SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na redukcję ze 105 kg: crossfit (problem z żylakiem) + interwały

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2288

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Moim zdaniem, to taka normalna aktywność, bez bicia rekordów, maxów, takie 20 kg na sztandze nie zaszkodzi - ale nie wiem, jaki jest ten żylak - to wiesz tylko ty i lekarz. Upierałabym się przy leczeniu, polecam EVLT to zabieg szybki, rekonwalescencja błyskawiczna (ja następnego dnia byłam w pracy) i odpukac od 4 lat nic sie nie dzieje.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Farshu
deja vu
Przy żylakach to się nogi ćwiczy ale lekko, bardziej jakieś cardio, bieżnia, rower, bo o pracę łydek trzeba zadbać - żeby sie kolejne żylaki nie robiły. = zaraz tu Ronnie napisze że to nie jest trening
Ewentualnie można ćwiczyć w odpowiedniej odzieży - skarpetach, pończochach kompresyjnych.
Poza tym, to się leczy, bo to nie tylko defekt kosmetyczny. A są sposoby mało inwazyjne - laser, skleroterapia.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2017-06-19 20:55:38


Okej, czyli ćwiczyć łydki (akurat to robię, ale nie wliczam tego w rozpiski ;)), ale odpuścić np. przysiady i martwy ciąg czy bardziej zostawić przysiady, ale z delikatnym obciążeniem typu sztanga + 20kg (a może mniej?)

ronie220

Wiosłuj sztangą prostą.
Bicepsy robiłbym na końcu.
W zestawIe B dodaj coś na triceps.

I jak pisała Deja Vu, może te nogi faktycznie warto ćwiczyć. Znam ludzi z żylakami, którzy ćwiczą je z powodzeniem. Mniejsze ciężary, mniejsza objętość ale to powinno być z pozytkiem dla stanu nóg.


Co do wiosłowania to specjalnie wrzuciłem ze sztangą łamaną, bo są mniejsze naprężenia na nadgarstkach a czasem mnie ciągną :)
Bicepsy na końcu? Okej, tak będzie :)
Ok, dodam ćwiczenie na triceps.
Dzięki :)

Zmieniony przez - Farshu w dniu 2017-06-20 17:16:47



Rób nachwytem to nie będzie naprezen

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1110
Chciałem jedynie podbić temat z informacją, że nie zrezygnowałem z ćwiczenia nóg (przysiady ze sztangą), ale dołączyłem równocześnie także ćwiczenia na łydki. Po 3 tygodniach widać efekty. Żylak mniej doskwiera. Nogi rzeźbią się aż miło. Wszystko idzie do przodu. Na spokojnie.

... Only God Can Judge Me ...
"Study high. Take the test high. Get high scores"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak podzielić sobie trening?

Wiecej