SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening obwodowy i dieta. Proszę o ocenę :)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6365

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 38 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4425
NICK: MW
WIEK: 29
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY:
1 miesiąc nieprzerwalnego terningu na siłowni (wg niżej opisanego treningu) 3 x w tygodniu
Wcześniej od około 1,5 roku ćwiczenia fitness 2-3 razy w tygodniu.

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 67 kg
WZROST: 170 cm
OBWÓD RAMIENIA: 30 cm

****CEL*************************************************
Chcę schudnąć docelowo do 58 kg.
Ale początkowo zakładam sobie cel:
64 kg do 1.07.2018
61 kg do 1.08.2018
58 kg do 1.09.2018

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: dyskopatia
ALERGIE: nie
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA:
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? tak
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: tak clean burexin
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO)
Na diecie jest praktycznie od zawsze z krótkimi przerwami na wakacje.
Dieta dukana , 1000 kcal, oraz wiele diet układanych przez dietetyków i trenerów.
Diety stosuje można powiedzieć nieustannie, ale w weekendy nie jest to trzymanie diety w 100%. Co też nie oznacza że się obżeram.

****DIETA*************************************************
Dieta przemienna:
Dzień bez treningu 1050 kcal
śniadanie godz. 10.00 - chleb na zakwasie (50 g) z filetem z kurczaka (100 g) i warzywa .
obiad godz. 14.00 - ryż (35 g) kurczak (100 g) warzywa
kolacja godz. 19.00 - chleb na zakwasie (50g) jajko na twardo 2 szt. warzywa

Dzień treningowy 1050 kcal + 350 kcal (dodatkowo) = 1400 kcal
śniadanie godz. 10.00 - chleb na zakwasie (50 g) z filetem z kurczaka (100 g) i warzywa + np. 800 g truskawek lub 100 g chleba
obiad godz. 14.00 - ryż (35 g) kurczak (100 g) warzywa + np. ryż 70g lub 250 g bananów
kolacja godz. 19.00 - chleb na zakwasie (50g) jajko na twardo 2 szt. warzywa

Waga cały czas wacha się od 68 do 66 kg.

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

****TRENING**********************************

Rozgrzewka : szybki marsz na bieżni 10 min
1. obwód 3 razy
wykroki z ciężarkami 3 kg x16
brzuszki proste (spinki) x 20
rozpiętki na ławce skośnej 3 kg x16
rowerek/ wioślarz/ skakanka 1 min
2 min przerwy

2. obwód 3 razy
triceps ciężarki 3 kg x 20
biceps ciężarki 3 kg x 15
unoszenia bioder leżąc na plecach z obciążeniem 5 kg x 20
rowerek/ wioślarz/ skakanka 1 min
2 min przerwy

3. obwód 3 razy
nogi / pośladki odpychanie na maszynie 15 kg x 15
brzuszki skośne z prostowaniem nogi x 20
barki unoszenie ciężarków nad głowę 3 kg x 15
rowerek/ wioślarz/ skakanka 1 min
2 min przerwy

Bieżnia 10 min

Proszę o ocenę diety i treningu.
Czy w przypadku gdy w weekend pozwole sobie na coś więcej powinnam np w dni trenngowe odjąć te 350 kcal?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 38 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4425
Rozumiem to wszystko, ale dla mnie jest to bardzo motywujące jak mam jakieś założenia. Jak widzę efekty to chcę mi się jeszcze bardziej działać. A takie 'efekty przyjdą z czasem' itd zupełnie mnie zniechęca :( tym bardziej że mam w perspektywie wakacje we wrześniu i chciałabym trochę lepiej wyglądać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Moim zdaniem bez sensu sobie z góry zakładać gołe cyferki jeśli idzie o wagę. Lustro jest ważniejsze. Trenowany mięsień rośnie. Nie warto patrzeć na samą wagę a na skład ciała.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 38 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4425
Ale w lustrze czy po ubraniach też efektów nie widzę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Ale ja pisałem o założeniach a nie o realnych efektach. Same założenia są jak dla mnie bez sensu. Zafixujesz się na wartości i się możesz mocno zniechęcić a faktycznie zrobisz rekompozycję i pomimo wyższej wagi będziesz wyglądała lepiej.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1050/1400 ckal? To nawet podstawowej przemiany materii nie pokrywa... z takimi ckal tylko krzywdę można sobie zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192631
Tak jak Tsumbame napisałam, nie chudniesz bo za mało jesz. Przemiana materii zwolniła na maxa i jest w trybie "przeżycia"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 38 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4425
To ile powinnam jeść w takim razie? Taka dietę ułożył mi trener jak chodziłam na fitnes.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tu znajdziesz wzór na zapotrzebowanie ckal. Oblicz dla siebie: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7883
Mnie przy wzroscie 165cm i wadze 62kg trener ulozyl diete 1400kcal/dzien. Wyprobowalam 2 dni i 3ego dnia nie mialam w ogole sily na treningu. Zaczelam jesc jak czlowiek (1800kcal) i jest o wiele lepiej.
Nie wiem dlaczego ci trenerzy daja takie diety..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 38 Wiek 34 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4425
A trening jest w porządku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Plan też nie za bardzo, nie ma ćwiczeń na plecy,na brzuch 3x w tyg... unoszenie bioder z 5 kg? Taki ciężar pasuje idealnie do diety rozpisanej przez trenera bo na więcej przy tych kcal nie będzie sił... brzuszki skośne też można sobie darować. 3 cwiczenia siłowe to mało na trening. Na twoim miejscu poszukałabym w biblioteczce Ladies gotowego planu i ewentualnie zmodyfikowała pod siebie, bo ten, którym ćwiczysz jest kiepski.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Następny temat

BIAŁKA SERWATKOWE – DOBRY WYBÓR W KAŻDEJ SYTUACJI

WHEY premium