SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening siły dłoni

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5689

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jakie ćwiczenia zalecacie na rozwój siły uchwytu dłoni. Zaznaczam, że dotąd trenowałem głównie wolnymi ciężarami, bez żadnego wspomagania - pasków, maszyn itp. Wiem że najlepsze jest włażenie po linie, ale obecnie moje dłonie są raczej za słabe. Poradźcie coś prosze.

stalker
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
myśle, że martwy ciąg, kaptur i podciąganie na drążku są ćwiczeniami podczas których naprawdę 'mocno' ściskasz dłoń. szczególnie przy 2 pierwszych ww. ćwiczeniach czuję, że pod koniec ćwiczenia sztanga wyślizguje mi się z rąk i nie jestem w stanmie tego powstrzymać żadną siłą.

bd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 101 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 594
Niezłe są specjalne "ściskacze", znam kolesia który ćwiczył z nimi 3 lata , uwież mi ,nie chciałbyś mu ścisknąć dłoni.

Yo Man

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4925
A Ja trenuję nadgarstki. Siadam odwrotnie na ławce biorę sztangę w dłonie, wychylam lekko nadgarstki i uginam. Wydaje mi się, że idzie też sporo siły w dłonie, chociaż jest to ćwiczenie na nadgarstki. Lubię to ćwiczenie, bo jest proste i skuteczne.


Ricardo

Ricardo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za rady.


Ricardo, czy możesz opisać dokładniej to ćwiczenie plz?

stalker
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trzy cwiczenia:

1. Uginanie nadgarstkow, ale nieco inaczej - opuszczajac sztange pozwalamy jej, aby sturlala sie nam az do koniuszkow palcy, nastepnie zaciskamy dlon jednoczesnie uginajac nadgarstki.

2. Zwykle trzymanie ciezkiej sztangi.. ustawiamy stojaki tak aby byly nieco ponizej naszych rak, chwytamy i trzymamy. Dobieramy ciezar tak, aby moc policzyc do dziesieciu (powoli). Mi juz po takiej jednej sesji bardzo wzrasta sila uchwytu - trzeba tylko uzywac ciezaru, przewaznie wiekszego niz przy martwym (zakladajac, ze nie stosujemy paskow). stojaki pelnia tu role psychologiczna :) nie martwimy sie czy uda nam sie odlozyc ciezar tylo trzymamy ile wlezie :)

3. Cwiczenie najlepsze, ale potrzeba miec rurke/kijek z linka, do linki przyczepiamy obciazenie i oburacz nawijamy linke na drazek. Nachwyt i podchwyt. Chyba najlepsze cwiczenie na przedramiona i uchwyt.

bst
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bst tak jest właśnie to 3 jest ok ale mało kto o nim wie.

Tomek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1264 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13061
racja po tym 3 przedramoiona pala zywym ogniem

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.

lukas3339
"Wroga trzeba zabić z dużej odległości, bez ostrzeżenia, strzałem w plecy. O honor nalezy dbać wśród przyjaciół" Zasłyszane.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
a do tego jeszcze polecam (na siłe uchwytu) zwykłe zwisanie na drążku aż do puszczenia palców(spadnięcia)


Pozdrawiam

KAIN
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1078 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5820
Kurcze nie moge sobie wyobrazić jak wygląda to 3 ćwiczenie z tą rurką....

Pozdro)))

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 603
Poszukaj w okolicy sali gimnastycznej wyposażonej w ściankę alpinistyczną (ostatnio coraz częściej o takie) - wchodzenie po takiej ścianie, to bezwzględnie najlepsze ćwiczenie na siłę palców i całej ręki.

Voodoo

Voodoo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wieksze zakwasy...wieksze przyrosty masy?

Następny temat

Raz w tygodniu klatka - czy to nie za malo?

WHEY premium