SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening w domu + dieta - redukcja

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2396

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 722
Cześć! Wróciłem po dwóch latach do treningów. Chcę zrzucić resztkę fatu, zacząłem pod koniec stycznia, ostatnie 3 tygodnie miałem przerwę - do teraz udało mi się zrzucić z 74 do 70kg przy wzroście 177 cm. Docelowo chcę się wysuszyć do wakacji na jakieś 66-67 kg. Mam dietę, którą stosowałem już 2 lata temu:

Śniadanie: 2 jajka gotowane + płatki owsiane
2 śniadanie: chleb pełnoziarnisty + szynka drobiowa + warzywa + słonecznik
Obiad: Kasza gryczana + pierś z kurczaka + warzywa
(Godzina po obiedzie trening)
Po treningu: Kasza + pierś z kurczaka + banan
Kolacja: 2 jajka gotowane + kurczak/szynka + pomidor/cebula

Kasza zamiennie z ryżem brązowym lub makaronem brązowym, kurczak zamiennie z rybą.

Ogólnie nie chcę się rozpisywać co do proporcji, kalorii itp. W każdym bądź razie jestem ok. 400kcal na minusie.

Mój trening wygląda następująco:
Poniedziałek: na czczo 6km biegu, po obiedzie trening - pompki + wyciskanie sztangielek leżąć + rozpiętki
Wtorek: biceps + przedramię
Środa: na czczo 6km biegu
Czwartek: triceps + najszerszy grzbietu
Piątek na czczo 6km biegu, naramienne + barki + czworoboczny
Sobota i niedziela - odpoczynek

Trenuję hantlami - robię na każdą partię 2-3 ćwiczenia po 4 serie, liczba powtórzeń od 8 do 10. Zastanawiam się czy nie lepiej ułożyć sobie plan 3-dniowy z treningiem siłowym, zwiększyć obciążenia, a zmniejszyć liczbę powtórzeń. Do tego czy ok jest 3 razy w tygodniu biegać, myślałem też o jakichś interwałach. Czekam na Wasze opinie, wskazówki, co mogę poprawić, co zmienić aby osiągnąć lepsze efekty przy jak najmniejszej utracie mięśni.

Dodam, że w dni kiedy biegam na czczo 20 min przed biegiem biorę BCAA, natomiast po powrocie biorę jeszcze BCAA, a do tego jem płatki owsiane z białkiem WPC 80. Później spacer do pracy i po dwóch godzinach jem śniadanie.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
Skoro pijesz przed biegiem BCAA to już nie jest to bieg na czczo

Ile masz obciążenia?
Trening taki sobie. Dlaczego tylko taki sobie? Bo nie robisz nóg. Bieganiem nóg nie wyrobisz,wiec należy je robić tak samo jak pozostałe partie.

Nie myślałeś też o zmianie systemy treningowego? Jeśli bardzo chcesz split,to może podział dwa razy na tydzień? Partia raz w tygodniu przy ograniczonym sprzęcie to nie jest zbyt efektywny sposób.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 722
Dzięki za odpowiedź, no tak masz rację z tym na czczo, pisałem z roboty na szybko :P rano biorę 3kapsy BCAA olimpu i po biegu 2. Chyba tak zrobię, 2 razy w tygodniu partie i do tego doloze nogi. Obciążenia mam 25kg więc jak rozłożę na hantle jest po 12,5kg. Brzuch kiedy radzicie robić? Po treningu 2x w tygodniu?



Zmieniony przez - wilkchodnikowy w dniu 2017-04-05 21:04:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
to tymbardziej,z racji iż obciążenia jest mało to split raz na tydzień(gdzie trzeba jednak te mięśnie zmęczyć na tyle by odpoczynek 6-cio dniowy dla danej partii był zasadny) jest niezbyt trafiony.
Brzuch robiłbym tak samo jak inne mięśnie,to nie jest jakiś szczególny mięsień wymagajacy specjalnego traktowania

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 433 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6745
a po co chcesz, aż tak chudnąć w jakim celu ? 177 cm wzrostu i chcesz ważyć 67 kg........
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 722
Chcę zrobić dobrą rzeźbę na wakacje, a od września do następnych wakacji robić masę tak żeby się nie zalać tłuszczem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 722
Hej, nie chcę zakładać nowego tematu więc podbijam i mam jedno pytanie - z racji wykonywanej pracy trenuję po 17. Posiłki u mnie wyglądają następująco:
śniadanie 10
II śniadanie 13
Obiad 16
po 17 trening
18:30 potreningowy
i 21-22 w zależności jak się wyrobię kolacja

Dzisiaj miałem mega ochotę na warzywa więc zrobiłem sobie na kolację odżywkę białkową i do tego sałatkę z papryką, brokułem, pomidorem, cebulą, białkiem z 2 jajek oraz do tego zrobiłem sos winegret (trochę oliwy z oliwek, ocet jabłkowy, łyżeczka musztardy i przyprawy). Czy mogę taką sałatkę konsumować codziennie na kolację? Oczywiście zachowując odpowiednie proporcje. Czy warzywa są okej o tej porze?

Pozdrawiam


Zmieniony przez - wilkchodnikowy w dniu 2017-05-04 21:51:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
jeśli tylko mieścisz się w zalożonym limicie kalorycznym to pewnie ze możesz

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Drążek do sufitu

Następny temat

pytanie o podciąganie i drążek!

Wiecej