SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening w domowych warunkach = To samo co siłownia.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4574

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 71
Wykonywanie większej liczby ćwiczeń, ale z mniejszymi ciężarkami, daje na siłowni ten sam efekt, co ćwiczenie przy większym obciążeniu - wynika z najnowszych badań.

Naukowcy z McMaster University w Hamilton, w stanie Ontario sprawdzili, jak różne kombinacje obciążeń i powtórek wpływały na mięśnie nóg u młodych mężczyzn. Ochotnicy ćwiczyli trzy razy w tygodniu przez 10 tygodni według trzech różnych programów treningowych. W jednym z nich mieli wykonać jedną serię powtórzeń przy obciążeniu stanowiącym 80 proc. maksymalnego obciążenia, w kolejnym - trzy serie przy obciążeniu jak w pierwszym przypadku, a w trzecim - trzy serie przy obciążeniu stanowiącym 30 proc. maksymalnego ciężaru.

Odkryliśmy, że trening lżejszymi ciężarami był równie efektywny w zwiększaniu masy mięśniowej i zwiększaniu wytrzymałości - powiedział autor badania.

Wnioski naukowców obalają popularny pogląd głoszący, że wykorzystywanie dużych obciążeń jest najlepszym sposobem na wzrost masy mięśniowej i siły.

Wielu dorosłych ma problemy ze stawami, które wykluczają ćwiczenie przy dużych obciążeniach. To badanie pokazuje, że mają wybór i mogą ćwiczyć z lżejszymi i mniej onieśmielającymi ciężarami i wciąż będą mieć z tego korzyści - uważają badacze.





Wychodzi na to, że trening z mniejszym obciążeniem da nam te same efekty i + jest taki, że nie uszkodzimy tak stawów.
Więc w domowych warunkach też można zbudować masę i siłę :P

Ja np robię 9 serii pompek na max powtórzeń. Na następny dzień 9 serii drążka na max powtórzeń. Potem jeszcze co innego, ćwiczenia typu przysiady itp itd. Codziennie trening prócz niedzieli :D
Na koniec w każdy dzień robię jeszcze 6 serii brzucha - scyzoryki leżąc.

Powiem wam, że czuję efekty, już trenuję tak 2 miesiące i chłopaki na serio widać efekty :D Jestem bardziej nabity i co jakiś czas wykonuję więcej powtórzeń. Przed treningiem zawsze piję napalm a po treningu BCA :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
alescie zboczyli z tematu...
choć w zasadzie rzecz została dobitnie ujęta w pierwszym poście.
Az dziw bierze ze naukowcy nie wzieli tego parametru...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
Haczyk jest w tekście : przez pierwsze 10 tygodni. A przez większy okres z tych 10 tygodni żadnych zmian można nie zauważyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 71
Myślę, że do 100 powtórzeń drążka siłą będzie szła bardzo dobrze hehe :P
Potem można to sobie urozmaicać plecakiem z jakimś żelaztwem czy nawet butelkami wody, to samo przy pompkach i innych xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
Myśl dalej, trening wyobrażeniowy też podobno działa. Nie ma wzrostu siły na większych powtórzeniach. A biorąc pod uwagę, że treningi będą męczące, może i spadnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 71
Podzieliłem się tylko tym jak to na mnie działa, trenuje juz tak 2 miechy i widzę duże efekty. Coś jeszcze ? :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
A co byś chciał?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
sluchaj bjj, pierwsze 3 miesiace ida szybko, bo organizm zaczyna wykorzystywac potencjal miesni ktore juz masz. potem gdy przyjdzie budowac mase zobaczysz dopiero jakie efekty daje domowka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 71
No ja wiem ale to jest chyba jasne, że organizm ma pewne ograniczenia i coraz wolniej to wszystko przychodzi :)
Jak zauważę pewien zastój czy coś to będę zwiększać obciążenie tak jak mówiłem co do plecaka z wodą czy z czymś...
Da to zapewne te same efekty co siłownia...

Nie no ja mówię, że bez hantli itp też da radę :D
Jak ktoś nie ma siana chodzić na siłkę to można zrobić nie gorszy trening w domu :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
Przydziałowe 80 kg dla metra osiemdziesiąt sportowej sylwetki. To są masowe efekty domówki, czyli zdrowy poborowy z błyskiem w oku :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 805 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10721
Jak najbardziej jest co ćwiczyć w domu, i jak ktoś wyczynowcem nie jest domówka styka, poprawiać możesz zręsztą i silę i wytrzymałość. Ale to nie jest alternatywa dla kulturystyki z ciężarami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Wiadomo_kt dobrze prawi. W domu można wyglądać, dobrze. Tak jak lubi większość lasek, czyli niskie bf, w kablu 36cm, krata na brzuchu i brak nóg.

Ale to żadna alternatywa dla siłowni, jeżeli ktoś marzy o sylwetce kulturysty. Niestety.

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2012-08-23 11:55:38

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak cwiczyc

Następny temat

jak ćwiczyć..

WHEY premium