SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening specjalistyczny vs ogolny

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3623

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Witam,

Oto moj problem.

Uwielbiam sztuki walki i chcialbym moc je uprawiac przez najblizsze parenascie lat. Niestety wciaz trapia mnie kontuzje. Poprawilem diete i suplementacje, zaczalem uwazniej cwiczyc, a one wciaz biora sie 'z niczego'.
Wydaje mi sie, ze moze nie jestem na tyle fizycznie rozwiniety by moc trenowac na poziomie, ktory mnie interesuje.
Wydaje mi sie, ze trening specjalistyczny 3xtyg nie daje mi odpowiedniego przygotowania kondycyjnego i silowego, by bezpiecznie cwiczyc - stawy i sciegna nie adaptuja sie do obciazen.
Sprobowalem dodac do tych tre specjalistycznych treningi ogolne - silownia, basen, gimnastyka. Zaowocowalo to kontuzja, przemeczeniem oraz klopotami zawodowo-osobistymi.
Zaczalem zastanawiac sie, czy nie byloby lepiej dla mnie odpuscic treningi specjalistyczne na pewien okres i ten czas poswiecic na trening silowo-wytrzymalosciowy.
Powiedzmy 3x tyg HST, do tego joga i czasem rowerek/skakanka/basen.
Np.
Pon - HST i Joga;
Sr - HST;
Pt - HST i Joga;
Sobota basenik lub skakaneczka lub rowerek - czysto rekreacyjnie. Do tego 2 razy w miesiacu sauna i masaz.

Co o tym myslicie?

Pozdrawiam
M.

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
http://www.e-stacja.pl 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
hehe - ok - przepraszam - nie czytalem twojej odpowiedzi wyzszej %)
juz lece czytac

tequilla.mafia.suple.hardcor.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kenjiro Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 707 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8070
Dluzsza przerwa od SW moze z jednej strony dobrze zrobic - szczegolnie na psychike. Bedziesz potem czul glod treningow. Z fizycznego punktu widzenia zastapienie SW basenem i innymi rzeczami o ktorych napisales nie bedzie dla ciala "szkodliwe" jesli tylko utrzymasz wysoki poziom wysilku. Jesli chodzi o pamiec ruchowa, zdobywanie doswiadczenia w SW to przerwa jest niekorzystna...Poza tym, przynajmniej dla mnie, istnieje problem samozaparcia w samotnych treningach (bo takie w wiekszosci Cie czekaja). Nie jest latwo zmobilizowac sie samemu na treningu...
A moze zmienic styl SW? A moze poprobowac czegos zupelnie innego? Siatkowka, koszykowka, pilka nozna? Szermierka? Ta ostatnia moze byc dobrym przygotowaniem do noza, ktory wiem ze chciales cwiczyc. Coraz blizej jest takze powstanie sekcji noza u nas, wiec moze to?
Jesli podejmiesz decyzje rozstania z SW, zycze Ci powodzenia i samozadowolenia z treningu, jakikolwiek on bedzie.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
powiem tak
nie zawsze psychika zwycieza tam gdzie cialo mowi NIE
moze jednak SW nie sa dla cibie ??
lub jak mowil kolega wyzej poszukac innego mniej kontuzjogennego SW ??
moze cos z wewnetrznych stylow kung fu (nie wiem czy to pojecie jest ciagle adekwatne tak sie mowilo jak ja bylem w temacie tej materii )??


Your body does not like your idea being lean and big-unfortunately

Alternatywna Droga-2004
konsultant-mafii.suple.hardcor.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jezeli chcesz sie przygotowac do SW to w Twoim planie zdecydowanie za malo cwiczen aerobowych; ja bym wlaczyl co najmniej co drugi dzien (o ile nie codziennie) aeroby; musisz miec wydolnosc zeby pozniej moc sie skoncentrowac na cwiczeniu techniki;
po co tyle jogi? zakres ruchomosci stawow najlepiej cwiczy cwiczac techniki w ktorych Ci bedzie potrzebny
nie bardzo tez rozumiem wybor HST


Zycie zaczyna sie... w ketozie
"Everything should be made as simple as possible, but not any simpler." Albert Einstein
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi.

