SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na spalanie- proszę o radę/korekta

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2363

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141
Witam.

Mam problem z nadmiernym otłuszczeniem ciała, chodzi przede wszystkim o talię- brzuch. Do tej pory ćwiczyłam 6*tydz., głównie aeroby( niecały miesiąc temu dorzuciłam trening siłowy), ale widzę, że to przestało przynosić efekty. Chcę zmienić zupełnie plan treningu, ale Wasze arty mi namieszały pod kopułą totalnie, dlatego proszę o radę.

Planuję ćwiczyć nadal 6 razy w tyg, wg planu:
pn śr pt: siłownia + 40 min aeroby(orbiter)
wt czw sob: HIIT, na początek 10 min (40 sek marsz, 20 sprint), z ew. korektą czasu zależnie od potrzeb
nd luz

Do tego dieta: 2000kcal (potrzebuję jakieś 2600 z tego, co liczyłam), jakieś 60% ww, 30% białka.
Ryby, kurze cyce, twaróg chudy, warzywa, oliwa z oliwek, owoce, mleko itp.

Czy taki trening ma sens? Mogę liczyć na jakieś w miarę szybkie efekty?
Na początku spalało ładnie na aerobach( z pasem neoprenowym), ale teraz utknęło w miejscu. Kondychę mam, więc o to się nie boję.


Dane o mnie: kobita, 24 lata, 172cm, ok. 55 kilo( za mało, ale teraz to najmniejszy problem ). Treningi kondycyjnie od 3 lat, od ponad 3 miechów codziennie i intensywnie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
10 minut HIIT na początek? Optymistka
To aero po treningu siłowym za długie. Wystarczy 10 minut. Poza tym jeśli jesteś w stanie zrobić 40 minut aero po treningu, to znaczy że źle trenowałaś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141
10 minut przewiduję, ale możliwe, że padnę po dwóch. Wyjdzie w praniu Jak od razu założę, że nie dam rady, to wiele nie zdziałam

Co do długości treningu: ja nie ćwiczę na dużych ciężarach, bo dopiero zaczęłam. Nie chcę się od razu zajechać, a na pierwszym treningu tak sobie dałam do pieca, że później trzy dni chodzić nie mogłam Więc wolę powoli. Nie od razu Rzym... i tak dalej

Co do HIITa mam pytanie: jakie posiłki mniej więcej powinnam jeść przed i po? i w jakim odstępie czasu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141
znalazłam ten art(fajny ) i mam parę pytań:

1. który trening byłby lepszy na redukcję: FBW( wersja na wyposażoną siłownię) czy split? Tam jest napisane, że FBW nadaje się na redukcję, a co do splita, to nic na ten temat.
2. czy mógłby mi ktoś poradzić, ile serii i powtórzeń najlepiej robić?
3. zakładając, że wybiorę FBW: rozumiem, że przy treningu 3*tydzień robię za każdym razem ten sam zestaw? Czy mogę/ powinnam robić różne ćwiczenia na te same partie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
FBW na redukcję jest lepszym rozwiązaniem niż split.
Możesz sobie ułożyć z tego zestawu 2 plany i robić je zamiennie. W każdym razie treningi trzeba co jakiś czas zmieniać, by uniknąć adaptacji. Ilość serii jaką powinnaś robić to 3 na duże grupy mięśniowe i po w na małe. Możesz też wykonywać tylko ćwiczenia złożone, wtedy nie trenujesz małych grup. Na redukcji jest to zasadne, bo duże grupy palą więcej kalorii a małe i tak zawsze biorą udział w ćwiczeniach złożonych.
A co do HIITa, to ja pierwszy raz wykonałem 3 interwały 3x10/30, czyli 2 minuty i zbierałem płuca z ziemi. Założenie dobre, ale czasem ambicja przerasta możliwości Ale jak będziesz trenować to na pewno dojdziesz do tych 10 minut.
Przed i po HIIT musisz jeść posiłki takie jak przy siłowni. Czyli dobre źródło węglowodanów i białko przed, po na pewno białko a węglowodany to indywidualna sprawa, na redukcji możesz spokojnie jeść złożone, czyli tak samo jak przed HIIT.


Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-04-05 09:02:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141
Wkradła się literówka Na małe partie... 2 serie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
Zgadza się Ale w przypadku redukcji korzystniej jest wybrać same ćwiczenia złożone, a machanie na małe partie sobie odpuścić. Możesz mieć 2 różne plany jak napisał Morales i w każdym wystarczy po 1 ćwiczeniu na daną partię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141
zrobię dwie, mniej monotonii, więcej przyjemności

Dzięki bardzo za pomoc

Morales--> sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak ułożysz trening, to wklej do sprawdzenia. Dobrze by było gdybyś też swoją dietę wkleiła. To co jesz i o jakich porach ma ogromne znaczenie. Chyba, że jesteś przekonana o tym, że jesz dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141
wkleję jedno i drugie. ale dopiero we wtorek, teraz będę bez kompa kilka dni.

jeszcze raz dzięki za zainteresowanie tematem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HIIT + Tabata

Następny temat

Dieta prosze o kilka postó

WHEY premium