SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening piłkarski

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10341

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 24 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 138
Witam
Mam 14 lat, 165 cm wzrostu i 56 kg wagi. Amatorsko gram w piłkę nożną. Na swoim podwórku i okolicach jestem jednym z najlepszych graczy - gram dobrze technicznie, jestem szybki, cwany i mam sporo siły. Niedawno zapisałem drużynę złożoną ze mnie i kolegów na turniej piłkarski. Chciałem się sprawdzić. To co zobaczyłem i zrobiłem na tych zawodach bardzo mnie pognębiło. Okazało się, że mimo iż dużo umiem to ciągle jestem zbyt słaby aby prowadzić drużynę do zwycięstwa. Pole gry było bardzo zagęszczone - miałem zbyt mało miejsca. Mimo dużej dynamiki i szybkości okazałem się bezradny wobec bardzo dobrze zorganizowanej obrony przeciwników. Stwierdziłem, że musze trenować i trenować - ale jak?

Chciałbym zwiększyć swoją masę, szybkość, dynamikę no i technikę. Czy ktoś zna jakiś plan treningowy abym osiągnął cel? Chodzi o taki plan w którym nie ma siłowni, ponieważ nie mam do niej dostępu i jestem jeszcze za młody. Chciałbym poracować nad mięśniami nóg, brzucha i przy okazji nabrać trochę masy. Ale nie chodzi mi o to, że ktoś wklei tu odnośnik do Atlasu Ćwiczeń. Wiem, że znajduje się w nim dużo informacji, ale ja nie za bardzo umiem ułożyć mądry plan treningowy. Boję się, że to co sam ułoże będzie zbyt ciężkie lub nie przyniesie efektów. Wiadomo - są wakacje więc moge wziąć się ostro do roboty.

Pozdrawiam wszystkich i z góry dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 24 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 138
No dobra to ja coś sobie ułożyłem. Ćwiczenia byłyby wykonywane 5 razy w tygodniu (środa i niedziela wolne). Dodatkowo od czasu do czasu poszedłbym na basen. Co o tym sądzicie? Jeśli czegoś jest za mało lub za dużo to piszcie. A może coś byście dodali?

[przerwy między ćwiczeniami – 3 min, między seriami – 1 min]
a) trucht
b) streching
c) bieg długodystansowy (20-30 min)
d) sprinty 10x60 m
e) ćwiczenia:
- pompki 3x15 – wąski rozstaw rąk
- pompki 3x15 – szeroki rozstaw rąk
- półpompki 4x10
- pompki na stojąco 2x20
- pompki w podporze tyłem 2x10
PRZERWA 15 MIN
- przysiady 4x20
- wyskoki z przysiadu 3x10
- wspięcia na palce 3x25
- skłony tułowia 3x20
- nożyce w leżeniu tyłem 2x25
- unoszenie tułowia z leżenia przodem 2x15
- wykroki 2x15 na każdą nogę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 24 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 138
Jeszcze jedna rzecz. Ćwiczenia wykonywałbym koło 10 rano, a w godzinach 18-21 byłyby zajęcia z piłką. Podania, przyjęcia, strzały, dośrodkowania, mecze itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zapisz się do klubu, jak jesteś taki dobry wszędzie cię wezną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 13700 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60920
DUDEK dobrze gada . Zapisz sie do klubu ja sam gram w Radomiaku
Tam będziesz trenował z drużyną

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

Nagrody w Typerze sfd.pl funduje Sklep Kibica http://www.ISS-sport.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Trening zespołowo, pod okiem specjalisty dużo więcej da niż trening indywidualny. Po za tym teraz nie trudno zapisać się do jakiegoś klubu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 24 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 138
Fakt że wszędzie by mnie przyjęli bez względu na to czy jestem dobry czy nie. Do klubu chcem sie zapisać, ale teraz są wakacje więc dużo nie potrenuję z trenerem i chciałbym poćwiczyć trochę na własną rękę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No dobra to ja coś sobie ułożyłem. Ćwiczenia byłyby wykonywane 5 razy w tygodniu (środa i niedziela wolne). Dodatkowo od czasu do czasu poszedłbym na basen. Co o tym sądzicie? Jeśli czegoś jest za mało lub za dużo to piszcie. A może coś byście dodali?

[przerwy między ćwiczeniami - 3 min, między seriami - 1 min]
a) trucht
b) streching
c) bieg długodystansowy (20-30 min)
d) sprinty 10x60 m
e) ćwiczenia:
- pompki 3x15 - wąski rozstaw rąk
- pompki 3x15 - szeroki rozstaw rąk
- półpompki 4x10
- pompki na stojąco 2x20
- pompki w podporze tyłem 2x10
PRZERWA 15 MIN
- przysiady 4x20
- wyskoki z przysiadu 3x10
- wspięcia na palce 3x25
- skłony tułowia 3x20
- nożyce w leżeniu tyłem 2x25
- unoszenie tułowia z leżenia przodem 2x15
- wykroki 2x15 na każdą nogę

ten trening bardzie by pasował dla seniora niz dla 14 latka
jestes jeszcze młody lepiej popracuj nad technika,kordynacją i szybkoscią,
wyrzymałosc ci przyjdzie z czasem tylko sie nie olewaj i na kazdym treingu pracuj na 100%i po jakims czasie zobaczysz poprawe kondycji,napewno przed kazdym treningim jest wzkazany strecing zeby sie nie nabaiwc jakiejs kontuzji,nie ma sensu biegac 30 mi 5 razy w tygodniu odpusci sobie takie biegi a jak juz to najwyzej 2 razy w tygodniu ,co do sprintów to lepiej zamiast 60 metrów biegnij 15m,góra 20m rzadko sie zdarza zebys na boisku biegł 60 metrów sprintemmozesz te sprinty urozmaicic np.lezysz na ziemi szybko wstajesz i biegniesz, mozesz do tego dodac jakies obrót itd
pamietaj teraz najwaznijesza jest technika i szybkosc bo jak bedziesz starszy w wieku seniora to juz nie ebdzie ci tak łatwo nabrac szybkosci jak teraz a technike której sie nauczysz za młodu to napewno jak bedizesz systematycznie pracował to jej nie stracisz !!!
NPISZ Z JAKIEGO MIASTA JESTES !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sprinty po długim biegu? Coś ci się chyba pomyliło. Ten bieg długodystansowy powinien być na samym końcu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 24 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 138
Dzieki wam. Bałem się sam układać trening bo wiedziałem, że coś głupiego wymyśle. Jestem z Warszawy. A tak przy okazji zna ktoś ćwiczenia na koordynację ruchów i technikę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak jestes z warszawy to czemu sie nei zapiszesz do jakiegos klubu ?????
niekoniecznie do szkółki Legi czy Poloni ale jet przeciez kilka szkołek co szkolał młodziż : Sęp Warszawa , Agrekola Warszawa i na jakims turnieju spotkalismy jeszcze jakeis zespoł z Warszwy wiec jak pojdizesz i troche sie popytasz to napewno cie przyjmą
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

piłkarska rymowanka%-)

Następny temat

Szalikowcy to buraki?

Wiecej