który Ty podałeś wychodzi zapotrzebowanie ok. 1400 kcal.



Zmieniony przez - lillamy w dniu 2017-09-26 15:53:57

Zmieniony przez - lillamy w dniu 2017-09-26 15:59:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17700 Napisanych postów 132147 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460634
1400 taka ilość jest zbyt mała, 1500 to nawet dla osoby siedzącej co nic nie robi to mało, a Ty na dodatek trenujesz.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30603 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270679
ale to co Ci wychodzi to jest zapotrzebowanie na podstawowe funkcje życiowe,np oddychanie. Nie uwzględnia ta wartość natomiast czynności dnia codziennego,jak treningi,praca itd.
Pod tą wartoscią 1400 kalorii masz pozycję ktora Ci pokazuje ile musisz dostarczyć by wagę utrzymać. Od tej wartości odejmujesz jeśli chcesz się zredukować.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ćwiczenia bez obciązania kręgosłupa lędzwiowego.

Następny temat

Lipa z drążkiem

WHEY premium