SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na wyskok+fbw

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1259

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 269
Witam, od 12 lat uprawiam koszykówkę(10 lat zawodowo , teraz amatorsko).Zdecydowałem się, że te wakacje chciałbym na maxa przepracować w kwesti wyskoku jak i sylwetki, dlatego postanowiłem ułożyć sobie 4 plany treningowe,z których będę korzystał na tych wakacjach.

Dwa plany to przekształcone fbw sakera z wyłączonymi ćwiczeniami na nogi i wszystko związane z wyskokiem.

I teraz pytania:
Jak ułożyć w miarę dobry trening na wyskok siłowy jak i dynamiczny biorąc pod uwagę, że mam zamiar trenować 5 razy w tygodniu na siłowni z czego 2 razy fbw.
Czy kreatyna dodatkowo przyśpieszy efekty i zwiększy progres ?
Czy te gotowe treningi w stylu TRENING HANSA jest dobrym pomysłem jak się ma zamiar tak często ćwiczyć?

Coś o mnie:
Wiek:18
Wzrost:183
Waga:73
Staż na siłowni:6 miesięcy
Suplementacja:Jedynie białko i gainer, teraz planowana również kreatyna
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
W wieku 18 lat 10 lat trenowałeś zawodowo kosza? Byłeś zawodowcem w wieku 8 lat? I po 10 latach zawodostwa pytasz o trening na wyskok mając pół roku stażu na siłowni? O czym Ty w ogóle mówisz chłopie?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 269
W wieku 8 lat rozpoczęły się treningi gry w kosza.
Jak już było treningi na siłowni były to ćwiczenia pod bazę na TRXach, gryfach bez ciężaru, ect.
Zresztą nigdy grając w kosza nie miałem w planach trenować na siłowni 4/5 razy w tygodniu dlatego te pytania.
Od pół roku chodząc na siłownię starałem się skupiać głównie na sile i sylwetce w przeciwieństwie do tego co robiłem na siłowni (jak tak to można nazwać) przez te 10 lat.











Zmieniony przez - posirPL2000 w dniu 2018-06-25 11:44:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 292 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13190
Jak 4 plany? Dlaczego 4? Wystarczy 1 dobrze zrobiony. Kreatyna nic Ci nie da jedynie zaleje wodą w Twoim przypadku. Trening hansa nie jest dobrym pomysłem dlatego, że lepiej zrobic indywidualnie dopasowany plan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 269
W takim razie jak taki 1 dobrze zrobiony plan ułożyć, by było w nim wszystko czego potrzebuję czyli i trening fbw i trening pod wyskok(siłowy i dynamiczny).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 292 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13190
Tutaj nikt planu Ci nie ułoży tu jedynie można pomóc zmodyfikować jeżeli już masz zrobiony, skoro wiesz czego potrzebujesz czyli FBW i trening pod wyskok to poukładaj sam to co uda Ci sie zrobić wklej go i wtedy ewentualne poprawki ktoś tutaj Ci pomoże skorygować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 269
Dobra, dzięki wielki. Jak uda mi się coś ułożyć to dam do oceny :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W książce dotyczącej treningu siatkówki mam taki plan na dynamikę:
1. rwanie
2. zarzut z podrzutem
3. przysiad ze sztangą
4. military press
wszytko 5 serii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Rwanie i zarzut poprawią dynamikę....o ile będą wykonywane poprawnie, a z tym już większośc ma problem.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na zwiększenie siły pod sporty walki 3x w tygodniu

Wiecej