SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening ramion.

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3171

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Witam.

Mam pewien problem i nie ukrywam, ze licze na Wasza pomoc

Poszukuje nastepujego programu treningowego.
Cel : rozwoj miesni ramienia - biceps i triceps.

Ograniczenia :
- trening odbywac sie bedzie jedynie w domu. Stac mnie jedynie na dodatkowy zakup pary sztangielek, posiadam juz 2x 4kg, co jest dobre jedynie na rozgrzewke
- trening powinien maksymalnie odciazac barki
- trening wykonywany bedzie raz w tygodniu ( pozostale dni 4xboks/judo; 1xsilownia(barki,nogi,plecy)

Jezeli jestecie w stanie cos mi doradzic, bardzo mi to pomoze.
Dziekuje.

Pozdrawiam
M.

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
http://www.e-stacja.pl 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
nie polecam cwiczenia o ktorym mowi kolega - szczegolnie z Twoimi barkami Maćku. Wogole nie polecam tego cwiczenia wlasnie ze wzgledu na stawy barkowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
no to masz sporo ograniczen

1. musisz miec dostep do sprzetu ze zwiekszajacym obciazeniem - jakie zamiersasz kupic sztangielki ??
2. dlaczego na treningu w silowni nie mozesz rowniez wykonac szybkiego treningu ramion (tak aby w sumie wyszly dwa treningi dla ramion) ??

Your body does not like your idea being lean and big-unfortunately

Alternatywna Droga-2003
konsultant-mafii.suple.hardcor.pl
************************************************************
mniej bledow, koniec z marnowaniem $-prywatna pomoc-prosze o maila
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Sztangielki - sam nie wiem, jakie kupic. Chcialem wydac jakies 100zl na ten zakup. Jezeli masz cos konketnego na mysli, to smialo

Nie do konca rozumiem, co sugerujesz z ta silownia. Od siebie napisze, ze na silownie mam wykupione 4 wejscia miesiecznie i jedynie na to mnie stac. No chyba, ze do mojego programu chcialbys dorzucic pare cwiczen na ramiona.
W tym przypadku wklejam


"Trening na silowni bedzie obejmowal :
1. wzmocnienie stozka rotatorow barku i miesni naramiennych
2. wzmocnienie srodkowych partii miesni plecow
3. wzmocnienie miesni dwoclowych, czworoglowych uda i wiazadel stawu kolanowego.

Trening zaczynamy od miesni nog :

Wyciskanie ciezaru nogami 3x 25 powt z zapasem 2/3 ruchow
Wyprosty na maszynie 3x 20 z zapasem 2/3 ruchow
Ugiecia lezac na dwoglowe 3x 15-20

Plecy

Wyprosty na lawce rzymskiej 3x 25
Glebokie wioslowanie na wyciagu poziomym, uchwyt prosty, podchwytem na szer. barkow 3x 12-15
Sciaganie drazka do klatki na wyciagu pionowym, podchwytem na szerokosci barkow 3x 12-15

Barki

Unoszenie sztangielek - cwiczenie na rotatory polega na uniesieniu dwoch ramion lub lednego i podparcia go mniej wiecej w polowie ramienia - ramie (bark->lokiec) rownolegle do podlogi, przedramie (lokiec->nadgarstek) prostopadle do podlogi, dlon do dolu. Ruch zaczynamy unoszac obciazona dlon (ciezarek rzedu 1-3 kg) do gory zachowujac kat prosty w stawie lokciowym. Ruch w zakresie 180 stopni - 4 x 25

Wznosy sztangielek bokiem siedzac 4x 12-15 z zapasem 2/3 powt.

Odpoczynki miedzy seriami dobierz tak by zachowac dosyc wysoka intensywnosc."


Pozdrawiam
M.

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
http://www.e-stacja.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
ttt

Pozdrawiam
M.