Wspominaliscie o zmianie dyscypliny. Przed SzW uprawialem koszykowke i biegi, otarlem sie o zawodnicze plywanie. SzW, w szczegolnosci BJJ, to sport, ktorego cale zycie szukalem. Jest w nim wszystko, czego potrzebuje i jezeli to mozliwe, nie chcialbym go porzucac.

Post ten jest prosba do Was o pomoc w powrocie do/uzyskaniu formy umozliwiajacej mi dalsze trenowanie SzW.

Chcialbym wzmocnic sciegna i stawy, stabilizowac je dobrze rozwinieta muskulatura. Znajomy zawodnik powiedzial ( 3boista, kadrowicz ), ze poza prostownikami plecow reszta moich miesni jest jak papier i byc moze to jest przyczyna kontuzji.

Powtorze chcialbym rozwinac muskulature, zwiekszyc sile i wydolnosc.

Wybralem HST poniewaz w innym miejscu napisaliscie mi, ze jest jest on mniej szkodliwy dla stawow niz trening tradycyjny.
Zdecydowalem sie na dwa zajecia jogi w tygodniu, poniewaz zalezy mi na poprawie elastycznosci, wzmocnieniu stawow, ktore joga gwarantuje, oraz wycieszeniu.

Masz racje Paleo, ze w moim planie zbyt malo jest treningow wytrzymalosciowych. Wynika to z tego, ze obciazenia chcialbym dodawac stopniowo. W pozniejszym okresie rowerek, ergometr(?), skakanka itp. moglbym smialo dorzucic w dni treningowe, poniewaz taki sprzet znajduje sie na mojej silowni.


Byc moze caly ten pomysl jest do bani i zamiast siedziec w domu powinienem zagrysc zeby i dalej biegac na tre jak do tej pory i liczyc, ze organizm sam sie w koncu przystosuje.

Nie wiem - stad ten post.



Pozdrawiam
M.

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
http://www.e-stacja.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
a moze jestes przetrenowany? i stąd twoje problemy?
ja na twoim miejscu zrobił bym kilka tygodni przerwy od treningów (jakichkolwiek), potem stopniowo wracał zaczynajac od HST zeby wzmocnic stawy i miesnie. W okresie przerwy skup sie na regeneracji, trzymaj diete i odpoczywaj, jak masz dostep to moze jakies masaze itp. Poprostu staraj sie jak najbardziej wypoczać

Pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Kermit - pauzuje od jakis 6tyg. Jezeli to mozliwe, to chcialbym rozpoczac treningi ( hst lub SzW )po 4 lutego. Czyli po prawie 2 miesiacach bezczynnosci.

Pozdrawiam
M.

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
http://www.e-stacja.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
a no to chyba ze tak

Pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426


No to jak tam, co tak malo odpowiedzi? Zabilem cwieka, czy co?



Pozdrawiam
M.

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
http://www.e-stacja.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
za dlugie przerwy tez sa nie dobre; wg mnie max 2-3 tygodnie jezeli powodem przerwy nie sa kontuzje; a najlepiej roznicowac natezenie treningu;



Zycie zaczyna sie... w ketozie
"Everything should be made as simple as possible, but not any simpler." Albert Einstein
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
2 miesiace bezczynnosci to juz sporo ...wiem cos o tym (niestety)
polecam najpierw pobawic sie w ogolnorozwojowke - i przygotowac sie do konkretnych celow jakie chcesz osiagac ... postaraj sie wybrac - masa miesniowa ? SW ? itd
pozdrawiam

tequilla.mafia.suple.hardcor.pl
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

O mleku..

Następny temat

BoboVity itd w diecie.

WHEY premium