SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na redukcję dla początkującego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4078

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 750
Witam,
Same konkrety.
Staż na siłowni: 2 miesiące
Ćwiczenia na początku pusch and pull, potem luźne ftb bez planu. Wyciskanie sztangi, uginanie ramion, francuskie siedząc, martwy klasyczny, przysiad z sztangą, brzuszki z obciążeniem oraz wiosłowanie i tak 3 razy w tygodniu. Trzymam dietę redukcyjną. Z supli omega 3 i aakg przed treningiem. Odczułem progres na klatkę zaczynając około 50kg do 80kg.
I moje pytanie, jaki plan teraz najlepiej wprowadzać ?
Wzrost 182
Waga 89


Zmieniony przez - pablore w dniu 2018-07-10 00:17:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Osoby początkujące często skupiają się za bardzo na szczegółach, zamiast myśleć o podstawach. Wiedząc o tym, że podstawą zmiany swojej sylwetki na lepszą są odpowiednie treningi siłowe, chcemy ułożyć jak najlepszy, który da możliwe najlepsze efekty. Np. trening profesjonalnych kulturystów. W ten sposób niestety nie układa się treningów. Jesteś osobą początkującą, więc warto jak na razie skupić się na podstawach treningu ogólnorozwojowego, czyli popularny full body workout.

Trening tez bazuje na tym, że skupiamy się na ćwiczeniach wielostawowych, złożonych, w których pracuje jak najwięcej grup mięśniowych. Są to np.:

- przysiady,
- martwy ciąg,
- wiosłowania,
- wykroki,
- podciąganie na drążku,
- wyciskania.

Nie stosuje się ćwiczeń izolowanych, gdzie pracuje konkretnie jedna, szczególna partia mięśniowa. Na tym skupisz się jak będziesz już doświadczony i zaobserwujesz braki w szczegółach konkretnych partii mięśniowych. Obecnie masz braki każdej, więc wybór jest prosty. W tym oto temacie możesz poczytać na temat treningu full body workout: https://www.sfd.pl/[art]_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html

Ważna będzie również Twoja dieta. Z tego też względu zapraszam Cię do działu odżywianie i odchudzanie: https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 292 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13190
Nie ma planu na redukcje, po prostu zmien jedzenie i plan daj bardziej intensywny walnij sobie FBW jak nie masz stażu i waga Ci zleci tylko i wyłącznie jak bedziesz na obniżce kalorycznej. PS: push przez samo H w jezyku angielskim nie ma praktycznie wcale CH.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33076 Napisanych postów 23167 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278055
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
ze stażem 2 miesiące nie ma co ustalać czegoś konkretnego https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 750
Na obniżce jestem i to sporo bo około 500-600 kalorii. Co do treningu dzięki za radę. Mam pytanie jeszcze ponieważ trochę czytałem że warto brać kreatynę na redukcji, warto brać z rana czy póki co dać sobie spokój ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
warto ale nie przy stażu 2 miesiace, potrenuj i odżywiaj się z głową a efekty same przyjdą, masz czas na suple jeszcze
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
pablore
Na obniżce jestem i to sporo bo około 500-600 kalorii. Co do treningu dzięki za radę. Mam pytanie jeszcze ponieważ trochę czytałem że warto brać kreatynę na redukcji, warto brać z rana czy póki co dać sobie spokój ?


Kreatynę sobie odpuść bo nie jest Ci potrzebna. Natomiast ujemny bilans też nie może być za duży bo jak redukcja trochę przystanie to nie będziesz mieć z czego później ucinać.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 750
Ok, dzięki i wszystko już wiem...
Czasem po treningu mam uczucie ciężkości nóg i bolące kolana, to normalne zakwasy ? Dodam że mam stojąca pracę przez 10h, jako doradca klienta więc nie dźwigam ale dużo się przemieszczam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Może po prostu zmęczenie dzienna praca + trening. A takie uczucie ustępuje jak odpoczniesz?
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 750
rion10
Może po prostu zmęczenie dzienna praca + trening. A takie uczucie ustępuje jak odpoczniesz?


Jak weekend mam wolny lub 2 dni i trochę się poobijam to ustępuje ale w tygodniu cały czas raczej mam ociężałe nogi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
pablore
rion10
Może po prostu zmęczenie dzienna praca + trening. A takie uczucie ustępuje jak odpoczniesz?


Jak weekend mam wolny lub 2 dni i trochę się poobijam to ustępuje ale w tygodniu cały czas raczej mam ociężałe nogi.


To najprawdopodobniej przemęczone po prostu. Warto też od czasu do czasu odpoczywając dać nogi na podwyższenie
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak wyciskać więcej?

Następny temat

Wznosy hantli tylni akton barku

WHEY premium