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
http://www.e-stacja.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
sztangielki do 100zl to raczej slabe kupisz ... majac graniczone fundusze (wiem cos o tym wierz mi) najlepiej bedzie jak znajdziesz sobie jakiegos fachowca ktory za grosze (czasami nawet za flaszke) wytoczy ci odpowiednie krazki
mam takze kontakt z czlowiekiem ktory robi takie ciezarki dosyc tanio ... a cena to ok.3zl/kg - i zrobi Ci jakie chcesz

co do treningu ramion
to czy majac sztangielki w domu mozesz juz ulozyc konkretny trening zarowno na biceps/triceps/miesnie ramion/przedramion etc ..rozumiem ze program wklejony wyzej bedziesz wykonywal 1 raz wtygodniu co daje 4x w tygodniu i to sa Twoje "wejsciowki" na silownie tak ?

Ja pokusilbym sie o trening ramion 2 lub 3x/tydzien ale pamietaj ze tak czeste i intensywne treningi judo beda bardzo ograniczac Twoj rozwoj ... zreszta o ile dobrze pamietam - Ty nie chciales buydowac misni tylko spalac tluszczyk
A wtedy wraz z twoimi aktywnosciami raczej bym nie liczyl na spektakularne efekty (prawde mowiac nie liczylbym na zadne efekty w postaci wzrostu masy ramion)
chyba ze pytasz o trening ukierunkowany na mase typowo (dieta rowniez masowa) to co innego
okresl swoje cele DOKLADNIE jesli mozesz - wszystko co Ci przyjdzie na mysl i wtedy jesli bede potrafil - pomoge
pozdrawiam


Idac po Alternatywnej Drodze zawsze przejdziemy przez podstawy Odzywiania.
Zawiera rozgałęzienia aminokwasów BCAA (cystyna, glicyna, treonina, walina) W 100g białka jest ok. 35,0g BCAA
Kanarek.mafii.hardcor.suple.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426


Witam,

Kanarek :
"mam takze kontakt z czlowiekiem ktory robi takie ciezarki dosyc tanio ... a cena to ok.3zl/kg - i zrobi Ci jakie chcesz "

Bardzo chetnie - dogadamy na privie

"rozumiem ze program wklejony wyzej bedziesz wykonywal 1 raz wtygodniu co daje 4x w tygodniu i to sa Twoje "wejsciowki" na silownie tak ?"

1x w tygodniu to 4x w miesiacu

"Ja pokusilbym sie o trening ramion 2 lub 3x/tydzien ale pamietaj ze tak czeste i intensywne treningi judo beda bardzo ograniczac Twoj rozwoj ... "

Wlasnie nie wiem, czy podolalbym z regeneracja. Powyzej moj rozklad zajec. Ale w sumie.. mozna poprobowac.

"Chyba ze pytasz o trening ukierunkowany na mase typowo (dieta rowniez masowa) to co innego
okresl swoje cele DOKLADNIE jesli mozesz - wszystko co Ci przyjdzie na mysl i wtedy jesli bede potrafil - pomoge"

Chodzi mi GLOWNIE o biceps i triceps. Mam je najbardziej zaniedbane. Przedramie i naramienne tez chetnie, jednak 2- i 3glowy sa najwazniejsze.
Chcialbym zeby byl to trening masowy - spozywam ponad 2gr, 7ww, 1tl /kg, wiec mysle, ze dieta jest dosc dobra.

Miesien, ktory musze szczegolnie oszczedzac to ten :
http://www.exrx.net/Muscles/Infraspinatus.html

Przez co nie moge robic ani klatki, ani drazka ;(

Dzieki Kanarku!





Pozdrawiam
M.

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
http://www.e-stacja.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
hmmm mialem na mysli cele ogolne ...bo pamietam ze ostatnio byla mowa o redukcji dlatego pytam

btw - dlaczego musisz unikac przez podgrzebieniowy drazka ? chodzi mi dokladniej o scgaianie drazka wyciagu gornego lub podciaganie

Idac po Alternatywnej Drodze zawsze przejdziemy przez podstawy Odzywiania.
Zawiera rozgałęzienia aminokwasów BCAA (cystyna, glicyna, treonina, walina) W 100g białka jest ok. 35,0g BCAA
Kanarek.mafii.hardcor.suple.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Jezeli chodzi o drazek, to zwyczajnie zawsze po paru podciagnieciach boli mnie bark. Jedni lekrze mowia, ze to cos z kaletka.. inni, ze wiazadla.. w kazdym razie drazek odpada. No chyba, ze budowalbym powoli sile na maszynie - ale tej nie mam w domu.

