SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na wyrobienie masy?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 578

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29
Witam. Tak jak w temacie. Mam 26 lat, 175cm wzrostu i 96kg wagi. Przeszkadza mi ona bardzoo. I od jakiegos czasu skupilem sie na zakupie sprzetu do siebie do domu na tzw amatora. Chodzi mi bardziej o to co mam. Laweczka do wyciskania ze skosami lub prosta ( regulowana), sztanga prosta ze 150kg obciazenia, laweczka do cwiczenia mięśni brzucha ( kladziemy sie i podnosimy za ramie nasza wage..nie wiem jak to opisac) drazek do pociagania, hantelki. To tyle co posiadam. Chciałbym zaczac cwiczyc ale nie chce bog wie jakiej rzeźby brzucha. Chce isc w sile i rzezbe ogolna. Czyli biceps klata kaptury i nogi. Jakies suplementy? Jesli chodzi o sprzęt to poki nie zrzuce kilku kg to lipa jest sie zapisywac na silownie...grubas jak...ktos cos doradzi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776806

Jest już jakaś pierwsza decyzja czyli, że chcesz coś zmienić i to jest już pierwszy krok do lepszej sylwetki. Natomiast teraz te chęci trzeba przekuć w konkretne działanie.
Biorąc pod uwagę, że źle się czujesz ze swoją wagą aktualnie trzeba co nieco zredukować. Dla wielu osób rzeźba kulturystów wychodzących na scenę jest zbyt ekstremalna i tak na prawdę rzadko komu potrzebna i nie do końca zdrowa. Jednak przyzwoity poziom tkanki tłuszczowej jest lepszy dla naszego zdrowia, a i wygląda się bardzo dobrze. Dlatego nie musisz ciąć nie wiadomo jak nisko, ale nadwaga i zarośnięty tłuszczem brzuch nie jest potrzebny.

Zacząć powinieneś od ułożenia sensownego planu dietetycznego aby faktycznie w połączeniu z treningiem zredukować ten tłuszcz.

Gdy cel zostanie osiągnięty wówczas możesz się mocniej skupić na budowaniu siły mięśniowej. A sprzęt, którym dysponujesz, w zupełności wystarczy do tego żeby zorganizować sobie sensowny trening w domowych warunkach bo to co masz wystarczy.

Jak ogarniesz sobie dietę wówczas suplementy możesz dobrać pod aktualne braki.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-08-02 16:25:31

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776806
Gruby_0092
Witam. Tak jak w temacie. Mam 26 lat, 175cm wzrostu i 96kg wagi. Przeszkadza mi ona bardzoo. I od jakiegos czasu skupilem sie na zakupie sprzetu do siebie do domu na tzw amatora. Chodzi mi bardziej o to co mam. Laweczka do wyciskania ze skosami lub prosta ( regulowana), sztanga prosta ze 150kg obciazenia, laweczka do cwiczenia mięśni brzucha ( kladziemy sie i podnosimy za ramie nasza wage..nie wiem jak to opisac) drazek do pociagania, hantelki. To tyle co posiadam. Chciałbym zaczac cwiczyc ale nie chce bog wie jakiej rzeźby brzucha. Chce isc w sile i rzezbe ogolna. Czyli biceps klata kaptury i nogi. Jakies suplementy? Jesli chodzi o sprzęt to poki nie zrzuce kilku kg to lipa jest sie zapisywac na silownie...grubas jak...ktos cos doradzi?


W czym Ci mamy pomóc bo nie za bardzo wiem?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Suplementy nie ten dział https://www.sfd.pl/suplementy/

Tutaj w kwesti treningowej możemy Ci pomóc.

Nie wiem po co Ci siłownia jak dobrym sprzętem w domu np dysponujesz

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kurza klatka piersiowa, proszę o rady

WHEY premium