SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na redukcji - do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1524

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8047
Witam ! Proszę o oceną treningu, cel redukcja, trwa ona od 60 dni i od tylu też stosuję poniższy plan (wcześniej przez dobre pół roku fbw) , pozostało 30 :) od dziś wrzuciłem swój pierwszy spalacz w życiu, wcześniej TSE x 3 only pre-workout po cięższych dniach w pracy. W te dwa m-ce zjechałem 80 na owe 78kg. Brzuch,który był priorytetem z odpowiednio 91/89 na 82/82, gdzie pierwsza wartość "szczytowa" obwodu, a druga węższa, choć nie najwęższa Obwody takie jak klatka - 1cm , ramię w miejscu, udo + 1cm,łydka w miejscu. Celem takim teoretycznym było 80 cm w pasie i chociaż minimalny zarys mięśni brzucha. Niby mam jeszcze 30 dni, ale wątpie w sukces przynajmniej tego drugiego Zamieszczam trening :
- pnd
klatka + triceps + brzuch:
* wycisk płaska 10,8,6,4 (od tyg. prior góra i środek klatki, więc ćw zostało wymienione na wycisk wąsko 12,10,8,6)
* wycisk hantli skos góra 12,10,8,8
* rozpiętki skos 12,10,10,10
* przenoszenie 12,10,10,10
* francuskie leżąc 10,10,10,10
* ABS II
* 15-20 min aero
- wt
aero 40 min/ obwód 20 min (coś na zasadzie hiit'a ), różne wariacje, ale efekt jeden , w skład tego wchodzą np. skakanka/drążek/pompki ; przysiady/drążek/burpees itd.
- śr
plecy + biceps + brzuch
* drążek nachwyt szeroko 4 x max
* wiosłowanie w opadzie 12,10,8,6
* MC standard 12,10,8,6
* uginanie sztangi stojąc 12,12,12,12
* ABS II
* 15-20 min aero
- czw
aero 40 min/obwód j/w
- pt
nogi + barki + brzuch:
* przysiad z hantlami 12,12,12,12 (naprawdę chętnie bym już założył na siebie to żelastwo na sztandze i pojechał klasyczne 12,10,8,6 , ale niestety nie mam stojaków w domu, a wolę nie narzucać tyle kg, żeby sobie krzywdy nie zrobić , więc na razie męczę to z super dokładnymi ruchami)
* MC na prostych nogach 12,10,8,6
* hack-przysiad 12,10,8,8 ( wrzuciłem to z powodu j/w, ciężko mi w tym opanować technikę , w ogóle jakoś taki dziwny ruch heh, ale wczoraj zmniejszyłem ciężar i zrobiłem 4s x 12 super dokładnie i niby weszło coś )
* wspięcia łydek z obciążeniem 4s x max
----ogólnie doskwiera brak maszyn, od października będzie full sprzęt siłownia, więc niewiele mogę zrobić teraz----
* wycisk hantli sprzed klatki 12,10,8,8
* "do brody" 10,10,10
* unoszenia bokiem stojąc 10,10,10,max
* ABS II
* aero tu raczej nie robię,bo ledwo żyję
-sob
aero 40 min/obwód j/w
-nd
WOLNE.
Tak jak napisałem trenuję tym planem od 60 dni. Co 2 tyg. robię kombinację z ramionami, mianowicie wyrzucam je z dni klatka/plecy i wrzucam w którychś dzień aero razem, wiadomo z większą ilością ćwiczeń niż 1.
Od 1 września nie pracuję i jakoś mnie to skłoniło do ogólnej zmiany/korekty planu poza tym chyba jakaś zmiana dobrze wpłynie ogólnie :) od dziś też wystartował spalacz, oby było więcej energii ogólnie też nie wiem co jest z brzuchem :/ leżąc czuję świetnie mięśnie/twardość rysy itd, stojąc już jest źle no i widoczności zero, chyba po prostu mam słabiutkie mięśnie brzucha, bo mam wrażenie , że musiałbym jeszcze stracić z pasa z 4cm ,żeby coś było,a to już wątpliwa teoria, myślę, że z wagi też już nie mam co lecieć nawet grama bo te 78kg to i tak mniej niż zakładałem. Może zacznę standard ćw brzucha z obciążeniem max 15 ruchów ? Proszę o opinię, korekty i całą resztę
Pozdrawiam

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 22

Waga: 78

Wzrost: 183

Cel treningowy: zmniejszenie bf

Staż treningowy na słowni: grubo ponad 2 lata

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): prywatna wersja ;) ławka, skosy, drążek , modlitewnik, taka, że tak powiem podstawa :)

Dieta: do niedawna 3000 kcal (praca fiz.) , od 3 dni 2100kcal (chwilowe "wakacje" ), B-2,2/2,4, T-1/1,1 , WW - reszta

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: od dziś DBX , poza tym od dawna ZMA, O-3 , A+E

Zmieniony przez - mario_8817 w dniu 2010-09-03 11:45:35

"Co Cię nie zabije to Cię rozk****... " ^^

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8047
a więc decyzja podjęta, nogi + barki zrobiłem jeszcze klasycznym splitem, a od jutra zmiana treningu, myślę nad HST , będzie ok ? robiłem go z powodzeniem na cyklu masowym w zimę(siła dużo na + ) ,na redukcji się sprawdzi ?

