SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening sztuk walki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1811

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez georgu z działu Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 53
Witam mam 16 lat i trenuję karate chciałbym trenować jeszcze jakąś sztukę z użyciem sztuk kopanych i ręcznych tylko nie mogę się zdecydować jaką mógłby mi ktoś coś doradzić>?



Zmieniony przez - Arrrr w dniu 2017-03-11 18:09:55
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Przenoszę do SW

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 86 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 410
Kopnięcie i ręce , to naj kickboxing / mhai thay czy jak to się pisze XD , dodatkowo możesz po prostu ćwiczyć Teakwondo + Boks wydaje mi sie ze to byłoby lepsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lepiej skupić się na jednym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Karate tradycyjne, czy kyokushin lub pochodne?

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 53
^^^ Kyokushin


Zmieniony przez - Arrrr w dniu 2017-03-12 18:31:43
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Priorytetem są dla ciebie zawody kyoka, czy ogólny rozwój w sztukach walki? Jeśli to pierwsze, to ja na twoim miejscu odpuścił inne sztuki walki, a zamiast tego ,dał jakieś bieganie, czy siłownie. Jeśli to drugie, to z uderzanych muay thai. Możesz pomyśleć, też o bjj by nauczyć się podstaw parteru, oraz mma co chyba byłoby najlepszym rozwiązaniem. Poznałbyś podstawy parteru, obaleń i obrony przed nimi, oraz przystosowałbyś swoje karate do walki z uderzeniami na głowę. Co ważne w mma walczy się w małych rękawicach (nie tak jak w boksie, czy muay thai w dużych bokserskich) co wymusza bycie bardziej mobilnym, korzystania z zbić i bloków, a jednocześnie garda podwójna nie jest tak skuteczna. Bardzo dobrze przekłada się to na walkę na gołe pięści.Oczywiście podczas treningu używa się rękawic bokserskich, ale uczony jesteś jak poradzić sobie bez nich. Mam nadzieję, że pomogłem.
2

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 112 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1315
Skup sie na jednym bo pewnie nie masz jeszcze o tym pojecia co cwiczysz. No chyba ze cie to nie bawi. Jak zaczniesz rozumiec gdzie twoje karate ma braki wtedy mozesz zaczac je wypelniac. Wiekszosc ludzi nigdy do tego punktu nie dociera. Jak juz to na poczatek mozesz wybrac sie do innego trenera na trening tego samego stylu. Zawsze poznasz nowe metody i przy okazji moze dowiesz sie kto ma wiecej wspolnego z rzeczywistoscia. Potem mozesz zobaczyc inne style. Wado-ryu, shotokan-ryu, goju-ryu, shorin-ryu, uechi-ryu Porownasz kata w roznych stylach. Kiedys w koncu bylo tylko jedno karate. Jednak ten ruch polecam dla bardziej zaawansowanych. Pamietaj ze wiekszosc tych mistrzow trenowali cos wiecej niz tylko karate. Byli bardziej otwarci niz to sie stalo kiedy karate dotarlo do japoni i jakos sie zastalo. Polecam laczyc z judo lub ju-jitsu. Wszystko to jest w karate choc teraz po usportowieniu zeszlo na bardzo daleki plan. Poszukaj "zapomniane rzuty Funakoshiego".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak samo jak w taekwondo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Ile trenujesz karate?
3

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 53
Karate trenuje od roku, i chciałbym się rozwijać ogólnie w sztukach walki zawody są dla mnie jedynie małym wyzwaniem, także chodzę na siłownie od miesiąca.



Zmieniony przez - Arrrr w dniu 2017-03-13 20:57:41
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wojsko 2017

Następny temat

Rozwalony łuk brwiowy

WHEY premium