SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening w domu + poręcze + lekka sztanga

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2560

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1056
Witam, postanowiłem w końcu zabrać się za trening.

Na chwilę obecną odpadają wizyty na siłowni z powodu nietypowych godzin pracy.

Jest szansa że zawitam na siłowni ale nim to nastąpi chcę działać.

Posiadam poręcze dokładnie takie mojeporecze i przedpotopową sztangę do której nie ma możliwości dokupienia już talerzy. Sztanga ma następujące parametry: gryf o wadze 7 kg, dwa talerze wagi 10 kg i dwa talerze o wadze 3 kg.

Zacząłem ćwiczyć takim planem"

Pompki standardowe - 5 serii po 6 powtórzeń
Pompki na poręczach - 4 serie po 3 powtórzenia (więcej nie daję rady)
Martwy ciąg - 5 serii po 6 powtórzeń (wykorzystuję cały ciężar czyli 33 kg, wraz z gryfem)
Pompki australijskie - 4 serie po 4/5 powtórzeń (z użyciem poręczy)

Przysiady bułgarskie - 5 serii po 6 powtórzeń
Wykroki - 4 serie po 6 powtórzeń
Przysiady ze sztangą - 4 serie po 5 powtórzeń (waga sztangi to 27 kg, wraz z gryfem)

Przerwy między seriami to 25/30 sekund i tyle samo między poszczególnymi ćwiczeniami.
Plan to nabrać trochę siły, ćwiczyć zdrowo, a przy tym jak wpadnie trochę masy to już w ogóle ekstra

Trochę o mnie - wiek 30 lat, wzrost - 174 cm, waga - 65 kg.

Czy ktoś mógłby przeanalizować mój plan treningowy i ewentualnie wprowadzić korekty ?

Dodam jeszcze że wszystkie powyższe ćwiczenia wykonuję na jednym treningu, w kolejności takiej w jakiej je wypisałem, trening wg grafiku pracy ale powiedzmy że co trzeci dzień.

Pozdrawiam


Zmieniony przez - chudy780 w dniu 2018-02-04 16:37:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Wypadało by cosdołożyć np na plecy, barki, i wtedy byś już miał całe ciało przetrenowane.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
jw
na grzbiet podciąganie na drazku a jesli nie masz gdzie to wiosłowanie lub przyciąganie do klatki lub inverted roqws
na barki jakas forma wyciskania nad głowe będzie OK
i jeszcze jedno, zaczynaj od największych partii,a kończ na małych. Zatem na początku nogi,grzbiet, a potem klata czy barki.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1056
A zatem jeśli mój plan będzie wyglądał następująco to będzie w miarę akceptowalnym treningiem całego ciała ?

Przysiady bułgarskie - 5 serii po 6 powtórzeń
Wykroki - 4 serie po 6 powtórzeń
Przysiady ze sztangą - 4 serie po 5 powtórzeń (waga sztangi to 27 kg, wraz z gryfem)
Martwy ciąg - 5 serii po 6 powtórzeń (wykorzystuję cały ciężar czyli 33 kg, wraz z gryfem)
Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia stojąc - 5 serii po 6 powtórzeń

Pompki standardowe - 5 serii po 6 powtórzeń
Pompki na poręczach - 4 serie po 3 powtórzenia (więcej nie daję rady)
Pompki australijskie - 4 serie po 4/5 powtórzeń (z użyciem poręczy)

Przerwy między seriami to 25/30 sekund i tyle samo między poszczególnymi ćwiczeniami.

Tu na koniec chciałbym dorzucić coś na barki, myślałem o wyciskaniu żołnierskim ale ciężar mam trochę za ciężki i o poprawnej technice nie ma tu mowy (wygina mnie całego jak paragraf a i tak sztanga ledwo idzie w górę). Polecicie coś dobrego do FBW i może niekontuzjogennego ?




Zmieniony przez - chudy780 w dniu 2018-02-06 15:13:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
konstrukcyjnie może być.
przerwy dość krótkie,ale że ciężar nieduży to ujdzie.
na barki tymczasowo możesz porobić unoszenie przodem aczkolwiek nie jest to najlepsze ćwiczenie

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Domowa siłownia

Następny temat

Kalistenika, street workout w domu

WHEY premium