"Co Cię nie zabije to Cię rozk****... " ^^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
samo zalozenie tego planu jest samo w sobie srednie

przy redukcji najlepiej sprawdza sie prosty i skuteczny FBW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8047
fbw ? przecież to on powoduje najmniejsze widoczne w danej chwili efekty , wiadomo że długofalowo się sprawdza znakomicie, a w redukcji chyba jednak chodzi o wyizolowanie/uwidocznienie danych partii ? nie trwa ona tak jak budowanie masy powiedzmy x-miesięcy, poza tym większość osób wychwala typowy plan masowy na redukcji, oczywiście mogę się ze wszytkim mylić :) bynajmniej proszę o rozszerzenie komentarza/// a jeszcze co chciałem dodać , wydaje mi się np gdybym redukował z nadwyżki 10 kg itd to fbw by było ok , wiadomo powolne,równomierne odtłuszczenie, a mi zależy przecież na bf, którego chyba notabene pokuszę się o fachowe zmierzenie, może mi to coś rozjaśni ;)

Zmieniony przez - mario_8817 w dniu 2010-09-03 11:59:21

"Co Cię nie zabije to Cię rozk****... " ^^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
no ok

tylko ze za redukcje tluszczu najbardziej odpowiedzialna jest dieta potem trening aerobowy i na koncu silowy

a FBW o tyle sie lepiej nadaje niz split ze amsz w nim same wielostawowe ciezkie cwiczenia przy ktorych potrzeba ogromnych pokladow energii a na dodatek robia burze w ukladzie hormonalnym co przeklada sie na efektywniejsze spalanie tluszczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8047
oczywiście dieta rzecz święta i jest ona już doprowadzona do ładu, m.in przez znanego wszystkim geniusza diet S.M.P.A problematyczne w moim przypadku fbw jest też z powodu tego że nie mogę robić przysiadów porządnych , szczerze mówiąc moje wcześniejsze fbw , głównie było oparte na nich heh prawdziwa moc w nich drzemie ;) głównie oczywiście w " " żeby nie było że nie wiem co to fbw jakie ćw móglbym dac w takim razie na nogi jako zamiennik do połowy października ? bo raczej MC na prostych porównania nie ma , szczególnie jeśli myśląc dać MC później na plecy ( w sumie obowiązek ) , a i mógłbyś cokolwiek doradzić w kwestii brzucha ?

"Co Cię nie zabije to Cię rozk****... " ^^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8047
nie żebym odświeżał , ale pomoże ktoś ? czy może zadałem jakieś idiotyczne pytania i każdy ignoruje ? przynajmniej poinformujcie heh

"Co Cię nie zabije to Cię rozk****... " ^^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
na brzuch daj normalnie 3 cwiczenia standardowe i po klopocie (ew dodaj obciazenie)

a dlaczego przysiadow nie mozesz dac ?? (moze cos mi umklo albo zle doczytalem)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8047
bo nie mam stojaków heh ! :P robię w tej chwili hantlami , ale mogę na nie nałożyć nieproporcjonalnie mniejszy ciężar :/ niestety tak silny nie jestem żeby zarzucić sobie 90 kg na plecy i zrobić przysiad , więc sztanga odpada :/ tak jak napisalem od polowy pazdziernika bedzie zwykla siłka więc wróce do przysiadów jak najbardziej :)

"Co Cię nie zabije to Cię rozk****... " ^^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
to jak narazie moze zerher squat ?

poszukaj o tym i poogladaj filmiki bo stojaki do teg nie sa wymagane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8047
szczerze nazwa egzotyczna ;D ale już szukam ;) a tak polemizując jedynie , uważasz że do jakiego bf może dążyć przeciętny zjadacz chleba ? oczywiście dieta dopięta na ostatni guzik , tyle że no brak dodatków w stylu bcaa/gluta i innych upiększaczy, bo zastanawiam się w sumie nad celem mojej redukcji czy aby niezbyt długo pociągnięta ( 90 dni) i czy nie idę juz przypadkiem w kierunku "skóry i kości" patrząc obsesyjnie na fat na brzuchu do którego niestety mam tendencje , podczas gdy na reszcie ciała bf stosunkowo mniejszy, zagmatwałem trochę ale mam nadzieje ze zrozumiesz :)

"Co Cię nie zabije to Cię rozk****... " ^^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8047
mogę powiedzieć tyle : WOOOW techniczny hardcore , rzucasz mnie na głęboką wodę heh ale oczywiście spróbuję , trzeba to będzie poprzedzić naprawdę dobrą rozgrzewką :) stosowałes to może ? "wchodzi" jak należy ?

"Co Cię nie zabije to Cię rozk****... " ^^

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Full sprzęt dostępnosc 5razy w tyg.

Następny temat

Zaczynamy - trening na mase!

WHEY premium