SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening obwodowy pod Runmageddon, do oceny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 841

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 93
Witam wszystkich,

po dość długim okresie łączenia FBW 5x5 ze sportami walki, a potem biegania na 10 km, chcę złapać jakąkolwiek formę na majowy Runmageddon, ćwicząc wyłącznie obwodowo. Na razie trenuję tak 3/4x tygodniowo:

35 sekund pracy, 10 sek przerwy, 3 obwody, po 1 obwodzie 35 sekund (1 runda) przerwy:
- Przysiady 30-50% maksymalnego ciężaru
- Wskoki na skrzynię
- Przysiady z wyrzutem w górę piłki lekarskiej 10kg
- Burpeesy
- Praca na linach
- Podciąganie leżąc na kółkach trx, ściąganie ciała na wysokość klatki piersiowej

Na razie przy pełnej pracy robię na maks 2 pierwsze rundy, trzecią już ledwo, ale kondycja idzie.

Zastanawiam się czy nie dołączyć do tego treningu w trybie 2/2 jakichś ćwiczeń obwodowych, ale typowo siłowych. Jakieś sugestie? Mam wrażenie że ten plan daje mi kondycję, wzmacnia mocno nogi, ale kuleje trochę góra.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
A jak wygląda Twój układ treningów w skali tygodnia ?

Można dodać jedną sesje typowo siłową .

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 93
Staram się zachować dzień przerwy, ale czasem logistycznie jest to nie do ogarnięcia, więc dwa występują po sobie 2 treningi, np. sobota i niedziela i dopiero przerwa.

Też o tym myślałem, tylko pytanie - czy masz na myśli typowe FBW 5x5, czy np. obwód z kettlami?


Zmieniony przez - Miszelel w dniu 2018-02-13 12:18:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Obwodem siły ani mięsni nie zbudujesz. Dałbym zwykłe FBW.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 93
To oczywiste. Tyle że teraz moim celem jest rozwój motoryki, masę na odpowiednim dla siebie poziomie już mam i liczę się nawet z jej małym spadkiem, mimo dobrej michy. Ale faktycznie 1x FBW tyg. nie zaszkodzi.


Zmieniony przez - Miszelel w dniu 2018-02-13 12:37:58
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347354
Mięsni również nie przybędzie za wiele od jednej sesji, siły za to owszem.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Push pull legs do oceny

Wiecej