SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening uzupełniający piłkę nożną

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2783

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
Witam. Mam 16 lat, 173cm wzrostu,68 kg wagi. Trenuję piłkę nożną. Do tej pory ćwiczyłem na siłowni różnymi odmianami treningu FBW 3 razy w tygodniu. Zastanawiam się nad przejściem na jakieś treningu typu kompleksów metabolicznych. Chciałbym o jakąś radę, czy jest sens taka zmiana.
Zależy mi na wszystkich cechach jakie potrzebne są w piłce nożnej, siła, wytrzymałość, szybkość, zwinność.
Zastanawiałem się nad crossfitem, ale bardziej jednak kręci mnie jakiś trening typu kompleksów metabolicznych.

Zaplanowałbym to tak w okresie przygotowawczym do sezonu:
3* w tygodniu kompleksy
3* w tygodniu piłka nożna
1\2* w tygodniu interwały biegowe
Dzień wolny wtedy, gdy poczuje że jestem zmęczony, nie przybieram stałej zasady że jeden dzień w tygodniu musi być wolny - czuję w sobie kiedy organizm daje sygnał że czas odpocząć.

A w trakcie sezonu tak:
3\4*piłka nożna
2\3* kompleksy

Dieta opanowana na 100%.

I tak właśnie się zastanawiam, czy opłaca mi się przechodzić na kompleksy, czy nie lepiej dalej sobie ćwiczyć FBW z wieloma elementami dynamiki. Zdaje sobie sprawę że nikt wróżką nie jest a każdy może odebrać ten trening inaczej, ale może jest tu ktoś w podobnej sytuacji kto może podzielić się wrażeniami?

A może by spróbować kombinacji jakiejś? np. 2 razy w tygodniu FBW i 1 raz w tygodniu Kompleksy? Jestem otwarty na sugestię, za pomoc z góry dziękuje.

Zmieniony przez - Killing232 w dniu 2012-07-16 13:51:04

Dostałeś rower więc pedałuj :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
_Knife_
Do autora - przeginasz, przetrenujesz się lub złapiesz kontuzję. 4x piłka i 1-2x bym pobiegał/potrenował siłowo i koniec. Jak stosujesz koks, to dorzuć więcej treningów. Inaczej źle to widzę.

Co do treningu nie układaj, jak nie umiesz. 3-4 ćwiczenia, 5-8 powt. Tak to widzę. Gotowe programy w podpisie.



To będzie różnie w trakcie sezonu - jak wyjdzie 4 porządne treningi piłki to będą 2 treningi siłowe, jak będzie 3 treningi piłki to będą 3 treningi siłowe, nie mogę tego określić zbytnio. Ale myślę że jak się sezon zacznie to będę ćwiczył siłowo 2 razy w tygodniu.

A co do planu - brałem gotowe plany, ćwiczyłem 5x5(jedynie martwy ciąg zamieniony na high pull z ziemi, konsultowane to było z traktorem). Teraz chciałem go trochę zmodyfikować bo ćwiczę już nim ponad 3 miesiące(w tym czasie też były drobne zmiany np. zamiana dipsów na francuza). W takim razie skoro mówisz żebym nie układał okej, ale w tych podwieszonych ciężko coś dobrać z elementami dynamiki.

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mnie się wydaje, że prócz treningów piłki nożnej powinieneś zrobić FBW i ciężkie wielostawy w krótkich seriach, by poprawić siłę. Zauważ, że w dzisiejszych czasach piłkarze są dość atletycznie zbudowani, więc na pewno nie żałują sobie na siłowni. Przy takim rozkładzie tygodnia skupiłbym się na wykonywaniu serii 3-6 powtórzeń na dużych ciężarach przynajmniej 2x w tygodniu. Ten trzeci możesz zrobić CF. Tak mi się wydaje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
Trenowałem do tej pory systemem 5X5 czyli 5 serii 5 powtórzeń z różnymi wariantami CD. Jestem zadowolony z efektów ale potrzebuje jakiejś innowacji, dlatego pomyślałem o kompleksach.

Ogółem niskie zakresy dały mi już trochę w kość i potrzebuję złapać świeżego oddechu.

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To zrób przerwę. 5x5 to dobry trening i powinieneś raczej do niego wrócić lub zrobić coś podobnego. Zmieniaj podstawę treningu i kombinuj by nie było nudno. Nie musisz ciągle robić przysiadów i ciagów. Tam jest mnóstwo możliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Morales
duze ciezary, malo powtorzen przy takiej budowie?

Hm, ja bym raczej rozwazyl:
a.) trening typowo masowy z powtorzeniami w zakresie 12-8 (min)
b.) treningi typu CF z wlasnym ciezarem ciala

Nie przesadzajmy z ta sila. Baza silowa budowana jest PO bazie masowej, nie odwrotnie. Sciegna i miesnie musza zostac przystosowane do wysilku

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak, ale jemu jako piłkarzowi nie jest potrzebna dużo większa masa. 5x5 to dobra podstawa. Jeśli potem uzupełni to treningami pylometrycznymi to może fajnie poprawić parametry, które piłkarzowi są najbardziej potrzebne. Wyskok, szybkość, start do piłki i takie tam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
Morales_37
Tak, ale jemu jako piłkarzowi nie jest potrzebna dużo większa masa. 5x5 to dobra podstawa. Jeśli potem uzupełni to treningami pylometrycznymi to może fajnie poprawić parametry, które piłkarzowi są najbardziej potrzebne. Wyskok, szybkość, start do piłki i takie tam...


Dokładnie, masa mi jest nie potrzebna a nawet więcej - byłaby zbędna!
I tak od początku treningów przybrałem 9kg przy tym tylko 2cm w pasie(wliczając w to rozrost prostowników to wychodzi że tłuszczu przybyło niewiele), z tym że przed 5X5 ćwiczyłem masowo żeby nie być takim chuchrem.

Czyli dalej ciągniemy 5X5.

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Tak, ale jemu jako piłkarzowi nie jest potrzebna dużo większa masa. 5x5 to dobra podstawa. Jeśli potem uzupełni to treningami pylometrycznymi to może fajnie poprawić parametry, które piłkarzowi są najbardziej potrzebne. Wyskok, szybkość, start do piłki i takie tam...
A sila statyczna jest mu potrzebna? Jezeli juz idziemy tymi torami, to najbardziej przydatna bylaby imo wytrzymalosc silowa, ktorej wcale nie poprawi znaczaco 5x5, ale wlasnie druga opcja, ktora podalem.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
a może jednak te kompleksy sztangowe, na których ostro dołożyłbym do pieca? Przerwy krótkie, nie trzymać się stałej liczby powtórzeń tylko ćwiczyć na tyle na ile idzie w danym ćwiczeniu?
Po tym 5X5 nie powiem, fajnie się czuje i na boisku też widzę że idzie się zastawić\przepchnąć nawet i z większymi agentami, ale sądzę że to zasługa tego że po prostu ćwiczyłem i wzmocniłem mięśnie, zwiększyłem wagę.

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Imo- jezeli nie chcesz dodatkowego miesa (ktore swoja droga raczej zaszkodzic Ci nie powinno do pewnej granicy), to juz bym wolal te kompleksy zdecydowanie. To tez dobry trening i wchodzisz na wysilek beztlenowy, a nie wiecej odpoczynku niz cwiczenia.

Zmieniony przez - Kamiru w dniu 2012-07-16 15:30:31

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
No to cóż, młody jestem, mam czas jeszcze kombinować tak więc zrobię tak: narazie pociągnę jeszcze trochę tym 5X5, w sierpniu gdzieś miesiąc przed sezonem wejdę na kompleksy, sprawdzę co i jak. Jak będę zadowolony zostanie tak przez cały sezon a w zimę powrócę do niskich zakresów.


Edit:
W takim razie mam do was pytanie. Ćwiczę tym 5x5 już sporo, chciałbym zacząć ćwiczyć dwugłowe ud oraz wprowadzić parę innych ćwiczeń. Ułożyłem takie coś:

B:
Przysiad tylni rampa 10+ podejście na Maksa 5p.
Push Press rampa 10 + podejście na Maksa 5p.
Wiosłowanie nachwyt rampa 10+ podejście na Maksa 5p.
Uginanie ramion ze sztangą 3s 8-16 p.
Unoszenie z hantlami na boki 3s 8-16p.
Brzuch

A:
High pull z ziemi rampa 10+ podejście na Maksa 5p.
rampa 10
Wyskoki z obciążeniem 3s.
Żuraw 3s.
Skoki na łydkach 3s.
Wyciskanie leżąc rampa 10 + podejście na Maksa 5p.
Uginanie Francuskie leżąc za głowę 3s 10-16p.


Może by w ten sposób poćwiczyć trochę, wykonując ćwiczenia dynamicznie te które się da. Czy nie ma nawet sensu brać się za taki trening bo to sprzeczne z celem?

Zmieniony przez - Killing232 w dniu 2012-07-16 15:41:01

Zmieniony przez - Killing232 w dniu 2012-07-16 16:48:48

Dostałeś rower więc pedałuj :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening silowy + crossfit ;)

Następny temat

CF, wstępny plan treningowy

WHEY premium