SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Trening na redukcję ze 105 kg: crossfit (problem z żylakiem) + interwały

Wysłana -
Moim zdaniem, to taka normalna aktywność, bez bicia rekordów, maxów, takie 20 kg na sztandze nie zaszkodzi - ale nie wiem, jaki jest ten żylak - to wiesz tylko ty i lekarz. Upierałabym się przy leczeniu, polecam EVLT to zabieg szybki, rekonwalescencja błyskawiczna (ja następnego dnia byłam w pracy) i odpukac od 4 lat nic sie nie dzieje.
Wysłana -
Farshu
deja vu
Przy żylakach to się nogi ćwiczy ale lekko, bardziej jakieś cardio, bieżnia, rower, bo o pracę łydek trzeba zadbać - żeby sie kolejne żylaki nie robiły. = zaraz tu Ronnie napisze że to nie jest trening
Ewentualnie można ćwiczyć w odpowiedniej odzieży - skarpetach, pończochach kompresyjnych.
Poza tym, to się leczy, bo to nie tylko defekt kosmetyczny. A są sposoby mało inwazyjne - laser, skleroterapia.

Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-06-19 20:55:38

Okej, czyli ćwiczyć łydki (akurat to robię, ale nie wliczam tego w rozpiski ;)), ale odpuścić np. przysiady i martwy ciąg czy bardziej zostawić przysiady, ale z delikatnym obciążeniem typu sztanga + 20kg (a może mniej?)

ronie220

Wiosłuj sztangą prostą.
Bicepsy robiłbym na końcu.
W zestawIe B dodaj coś na triceps.

I jak pisała Deja Vu, może te nogi faktycznie warto ćwiczyć. Znam ludzi z żylakami, którzy ćwiczą je z powodzeniem. Mniejsze ciężary, mniejsza objętość ale to powinno być z pozytkiem dla stanu nóg.

Co do wiosłowania to specjalnie wrzuciłem ze sztangą łamaną, bo są mniejsze naprężenia na nadgarstkach a czasem mnie ciągną :)
Bicepsy na końcu? Okej, tak będzie :)
Ok, dodam ćwiczenie na triceps.
Dzięki :)

Zmieniony przez - Farshu w dniu 2017-06-20 17:16:47

Rób nachwytem to nie będzie naprezen
Wysłana -
Chciałem jedynie podbić temat z informacją, że nie zrezygnowałem z ćwiczenia nóg (przysiady ze sztangą), ale dołączyłem równocześnie także ćwiczenia na łydki. Po 3 tygodniach widać efekty. Żylak mniej doskwiera. Nogi rzeźbią się aż miło. Wszystko idzie do przodu. Na spokojnie.
Strona 2 z 2
Dodaj odpowiedź