W zasadzie moj plan to 'gain while leaning'. Do marca skupie sie bardziej na gain, a od marca na lean. Obiecuje Was jeszcze pomeczyc w tej kwestii

Pozdrawiam
M.

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
http://www.e-stacja.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
no tak ale jako wskazowe podam ze "gain while leanin'" jest bardzo "hard"

Idac po Alternatywnej Drodze zawsze przejdziemy przez podstawy Odzywiania.
Zawiera rozgałęzienia aminokwasów BCAA (cystyna, glicyna, treonina, walina) W 100g białka jest ok. 35,0g BCAA
Kanarek.mafii.hardcor.suple.pl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Trening bys dal.. a nie mnie demotywujesz

Wiem, ze jest 'hard' ale mysle, ze przy odpowiedniej diecie w ciagu 2 lat uda mi sie dojsc do zadawalajacych efektow.

Pozdrawiam
M.

Moderator dzialu Prawo, Ekonomia i Gospodarka.
http://www.e-stacja.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
hmm co do lekarzy - powiem Ci ze zrob po prstu na dzien doby rezonans lub chociaz tomografie i idz do prywatnego lekarza sportowego - pradopodobnie zaplacisz ok. 50-100zl za wizyte jednak warto ! otrzytmasz pomoc - i do tego rzetelna i ktora Ci na pewno pomoze

trening:
postawilbym na trening 3x/tydzien (patrzac na Twoj rozklad zajec - postawilbym na pon-sro-pia)
1.Francuskie wyciskanie sztangielki lezac na laweczce poziomej.
2.Wymachy hantla do tylu z podporze na laweczce.
3.Unoszenie przedramienia ze sztnagielka siedzac na laweczce.
4.Hammery na modlitewniku.
5.Unoszenie nadgarstkow ze sztangielka podchwytem.
6.Unoszenie przedramion ze sztangielka nachwytem.
Postawilbym na zamiane cwiczen z treningu na trening i wybor jednego na kazda partie miesniowa (czyli pon: cwiczenia nr 2,3,6; śro: 1,4,5; pią: 2,3,6 itd) wybor cwiczen jakie Ci dalem w przykladzie nie jest przypadkowy poniewaz staralem sie jak najbardziej odciazyc bark od pracy i tak tylko jedno cwiczenie obciaza go w wiekszy sposob (jednak wciaz dopuszczalny moim zdaniem...zreszta to wyjdzie w praniu jako ze sam sprawdzisz czy odczuwasz bol/dyskomfort przy tych cwiczeniach).
Dobor cwiczen na kazdy trening wybralem tak a nie inaczej jako ze np w treningu z wykorzystaniem cwiczen 2,3,6 mamy cwiczenie na biceps angazujace mocniej wewnetrzna czesc przedramienia tak wiec mozemy wykonac cwiczenie na zewnetrzna czesc przedramienia. Taka sama sytuacja widnieje w drugim zestawie - poniewaz hammery angazuja takze zewnetrzna czesc przedramienia tak wiec wykonamy cwiczenie na wewn. ich czesc.
Wykonywalbym 2 serie cwiczen na bicpes/triceps i jedna serie na przedramie.
Zastosowalbym zasady HST jednak aby uchronic barki przed nadmiernym przeciazeniem niedochodzilbym do maxow a poprzestalbymn na okolo 90% (rozpoczalbym od ok.60%) a takze zastosowalbym wieksza ilosc powtorzen (20,15,12,8 lub 20,15,10,10) i miare potrzeb/mozliwosci zwiekszalbym %maxymalnego wysilku jak i zmniejszal jednoczesnie ilosc powtorzen)
Prosze o komentarz.

Idac po Alternatywnej Drodze zawsze przejdziemy przez podstawy Odzywiania.
Zawiera rozgałęzienia aminokwasów BCAA (cystyna, glicyna, treonina, walina) W 100g białka jest ok. 35,0g BCAA
Kanarek.mafii.hardcor.suple.pl
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chciałam się poradzić :)

Następny temat

Moc kreatyny

WHEY premium