sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Trening personalny

Wysłana -
Witam!

Trenuję boks tajski (3x) + judo (2x) w tygodniu. Uwielbiam dwie dyscypliny i to właśnie w nich chcę się rozwijać - mam jednak problem z boksem. Nie mam czasu na dodatkowe treningi boksu a czuję, że mimo wszystko trochę u mnie kuleje; mam trochę starych naleciałości z KK i Chowagru, które nie twierdzę, że są złe są po prostu inne ale nie pasują zupełnie do MT.

W klubie w którym trenuję ćwiczy masa osób więc trener nie jest w stanie wszystkich po równo skorygować - stąd moje pytanie: czy treningi personalne powiedzmy raz czy 2 razy w miesiącu (na więcej nie mam ani czasu ani pieniędzy) w klubie typowo bokserski dla poprawy techniki ciosu mają jakikolwiek sens? Bokserem nie zostanę bo za bardzo lubię kopać - boks chce podszkolić

PS: Nie, TWJKD mnie nie interesuje

Zmieniony przez - Shinji77 w dniu 2017-05-16 12:38:47

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Na pewno wykażą pewne błędy, które przechodzą niezauważone na "standardowych" treningach. Ewentualnie możesz np. przez miesiąc robić 2x boks tajski i raz w tygodniu dorzucić trening w sekcji bokserskiej.

Zmieniony przez - SzK w dniu 2017-05-16 13:03:27
Wysłana -
SzK podrzucił ci dobry pomysł, żebyś zamiast jednego treningu MT wrzucił boks. Bo trening raz czy 2 razy w miesiącu nie wiele tu zmienią.
Wysłana -
Dziękówa! Nie ukrywam, że takie rozwiązanie z racji finansowej mi się bardziej uśmiecha

W takim razie mam do wyboru dwie szkoły we Wrocławiu: Szkoła Boksu Tariel Zandukeli oraz ASW Red Corner u Mariusza Cendrowskiego. Co polecacie? Odnośnie boksu to jestem zielony.
Wysłana -
Jeśli chodzi o Wrocław to nie znam tych wyżej wymienionych ale mogę polecić http://puncher.pl/sekcje/boks/ 
Wysłana -
Do Punchera uczęszczam na MT - boks mają niestety w takich godzinach, że nie ogarnę.. chociaż może uda się jakoś zadziałać! Dzięki!
Wysłana -
w naszym mieście jest tego trochę,
Maximus u Tariela
Red Corner na Orzechowej
Gym-fight na Nowym Dworze u Rafała
Gwardia na Krupniczej (na raz w tygodniu tarcze czy coś da się dogadać z trenerami)
Bombardier na Bałtyckiej
Szkoła Zegana na Pułaskiego

ale raz w tygodniu boks to trochę mało.
Chodzisz na tajski, więc wyspecjalizuj się w tym. Nie ma nic złego oczywiście z uzupełnieniem w boks, tyle, że po lekcji raz w tygodniu ten cios jakoś się diametralnie nie zwiększy. Są cholerne różnice między boksem a boksem w taju
Wysłana -
Jeśli zdecydujesz się na raz w tygodniu to powiedz trenerowi że trenujesz tajski. Będziesz miał trochę inną gardzę i pozycje walki od reszty, a tego raczej zmieniać nie chcesz. Zapewne trener będzie forsował bokserską pozycję, chyba że powiesz, że boks to dodatek.
Wysłana -
Dwa treningi indywidualne w miesiącu dużo dadzą, ale pod warunkiem, że dużo czasu poświęcisz na powtarzanie rzeczy, których się nauczyłeś. Sztuki walki to powtarzanie ruchów, a nie sama wiedza jak je wykonać. Uważam nawet, że treningi indywidualne to konieczność na pewnym etapie.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź