sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Trening w domu

Dodaj odpowiedź

Trening w domu, wyciag stacjonarny czy brama ?

Wysłana -
Witam, z powodu zlikwidowania lokalnej siłowni postanowiłem zrobić sobie mała w domu.
Ławeczke juz zakupiłem, chciałbym jeszcze dokupic wyciag, badz brame.
Pomysł na brame wziąłem stad iz nie mam mozliwosci przymocowac wyciagu do sciany, sa z pustaków ... więc wyciag musiałby byc stacjonarny.
Jego cena jest podobna do bramy stad pytanie co lepiej kupic? z tego co widzialem na zdjeciu brama ma gorny i dolny wyciag,( nigdy nie mialem okazji cwiczyc na czyms takim ) wiec ma takie funkcje jak wycig + jeszcze dodatkowy trening klatki.

Wstawie tu linki do przedmiotow:

Wyciag ; http://www.marbo-sport.pl/product-pol-17957-Wyciag-stacjonarny-dolny-i-gorny-MH-W106-Marbo-Sport-uniw.html?gclid=CNK7rMOr5dMCFZYaGAodhB4OZw

Brama; http://www.marbo-sport.pl/product-pol-17958-Wyciag-bramowy-brama-do-domowej-silowni-MH-W103-Marbo-Sport-uniw.googleshoppingpl.html?gclid=CKKDxKuz5dMCFcqkGAod2F0NWg

Z góry dziekuje!
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
większosc ćwiczeń "wspólnych" da sie wykonać i na jednym i na drugim urządzeniu. Jedyna grubsza róznica to możliwosć wykonania rozpiętek na bramie,a na wyciągiu możliwosć wykonania ściagania wyciągu. No,na wyciągu łatwiej będzie też wykonać przyciąganie w siadzie,bo masz te podpórki pod stopy. Dla odmiany jak troszkę pokombinujesz to można by dorobić drążek do podciągania w tej bramie...czyli de facto coś byś nie wybrał to i tak pewien zestaw ćwiczen możesz zrobić i tu i tu
Wysłana -
QUEBLO
większosc ćwiczeń "wspólnych" da sie wykonać i na jednym i na drugim urządzeniu. Jedyna grubsza róznica to możliwosć wykonania rozpiętek na bramie,a na wyciągiu możliwosć wykonania ściagania wyciągu. No,na wyciągu łatwiej będzie też wykonać przyciąganie w siadzie,bo masz te podpórki pod stopy. Dla odmiany jak troszkę pokombinujesz to można by dorobić drążek do podciągania w tej bramie...czyli de facto coś byś nie wybrał to i tak pewien zestaw ćwiczen możesz zrobić i tu i tu

na lokalnej silowni tez nie bylo tych podpórek, dawalismy taka skrzyneczke pod nogi :) w sumie sciaganie drazka do klatki to tez nie taki problem, wystarczy wykombinowac cos pod tylek np lawke :P

W opisie bramy jest napisane ze max obciazenie to 140kg, dotyczy to jej "jednego" wyciagu czy 140 kg w sumie po obu stronach?
Myślisz ze to łączenie jest na tyle wytrzymale zeby zrobic z tego drążek ?
Wysłana -
[

mee
na lokalnej silowni tez nie bylo tych podpórek, dawalismy taka skrzyneczke pod nogi :) w sumie sciaganie drazka do klatki to tez nie taki problem, wystarczy wykombinowac cos pod tylek np lawke :P

przy ściąganiu wypadało by jeszcze zablokowac czymś uda,bo przy większym ciężarze będzie Cię odrywać od ziemi

mee
W opisie bramy jest napisane ze max obciazenie to 140kg, dotyczy to jej "jednego" wyciagu czy 140 kg w sumie po obu stronach?

a to już bardziej pytanie do producenta.

mee
Myślisz ze to łączenie jest na tyle wytrzymale zeby zrobic z tego drążek ?

może nie tyle w miejscu lączenia ale np gdzieś dalej od niego. Taki prosty patent:
- Rura zwykła,np z castoramy. Dwa łańcuchy i dwa karabińczyki-wszystko kosztuje grosze.
-Łańcuch przewieszasz w połowie długości miedzy łączeniem a końcem bramy,spinasz karabińczykiem dowolne ogniwa. Z drugiej strony to samo. Wkładasz rurę w zrobiony uchwyt i tyle. Owszem, nie będzie to tak stabilne jak drążek przymocowany na stałe ale to tylko zadziala na plus, bo nie będzie można oszukiwać.
Wysłana -
Dziękuję bardzo!
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź